Обобщения на темите

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Обобщения на темите

Мнение от Миша »

Не, Мише-Шами, особено в растителната защита ако знаеш колко неща искам да изтикам на първа страница, така няма да ми се налага да отговарям едно и също, по едно време имах шаблон, в който само сменях обръщението :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
bell

Re: Обобщения на темите

Мнение от bell »

ravik написа:Изключение са поръчките, но това е друга тема. Тях единствено бих искала да извадя на друг домейн, без други съществени промени...
Ако, разбирам правилно разликата ще е само в това, секция поръчки да се отваря в отделна страница, а не, като сега да е тема във форума.
Ще могат ли хората да се регистрират към новия пазарен домейн директно без да имат форумна регистрация и да си шетат само там, ако не ги интересуват форумните писания или ще трябва да се регистрират през форума?
Ако, се регистрират през форума, аз разлика освен техническата в отварянето на нова страница не виждам в бъдеще. Пак ще си отнасяме всички позитиви и негативи, а вторите доста натежаха.
Равик, :tzvetentze: питам, за да си го представя този пазар, защото масовите кланета не идват от рецептите за козунаци /това Милена ли го бе казала :dovolen: /
Малката Ида

Re: Обобщения на темите

Мнение от Малката Ида »

bell написа: Ако, се регистрират през форума, аз разлика освен техническата в отварянето на нова страница не виждам в бъдеще.
Едва ли Белл :gush: съмнявам се Равик, да прави промени във които няма смисъл! :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Обобщения на темите

Мнение от calico »

Shami написа:Добре де ,ама не заприличваме ли на библиотека :hmmm: ,че то аз ако искам сведение ще погледна в нета и ще намеря информация.По друго е от тук лично някой да те посъветва за нещо,нали е форум,нали искахте да си говорим,а не питаш нещо и отговор,ами отиди на първа страница,там всичко ти е обяснено :lol:и новите съвсем няма да имат смелост да питат и да се включват,а така с въпросите се завързва диалог,включват се повече хора,става по интересно,за някой пък досадно,но в това е чарът на форума,поне според мен де. :hmmm: Иначе имате право за инфото на първа страница,ма то не е ли вече дадено,що съм останала с такова впечатление. :ufff:
Господинов чест ти прави ,че обръщаш внимание на всички. :daaa:
шшштт, Шами, тихо :angelche: и аз това казвах, ама ме смъмриха и си взех бележка.
нека го има всичкото инфо на първа страница и нека пак да си питаме.
щото то това инфо ще е за съвсем новаците, тези дето примерно розите за тях са все още бяла, жълта, червена. Е, може да дойдат още 500-600 човека, нека го има това инфо. На тия с по 1-2 години стаж вече не им трябва, но нека си има.
А питанията не бива да спират, щото това е форум, не библиотека.

аз имам наблюдения най-вече и най-пълни за темите за рози. И знам, че всичката допълнителна информация не е по специализираните теми, а е в текущата тема "Розите тази година..." дето всеки си показва розите. И там именно се завързват разговорите за конкретните условия, питанията, отговорите за характера и каквото ида е за всяка роза. И така трябва и да бъде, щото все пак говорим за розите, не четем за тях. Същото е и с темата "Препоръчайте ми рози".

обаче и Мишето е права за препаратите. Ама там е като рецептурник, все пак не е точно като грижите за кое да е цвете. и е добре точно тези теми- торене, пръскане и пр. да са отделно една от друга и инфото да е на първа страница.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Обобщения на темите

Мнение от gospodinov »

Аз това с обобщенията от темите, не го виждам .........честно да си кажа.
Това, което е казано си важи за там, където е казано, извадено от контекста едва ли ще върши работа.
Конкретен потребител пита за Дарби(примерно) как да го полива и наторява, calico отговаря, ние копираме текста с отговора и го пльосваме на първа страница? :hmmm:
Не е ли по-добре, хората с опит, да напишат/обобщят как принципно се правят нещата и те да се публикуват в нова тема, примерно "Съвети" ?
Примерно:
" Схема за пръскане на едикакво си " автор Миша - там тя да изложи една схема за цялостна защита на дадения вид - есенна, пролетна, лятна, препарати, дозировки и т.н.
"Рязане на английски рози" автор calico и/или bell - съвети и снимки от градините на двете, с конкретни съвети от опита им.
"Особености при отглеждане на розите на Гийо-Масад" автор Nini- конкретни съвети от нея, със реални снимки от градината и.
Така на тези хора, ще им се даде трибуна да споделят опита си, който е разпилян по страниците на темите и ще може синтезирано да напишат всичко на едно място.Такава тема може да бъде закована в началото на подфорума.
Може и да се дава заявка за тема - искаме еди какво си от еди кой си.
Нещата по темите се случват някак си със собствен ритъм и много трудно да се предвиди хода им и някой да издирва, кой къде какво е написал, полезно.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от маргото »

Няма лошо да се осъвременява и модернизира, по принцип обичам промените, но дали труда няма да е напразен, защото то всичко си е казано, къде по-слабо, къде по-подробно, но то е в зависимост
от растенията? Който има нужда от нещо конкретно, едва ли ще го сбърка да попрехвърли повечко страници, за да стигне до интересуващите го отговори. В крайна сметка всяко удоволствие се заплаща
и за да получи човек някаква желана информация, трябва да се потруди за това... :lol: А така става и опознаването по между ни...
Ако всичко бъде поднесено в началото, то тогава къде остава контакта между по-незнаещи и по-знаещи. Всеки ще влезе, ще си прочете каквото му трябва и край. Тогава за какво ще бъдат разговорите
във форума - за всичко странично, само не и по същество/за цветята/, ли? Да не се увеличат чуденките после, защо намалява влизането/писането/ във форума, а може би ще се обезсмисли и регистрацията...
Само "гости" ли предпочитате? Не лишавайте и двете страни от удоволствието, от споделения опит и получената навреме информация! :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7301
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 752 пъти
Получил благодарност: 1379 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ljuboznatelna »

Изобщо не е необходимо нещо да се обобщава, ако няма нищо за обобщаване. А и да има един два линка в началото, това не може да се нарече промяна, така че не виждам причина да се пита и да има безкрайни дискусии на сляпо.
В темата за доматите направих опит за някакво обобщение http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=57&t=6890" onclick="window.open(this.href);return false;, на мен лично догодина ще ми е удобно да цъкна на линка към настоящата тема, от там на дневниците на Краси и да видя кога какво е правил, защото аз съм несериозен градинар.
Мария искаше нещо за лилиумите да ми показва,за да правя обобщение, аз така и не разбрах какво, а и не виждам какво има да се обобщава за лилиумите.
Доколкото ми е известно, дългите теми товарят форума и в някакъв момент ще зацикли. Това е идеята за подновяване и архивиране на старите. Ако не е така, поправете ме. Поне такива са ми спомените от бг мама, аз съм редовна там от 2005г. Ако това не се получава, на мен ми е все едно и 2000 страници да са, особено спамо-чат темите.
С радост ще включвам каквото е необходимо в първия постинг, стига да ми е изпратено поне в полу-готов вариант. Тоест - извадени цитати, готови линкове. Не е проблем за който и да е да го направи в завършен вариант, като постинг, но вместо да го пусне, да го копира и да го изпрати за публикуване.
Поемам ангажимент за темата за тревите, ако има нещо за вадене.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7301
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 752 пъти
Получил благодарност: 1379 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ljuboznatelna »

При тревите ще кача нови снимки в първия пост, че старите са се изгубили.
Общо взето като прегледах това-онова, мисля, че най-добре е да се подновяват темите в началото на всяка година. Така или иначе всеки сезон показваме докъде сме стигнали. После е интересно да се върнеш и да погледнеш какви си ги мислил и снимал преди N години :) Стига при архивирането снимките да не се погубят.
Към стайните цветя нямам отношение и не мога да кажа как ще е най-удачно.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ravik »

bell написа:
ravik написа:Изключение са поръчките, но това е друга тема. Тях единствено бих искала да извадя на друг домейн, без други съществени промени...
Ако, разбирам правилно разликата ще е само в това, секция поръчки да се отваря в отделна страница, а не, като сега да е тема във форума.
Ще могат ли хората да се регистрират към новия пазарен домейн директно без да имат форумна регистрация и да си шетат само там, ако не ги интересуват форумните писания или ще трябва да се регистрират през форума?
Ако, се регистрират през форума, аз разлика освен техническата в отварянето на нова страница не виждам в бъдеще. Пак ще си отнасяме всички позитиви и негативи, а вторите доста натежаха.
Равик, :tzvetentze: питам, за да си го представя този пазар, защото масовите кланета не идват от рецептите за козунаци /това Милена ли го бе казала :dovolen: /
Не съм го доизмислила още напълно, но мислех да е съвсем отделно и с отделна регистрация.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ravik »

Като писах "обощение", аз съм много далече от мисълта, че някой трябва да седне и да прегледа 200 страници тема и да систематизира всичко в един научен труд, който да публикуваме на първа страница. :) Това нито има смисъл, нито е нужно.
Мисълта ми е, че има смисъл в началото на големите теми да има някаква кратка смислена информация от рода - това е теменужка, тя изглежда така, има нужда от това и това; и евентуално ако има нещо интересно из темата, което е коментирано и което би било полезно, също може да се сложи там. Може да е обощено, може да е линк, може да е цитат - не се наемам да ограничавам или дефинирам рамки. Както казва и Люб нагоре, ако няма какво да се обобщава или никой няма желание, еми значи няма.

Естествено, няма смисъл да сме библиотека и не е идеята някой като попита нещо, да му се отговори "ходи чети първа страница и като си научиш урока, ела тук да си говорим :mrgreen: " - това са форуми - за някои са за разтоварване, за други са да питат какво ги интересува и някой да им помогне, за трети са да намери сродни души, с които да сподели какво е постигнал, за четвърти е да намери смислена информация от опита на други хора. Така че това си остава - форумите са основно място за комуникация, не енциклопедия.
ljuboznatelna написа:...
Доколкото ми е известно, дългите теми товарят форума и в някакъв момент ще зацикли. Това е идеята за подновяване и архивиране на старите. Ако не е така, поправете ме....
Точно това е - базата се товари така.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”