Мушкато

Публикувай отговор
Van
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Яну 16, '14, 21:48
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от Van »

Колко да е голямо това същество, не видях нищо при пресаждане то, терасата е малка, изкарах всичко, когато пресаждах, мишле да е, щях да го видя, Попово прасе нещо да е знам ли. Те нали са големи. Ходих да питам на близо в бриколажа. Агронома утре щял да е на работа. Пак ще ида утре да поговоря с него. Звънях по телефона н алеля ми( тя се занимава с отглеждане на разсади) разказах й. Каза ми вземай мезурол нещо си препарат и да ръся в саксиите. Не взех. Утре ще говоря с агроном. Ако разреша проблема ще напиша тук, може да е от полза за някой в бъдеще. Благодаря, че се включихте.
Аватар
green fairy13
Кафевар/ка/
Мнения: 754
Регистриран на: Дек 17, '13, 00:25
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Мушкато

Мнение от green fairy13 »

Ровят жяби и мишки - 2-3 капана "лепнеща книжка" ще свършат работа. Продават ги дори в железарията и левчето.
Van
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Яну 16, '14, 21:48
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от Van »

Има железария съвсем близо, излетях от вкъщи и се върнах с такава книжка, вече е заложена. Мм предлага да включим един стар телефон на камера и да записва цяла нощ. Не е лоша идея. :)
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5062
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 293 пъти
Получил благодарност: 1378 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

разказах на приятелка - тя сподели , че има такива ядове с черни скакалци, които излизат от почвата и й ядат разсада :hmmm:
нямам мнение
но каквото и да е - аз бих напръскала / "дека" има много широк спектър на действие, моспилан е системен инсектицид ..
Van
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Яну 16, '14, 21:48
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от Van »

Реших тази сутрин след изгрев веднага да инспектира мушкатата и да видя има ли някой в капана и направих няколко снимки за информация как изглеждат пораженията от това мистично същество. Яло е листа, дрсло е по стъбла и е копало пръст. След малко ще обърна терасата и ще го намеря. :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
green fairy13
Кафевар/ка/
Мнения: 754
Регистриран на: Дек 17, '13, 00:25
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Мушкато

Мнение от green fairy13 »

Стана ли ясно какъв вид е "звяра"?
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 360 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Di_Va »

И на мен ми е интересно, що за чудо ще е това!
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1042
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 342 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Мушкато

Мнение от belika »

Бебета смтъдливки най-вероятно. У нас са тръгнали от месец 🤔
Не ми се пръска с отрови и чакам да пораснат и отлетят...
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Van
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Яну 16, '14, 21:48
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от Van »

Ето развръзката. Хванах е се мм и обърнах е всички саксии с пръст. Пресадих на ново с измити корени. Той рови в пръстта. Нищо не откри. Той обаче не се отказа. Имаме пластмасов шкаф с грепки, мотички, торове, които съм купувал, поливни системи за само половин, изчистихме всичко до дъно. Накрая на терасата има тръби на климатика към питата отвън, които преминават през терасата за стаята. Имаше Дупка, която той забеляза и вътре видяхме ракета, не знам може би с на мишле, няма да знаем със сигурност. Запушихме с една найлонови торба. Купихме монтажна пяна и Запушихме дупката с нея. Откакто сме запушиши, не сме видял и поражения. Предстои нощта, но мисля че оттам излиза, каквото и да е и яде цветята и рови пръстта. Чакам утрото да видя дали сме победили. Истината е, че съсипах мушкатата и кактусите от пресаждане и дано се прихванат наново в тая почва. Но каквото и да е ще го приема. 😁
Van
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Яну 16, '14, 21:48
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от Van »

Извинявам се за телефона ми редактира думите. Спел чек.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”