Никога не съм имал село.

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31732
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1088 пъти
Получил благодарност: 2650 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от Мария Николова »

Много си тачим момчетата тук! Като писани яйца си ги гледаме. :angelche: Еле пък момче с чисто нова земя, направо ни става златно! :ieeee: :gush: :ieeee: :gush: :ieeee:
За да не прехвърляш като на голф игрище розите от дупка в дупка, "13 пъти крои, 1 път ший". Демек - изучи грешките на розарите, за да не правиш и техните грешки, а... само твоите си грешки. :sgiggle: Сега е времето за кроежите! :swait:
А от мен запомни, че като всяка кралица, и кралицата на цветята розата трябва да има поданици - други цветя. ;)
Тайната на успешния чифчилик е водата, поливането. :daaa: Парцелирай си предвидените площи за зарзавата, за овощията, за цветята и закопай под земята щрангове от водоизточника до отделните места. Поливам на ръка, но на 7 места над земята стърчат спирателни кранове и маркучите не са по-дълги от 3-4 метра. Маневрирането с тях не наранява никое растение.
Ха сега добре дошъл в Хобикафе! :sflower: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11645
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от libra »

Тини-то в момента не работи.Трябва да качиш в сайт за картинки и от там да копираш при нас.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от Еличка »

Добре дошъл, Cameraman!
Аз качвам снимки тук
https://imgbb.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Когато качиш снимката, избираш BBCode full linked и просто копираш, после paste тук. Лесно е, не изисква регистрация.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Ясно. Засега поливането е проект. Водата е до оградата ми, но ресурсът е изчерпан. Същото е валидно за електричеството. Мисля да се ориентирам към бутилки минерална вода от селската чешма. Снимките значи трябва да са от друга платформа. Ето изгледът от мястото:Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31732
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1088 пъти
Получил благодарност: 2650 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от Мария Николова »

Аааауууу, каква хубава панорама!!! :potekoha: Шапо, cameraman! :sbow:
Ще те търся постоянно и тук - https://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=24" onclick="window.open(this.href);return false;
Но и тук, на чаша кафе. :mrgreen: https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.p ... 61#p788261" onclick="window.open(this.href);return false;
И за всякакви разни и разнообразни. :angelche:
Иначе казано - ще те търся и в "човешките" теми, освен в темите за доматито. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от calico »

Добре си дошъл. :ieeee:
ама това име е много трудно, дай нещо лесно и съкратено, как да ти казваме?

Нямаш вода там на мястото, ама си накупил семена за пет декара? Правилно ли разбрах?
Семената имат 3-4 години кълняемост, зарежи ги засега, според мен. Тоя година си купи готов разсад от пазара, виж как ще е с труда и поливането, пък и всичко останало. Има добри сортове разсад. Можеш да вземеш разсад от ранни домати и да го сложиш в тунелче под агривело още в началото на април. Десетина корена ти стигат, ще имаш доматки с около месец по-рано, преди другите да почнат да зреят. Аз така правя, с агривелото проблем няма, няма отваряне и затваряне, то си диша, ако вали се полива през него. поставяш го плътно и устойчиво на вятъра и отваряш чак като опре горе в тавана.
Дай схема или планче на мястото, парцела, какво мислиш и какво искаш, сам ли ще се грижиш за всичко, има ли кой да помага?
какво искаш да получиш- вила, стопанство, или от всичко по малко? Цветя обичаш ли, детски кътове и басейн ще има ли там?
Нарисувай на Paint една примерна схема и дай тука да си начешем крастата да даваме акъл и да си мечтаем по толкова празно място. Ти знаеш ли какви рози произвеждат сега, страхотия :potekoha: Не някакви розички за пред къщата, розища направо....
ей така
Изображение

или по-скромно, така:
Изображение

някоя барака за тапициране нямаш ли?
ако някой ти заговори за рози, и такива картини трябва да си представяш веднага, това са рози.... :angelche:
а за една специална роза, наречена Негово Величество сир Абрахам Дарби, ще говорим по-късно...Само да ти кажа, че без нея доматите трудно вървят... :liubov2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

За красотите отговаря Госпожата. Това.че съм купил 3 пакетчета доматено семе не значи.че ще го направя всичкото. Имам намерение да питам само въпроси за техническа реализация. Няма да показвам на никого планове,вили и ..... ....
Последно промяна от Anonymous на Яну 6, '18, 23:24, променено общо 1 път.
Причина: Моля, без такива думички!
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Опитах се да кажа, че помощ ще очаквам, в посока, в която я търся. Освен това не се интересувам кой ми харесва никнейма и как успява да го изговаря. :tzvetentze: Освен това липсата на благинки е относителна и временна. Възможно е до пролетта да бъде сменен казусът с водата.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от d_vitanova »

cameraman написа:За красотите отговаря Госпожата. Това.че съм купил 3 пакетчета доматено семе не значи.че ще го направя всичкото. Имам намерение да питам само въпроси за техническа реализация. Няма да показвам на никого планове,вили и ..... ....
Шшшшт, споко!
И кротко. Никой не те напада и никой няма да ти влезе в личното пространство повече от колкото ти позволиш.
Добронамерени сме всички, но това място /форума/ е наистина специално - като голямо семейство нещо. Поогледай се, поослушай се, дай си време - ще ти хареса.
Или пък не....
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”