Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от Lizi »

Изображение
just

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от just »

Я, колко прекрасни лаленца са ви нацъфтяли вече :ieeee: :ieeee: :ieeee: . Да вземете да пуснете снимки и в парадната тема за тази година :angelche:

Съни, твоите жълтуши с шарените листа ми напомнят на вариегатните хости - много са свежарски. Ще я търся тази жълта вълна, а светло розовото ти лале може би да е Finola :hmmm:


Елиза, Liberstar са страхотни :tzvetoman: ... отварям новия списък с тях :daaa:


Дал, това множащото се лилаво лале, ако е такова отвътре Изображение е Negritа, ако пък няма синявици в гърлото, а е само жълто Изображение :hihihi: ще е Purple Prince.

Като знам какво съм ти пратила :angelche: , по-височките са Purissima от императорския микс (фостериана), а другите са Heart's delight и догодина свещите им ще са по-наситени и по-големи. И двата сорта са от доволно натурализиращите се :daaa:

Ще се включа с теория и лични впечатления в новата тема за надеждните лалета ;) :daaa:
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от kmm »

galqdumanova написа:
Изображение
Не знам за лалетата, ама такива идеално опънати по конец лехи се виждат пред тях... :daaa:
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от estrella74 »

calico написа:
estrella74 написа:Искам да попитам има ли някой, който има много червени обикновени лалета и иска да се отърве от тях, пък му е жал да ги хвърли?
аз имам много червени обикновени лалета, и ако успея да ги извадя, ще имаш и ти.
а ваденето е много проблемно щото са нагъкани сред ириси, трябва всичко да се вади
ама ще опитам, че вече не ги ща толкова много
Calico, само ако ги вадиш по принцип, иначе не искам да те затруднявам. :daaa:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
denitsavm

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от denitsavm »

Днес вадих лалета под дъжда ... ще стана като Мария, само дето вентилатор отказвам да им купя :evil: Прави ми впечатление, че въпреки че са още зелени листата, повечето са формирали добри луковици :stiskam: Казвайте и как да ги опазвам, че миналата година се втебешириха - хладно, колкото може и сухо - нали?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от Lizi »

Дени задължително на сянка се сушат иначе стават на тебешир.
Някъде на течение-например на таван открит без прозорци или под навес. :stiskam:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от Denis »

Тя Лизи го е написала, и аз така у-я като под навес - на течение и сянка, обаче мин.год по-голямата част които вадих, макар и по-късно да беше- бяха със зеленикави листа все още и хубави луковички, а и зимата когато ги садих - пак добре изглеждаха, тази пролет цъфнаха повечето доста по-дребни и доста различни- по-бледолики като цвят ;) , абе някои направо безлични си бяха/за Лингерито, Атлантис, Т.Пуш и ж.кроун- за тези сега се сещам/
Дени, в тая кал как ги вадиш, то до сред.на юни все така го дават всеки ден да вали де.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
denitsavm

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от denitsavm »

Ами ставам в кал до ушите :mrgreen: , но успявам, почти няма жертви, но на 4тите по ред луковици лопатката ми е толкова полепнала с кал, ръкавиците също, че се отказвам. И така на етапи. Имам още около 8 вида да вадя, но пък трябва да поосвободя вече мястото, че другите растения се разрастнаха бая и е джунгла неконтролируема. Знам, че няма да са пак същите лалета догодина :snif: , но пък нямам възможност всяка година да взимам толкова много луковици и ще видим как ще стане :hmmmmmm: Представям си следното /основано на съвсем краткотрайния ми опит/ - тези, които вадя сега, повечето детки догодина няма да цъфтят, ще нарастват луковиците и по-догодина ще са с нормални цветове. Освен това наесен като засадя още една партида нови, които ще дадат основния цвят пролетта, те пък следващата година ще са дребни и невзрачни и така да има някакъв цикъл на смяна.. Нямам идея дали ще стане, но наистина ще ми дойде в повече да купувам милиони лалета и да ги гледам като едногодишни.

Ще последвам съветите за проветриво и неслънчево, благодаря ви :tzvetentze: Те някой са под навеса, но въздуха е свръх влажен заради валежите, та ще видим. Като изсъхнат ще ги прибирам в щайги и кутии и дано оцелеят :stiskam: И аз съм си виновна, щото си хвърлям парите за цветя, а все още не мога да им усигуря условия и после рева... а първо трябва да дам пари за да им създам условията :hmmmmmm:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от Lizi »

Нищо че въздуха е влажен.И моите са навън под един прозорец.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Пролетният император - лалето / Tulipa sp.

Мнение от greeneyed »

Дени, не бързай да ги вадиш, ако не им е изсъхнала зелената маса. Аз вадих днес само Пинокио- най-ранното ми лале, уж бяха пожълтяли листата и цветната дръжка, а като изрових, пак си беше сочна в основата, трябвало е още да изчакам. Но ми трябваше място за хортензиите , затова вадих. Имат образувани по 3-4 доста едри нови луковици. :daaa: Останалите лалета са свежи, трябва да се затопли и засуши хубаво, кога ли ще е това? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”