Да си помечтаем!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Да си помечтаем!

Мнение от bouquet »

Защо е изтрит постът ми в тази тема?
Търся добри хора
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Да си помечтаем!

Мнение от Мария Николова »

Склери, нещата са много различни, приятелю.
Ти миналата година си бил на 57 години, а аз съм на 75.
Боже, ако сега бях 57, бих минала на тръс през Ерусалим и бих стигнала чак до Великата китайска стена.
Децата не ги пускат да пътешестват без придружител. Бабите също не трябва да са без придружител. :lol:
Помислих го, като прочетох това - със всичките му предупреждения за какво трябва да са подготвени бъдещите екскурзианти в Мароко.
http://www.mfa.bg/index.php?page=15&sta ... olstvo=105" onclick="window.open(this.href);return false;
Предположенията ми, че ще бъде нещо като отиване до Амстердам и обратно, увиснаха във въздуха.
Премислих отново вероятността някак между капките да преодолея отрицателните отговори на възлови въпроси и - както преди 2-3 години стигнах до извода, че е време да се откажа от шофирането - така и сега, без никакво перчене, си признах, че ми е време минАло точно за тази дестинация, ако нямам придружител.
Но, ако и на теб ти се ходи в Мароко, с радост мога да ти стана придружител. :srofl:
Ако ли не, ще ми остане една непомрачена, красива мечта за Казабланка, един лилиум Казабланка и една любима песен "Казабланка"! :sdovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Да си помечтаем!

Мнение от troll »

Мечтая да съм това, което бях, когато мечтаех да съм това, което съм. :mrgreen:
Реалноста е нещо не естествено, за разлика от моите мечти, а и реалноста има граници за разлика от моите мечти. Ами изобщо моите мечти са по-реални за мен от вашата реалност.
:mrgreen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Да си помечтаем!

Мнение от Мария Николова »

Аз пък, Трольо, съм това, което съм, без никога да съм мечтала да съм. Каквото съм постигнала, не е защото съм го мечтала, а защото съм се трудолюбила от нямай къде - чак до нямай къде. :daaa:
А, и Трольо, реалността на твоите мечти няма как да е реалността на моите мечти. :lol:
Щерка ти е страхотна! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Шапо! :sbow: Кажи й, детето заслужава да знае. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Да си помечтаем!

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, граф написа:Ех, ех, Трольо, силно и неблагородно завидях на дъщеря ти :sooo: :shappy: :senvy: ............
Ох, Гео и аз като теб :oops:
Тролче, щерка ти е прекрасница. Поздрави я от мен и да гушне пак Джейсън( от мен), щото тя Гео знае-той е и мое мечтание. Но освен него си мечтая с този акъл да съм на 25 :angelche:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Да си помечтаем!

Мнение от milena02 »

Ах, че хубаво го каза, Трольо! "Мечтая да съм това, което бях, когато мечтаех да съм това, което съм". Да... но няма как пак да стана на 17 и да обикалям страната на автостоп с дънки целите в кръпки, кожена лента през челото, низове мъниста на врата и коса до кръста (закъснели хипита бяхме през 80-е). Тогава си мечтаех да съм сериозна дама в костюм и с прическа, да имам работа и да съм улегнала, каквото и да значи това. :D Никога не станах сериозна дама, камо ли пък улегнала, въпреки костюмите, а прическата ми и до днес е съмнителна. Още обаче, като видя прашно провинциално шосе, ми се доплаква, то си ме тегли да сляза от колата и да тръгна по горещия асфалт. Гледам майка ми - на 75. Пълен мрак - турски сериали, дебнене на промоции по магазините, трупане на зимнина и цепене на стотинката. Ето в това не искам да се превърна и много ме е страх, че и тя някога не е искала да е това. Днес, като се замислих за какво мечтая, си казах: искам да съм спокойна. Да се примиря с миналото и да се сприятеля с бъдещето. Няколко неща никога няма да имам, просто не ми е писано: традиционно семейство с две деца и куче, бляскава кариера, големи цици, мъж банкер и най-добра приятелка. Никога не съм имала "най-добра приятелка", хората имат поне по две такива, а аз имам десетки и стотици приятелки и не знам коя ми е "най-добрата". Така и не разбрах в този живот какво е това кариера, принципно работя на три места и ме знаят куцо, сляпо и сакато в бранша, но по-богата от това не съм станала, затова пък се забавлявам, а това не е "кариера". Ненавиждам прагматични мъже, особено пък банкери. Обичам мъже, които могат да вдигат с голи ръце мегалити и плачат на филми. Обаче пък си направих градина. Уж на шега, уж да се залисвам, а то се оказа краста. После обаче се разведох, защото мъжът ми не ме обичаше вече, и градината ми отмиля, превърна се в символ на напразните ми надежди за щастие и я наказах за измама - занемарих я, защото вече арките с клематиси нямаха смисъл. После пък се появи прекрасният влюбен мъж Лалето и взе да коси тревата, така градината пак оживя и отново я обичам, защото стана естествен декор на една нова любов и розите са точно на мястото си по залез слънце, когато се пият коктейлите. Вече ми омръзна да мечтая. Може би само една последна мечта, по-скоро две: искам поне веднъж да опитам омар и да видя с очите си Ню Йорк. В този град никога не съм била, а често го сънувам.

Боже, аз и на психоаналитик не бих признала това! :mrgreen:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Да си помечтаем!

Мнение от scleri »

Мария Николова написа:Склери, нещата са много различни, приятелю.
Права си Мери. Шарен свят, хора най-различни. Нямам удоволствието да те познавам лично, но от това което пишеш тук съм останал с впечатление че ти си от хората със силен дух. От тия дето няма да дадат на разните му там болежки, идващи с натрупването на годинките, да им се бъркат в живота. Сега обаче като преспах една вечер като че ли съм по - склонен да приема отношението ви / твоето и на Господинов / към някой видове мечти. Наистина няма нищо лошо в това човек да си има една мъничка мечта скрита там някъде в сърцето дето знае че ако се постарае може да постигне, но като че ли е по-добре да си стои непостигната.
Щях да се направя на много умен, и да те посъветвам / като че ли ти не знаеш / ако искаш да видиш Казабланка, но не можеш да стигнеш до там да я видиш през нета. Снимки, пътеписи, филмчета, дори Гугъл ърт. На практика ще видиш повече отколкото ако отидеш лично там само че такова виждане е като да ближеш сладолед през стъкло. Ще го видиш много добре, но не можеш да усетиш вкуса, мириса, духа на един такъв магичен град като Казабланка. За това наистина като че по-добре да си остане като нещо непознато, далечно и екзотично
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да си помечтаем!

Мнение от ния »

Виждам темата , много ми хареса и то, в сезон дет не знам как да се събера,разглобена съм и имам всичкото време да свърша всичката отложена работа и не знам от де да почна и си мечтая :D :D :D
Да ми стига времето. :lol:
Като стигнеш мечтата си, вече не си доволен- щот после идва реалността и страха, че трябва да си доволен от мечтата си и да имаш нова...

пп Трол по сложно,можа ли да го кажеш-Три пъти го прочетох :lol: :lol: :lol: и го вързах с един виц:
Женска логика за стенния часовник:Ако показва 12 и кукувичката кука 2 пъти,значи е 3 и половина


troll написа:Мечтая да съм това, което бях, когато мечтаех да съм това, което съм. :mrgreen:
Реалноста е нещо не естествено, за разлика от моите мечти, а и реалноста има граници за разлика от моите мечти. Ами изобщо моите мечти са по-реални за мен от вашата реалност.
:mrgreen:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Да си помечтаем!

Мнение от Мария Николова »

Склери, прав си, че не се оставям на болежките, просто, защото аз съм здравата пациентка на моето джипи, с което от край време се виждаме само в общия ни съседски хранителен магазин. :sgiggle: И това е защото ползвам вредни храни и никакви полезни. ;) :lol: На 2 годни изхвърлям една плочка аналгин с по 1 взето хапче. Но трябва да ми се намира. По-бързо свършвам лейкопласта, че все някъде ще се драсна. Сухите кърпички са ми от една петилетка, защото лакомията не си ляга без един сладолед ;) и не ме лови никаква хрема. Това, че рефлексите, нужни на всеки шофьор на пътя, вече ги нямам, е просто факт, който приемам, както приех факта, че за една година изпадаха почти всички зъби и сложих подвижен състав. :lol:
Крампите не ги броя за бабешко заболяване, защото те ходят даже по деца. 8-)
Просто прецених, че разочарованията ще са много повече от емоционалните преживявания в Казабланка. Зная, че моята измислена Казабланка е по-хубава от истинската.
По-добре да си уредя три билета за Миланската скала (за след година-две, а не днес за утре) например за Травиата. Като дойде времето да се метна в Ст.З. на рейса и след 24 часа съм Милано. Че там наоколо живее форумно другарче с чаровния италианец, НМ.
Щом го направих за една поръчка ириси от Clara Garden, защо да не го повторя за " onclick="window.open(this.href);return false; в La Scala?
Само трябва да преодолея отношението си към недолюбвания от мен ФБ. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Да си помечтаем!

Мнение от Силвия »

Мечтая да мога да направя с ръцете си това, което е във въображението ми (или в папката с картинки от пинтерест) :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”