Резюмирай и познай!

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Малко стрелям на посоки ,но много ми напомня на "Хладнокръвно " на Труман Капоти
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от tili »

Това е за автор, не за произведение. Та този Автор харесвал да пише само на Епъл Маконтош, нищо, че го ползват предимно дизайнери, обиколил де що светове има, запознал се всякакви банди пирати и детективи-технократи, разкрил за света съвършенството на 42 и за наше неудоволствие, умрял на 47 години.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Албена написа: Малко стрелям на посоки ,но много ми напомня на "Хладнокръвно " на Труман Капоти
Отличен ти е мерникът! Право в десятката - естествено, че е "Хладнокръвно"!

Тили, Дъглас Адамс действително дава отговар за смисъла на живота, вселената и всичко останало. Обаче, нали играта е в това в едно изречение да преразкажем конкретно произведение. :hmmm: Аз умишлено не споменавам произведението, за да го резюмираш ти.

Ето нещо за залъгалка, докато с Албенка си обмисляте ховодете:

Четири сестри се тюхкат, че няма да се омъжат и не щеш ли в съседното имение се настаняват двама мноооого перспективни джентълмени - единият, понеже е готин, веднага забърсва по-голямата сестра, а другият е някакъв темерут и му трябва повечко време да гътне по-малката, а пък третата си развява байряка с един офицер, но накрая всички се женят благополучно.
Последно промяна от milena02 на Ное 27, '17, 20:14, променено общо 2 пъти.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10059
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от greeneyed »

В Хладнокръвно- книгата де, филма не съм гледала, няма никакъв детектив, никакво влюбване в единия извършител, книгата е потресаваща, много тежка, верно авторът е присъствал на екзекуцията, по действителен случай беше, така мисля .
Аз не мога така остроумно да резюмирам книгите, поне тези ,които вече сте споменали.Да отгатвам ще се опитвам. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Грийни, всичко е правилно. Книгата е документален роман - нов жанр, създаден с нея от Капоти. В "Хладнокръвно" всичко е разказано от първо лице единствено число. Капоти по онова време работи като репортер за "Нюйоркър" и пожелава да направи поредица от репортажи за жестокото убийство на цяло семество. Заминава за затвора, където са заключени извършителите. С него пътува и приятелката му от детските години Харпър Ли - авторката на "Да убиеш присмехулник". Капоти по онова време вече има сериозни проблеми с алкохола и наркотиците и чудовищната история, на която попада, направо го довършва. Повествованието в романа се води от него самия - репортерът. Първоначално Капоти преживява нещо като стокхолмски синдром и наистина започва да симпатизира на убийците. Документиран факт е, а и в самия роман това ясно се долавя, че има кратка - никой не знае дали си е останала платонична - връзка с единия от двамата затворници. Той помага на убийците с адвокати и им съдейства във връзките с външния свят. Двамата обаче са осъдени на смърт, но екзекуцията им се бави. Капоти започва да нервничи - той не може да завърши романа си, без естествената му развръзка. Присъства на обесването и на двамата. След това психически се срива. Това всъщност е най-голямото му, но за жалост фатално за него произведение. Скоро след това Капоти извършва нещо като социално самоубийство с издаването на "Музите са чути" - книга, в която разказва най-пикантните тайни на приятелите си от висшето общество. Скандалът му затваря вратите към целия стар живот на моден писател. Това е началото на края.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Сега се сещам ,че "Майсторът и Маргарита " може да се опише само с - "Анушка разля олиото!" :lol:

"Американски пилоти летят на бомбардировачи В-52 над средиземно море и попадат на курви ,които ги бият с обувки по главата". Извинете ме за нецензурната дума ,но цитирам автора. ;)
Deleted User 3996

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

Албена написа:Сега се сещам ,че "Майсторът и Маргарита " може да се опише само с - "Анушка разля олиото!" :lol:

"Американски пилоти летят на бомбардировачи В-52 над средиземно море и попадат на курви ,които ги бият с обувки по главата". Извинете ме за нецензурната дума ,но цитирам автора. ;)
Това е лесно-Параграф 22 :dovolen:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Много бързо ми разгада загадката ,Тихомире! :daaa: Твой ред е да ни затрудниш! :nod:
Deleted User 3996

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

Аз повече съм фен на Фантастиката, та кой автор описва тенекиено човече, като пръв приятел на човека ?
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

В "Магьосникът от Оз" има Тенекиен човек.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”