Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

Иве, това и да ми го подарят, няма да го взема :D представяш ли си като махнеш тая зелена шапка и кочана, който със сигурност има вътре, какво от домата ще остане?
Бях влезнал за нещо по-стъклено и от него си взех. Между другото май има голям недостиг на домати в Бг.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Алис, скоро не съм обръщала внимание какво показва домашният, защото нали е лято и прозорците са постоянно отворени. Проблемите вътре стават през есента и зимата, когато държим повече затворено. Но като цяло около 40-55 са прилчините показания за жилищно помещение. Когато показва над 70 вътре, приемам че е висока влажността. При по-ниски температури показанията се повишават, защото е по-ниска точката, при която въздушната пара кондензира, а уредите мерят именно това.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ивко, MotacillaAlba, когато мерихме вкъщи, показанията бяха - от радочасовника 59, а от термометъра 69. Сега вкъщи е 38, но са отворени прозорците. В оранжерията съм окачила двата термометъра на метър от земята и е почти на вратата.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,относно моята метеорологична станция..По-напред в темата мисля,че го казах веднъж,но ще се повторя..Понеже исках да съм колкото се може по-точен,я носих да я калибрират,но хората излязоха коректни и след проверката ми казаха,че е доста точна ,няма нужда от корекций и не ми взеха пари..А можеха да кажат-готово,дай 110 лв..Та аз вярвам на машинката..Виждал съм на нея 100% влажност,а като минимум не съм падал под 50%..И като се замислих,разбрах защо босилека ми съхне по един месец... :hmmm:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Това вътре вкъщи ли?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Станцията е за външен монтаж ....Вън е ...

http://tfa.bg/product/95/meteorologichn ... -2045.html
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Сутринта домашният уред показваше 33% при 24 градуса. Както казах, нямам навик да го наблюдавам през лятото, когато е отворено навсякъде, и не съм забелязала, че пада под 40 (което за зимата си е идеално). Сега ще го бройкам редовно. ;) Но 50% за външния въздух ми се струва висока стойност за ясно, слънчево и сухо време.
Идеал
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 11, '18, 15:45

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Идеал »

ivko69 написа: Сеп 13, '18, 10:52 Колеги,днес ходих до Еконт ...Избралите този начин на доставка да си очакват семенцата в близките дни...След обяд ще пратя и на тези по пощата..Да си сеете със здраве.. :stiskam: Ако някой не си получи пратката,да не се притеснява,а да ми се обади,ще пратя пак... :dovolen:
Докато четях и дойде смс че са пристигнали и ме чакат в ЕКОНТ :daaa:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ами бегай си ги вземи,да не покълнат в пликчетата... :lol:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

MotacillaAlba написа: Сеп 14, '18, 11:18 Сутринта домашният уред показваше 33% при 24 градуса. Както казах, нямам навик да го наблюдавам през лятото, когато е отворено навсякъде, и не съм забелязала, че пада под 40 (което за зимата си е идеално). Сега ще го бройкам редовно. ;) Но 50% за външния въздух ми се струва висока стойност за ясно, слънчево и сухо време.

Какви са тези стойности при вас-не знам...Според мен при 33% влажност,всички зелени листа трябва да са увехнали...Гледали ли сте скоро синоптик.бг...Там мисля че дават горе-долу реални стойности..Сега при мен показва 21 градуса,65% влажност и 1020 атм. налягане...В синоптик бг.за Враца в 12.00 дават 1017hpa,68% влажност и 20 градуса...Мисля,че се движа горе-долу с тях...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”