Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
alina
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от alina »

botan написа: Апр 15, '24, 09:40
alina написа: Апр 15, '24, 09:21 Аз търся Брилантина, PILEA MICROPHYLLA. То, май, е от сукулентни плевели. Ако някой знае, къде да намеря,ще бъда благодарна да ми подскаже.
Изображение
Пусни ми адрес на лични. :daaa:
Месеста е, но харесва висока влага.
Добре. Благодаря.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1828
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от aurelija »

Търся червен индийски люляк, но с тъмните листа :)
Питай,ше видим дали може...
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1038
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 304 пъти
Получил благодарност: 215 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от belika »

Здравейте, зорлем от бързане и незнание се оказах в следната дилема:

В началото на годината успях да си купя една малка каручка прегоряла оборска тор. Която употребих напълно за лехи, цветя, фиданки. Понеже съм алчна и единственият съселянин с крава предложи да докара срещу скромно заплащане, по-скромно от за прегорялата тор, ми долара едно ремарке не прегоряла оборска тор. Която обаче се оказа е смес от сено и тор, много мирише, съседите се оплакаха преди да я стовари в двора, което не ме спря.

Покрих я с наелони да не им мирише много, обаче пак намирисва... леко...

Сега не знам какво да правя.

1. да се правя на ударена и да не правя нищо
2. майка ми каза, че за да се компостора това му трябва кислород. Т.е. няма как да стои плътно под наелони, ще загние или не знам какво....
3. да мъча да го местя в другия край на двора, където е по-закътано и няма много съседи и да го покрия със стърготини, стари листа и т.н. каквото имам, но пак ще мирише...

4. да пазаря и платя на хора да дойдат натоварят всичко и изхвърлят в полето, само мир да има...

Много глупаво се чувствам. Откак се помня в това село имаше всякакви животни и хората вирееха, а сега...
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10778
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 249 пъти
Получил благодарност: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от botan »

Ей Богу, ного чОФствителни тея съселяни. :roll: :lol:
Пробвай нещо от този сорт:
https://septibact.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B ... %BE%D1%80/
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5059
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Lilly »

aurelija написа: Апр 15, '24, 14:33 Търся червен индийски люляк, но с тъмните листа :)
https://nezabravkaflowers.com/product/l ... ond-blush/
най-невероятният сорт !
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5059
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Lilly »

Lilly написа: Апр 18, '24, 17:41
aurelija написа: Апр 15, '24, 14:33 Търся червен индийски люляк, но с тъмните листа :)
https://nezabravkaflowers.com/product/l ... ond-blush/
най-невероятният сорт !
пропуснах , че искаш червен люляк
Black solitaire Crimson Red - има го при БГ производители, сега не го намирам , но ще се появи
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1038
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 304 пъти
Получил благодарност: 215 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от belika »

botan написа: Апр 18, '24, 17:03 Ей Богу, ного чОФствителни тея съселяни. :roll: :lol:
Пробвай нещо от този сорт:
https://septibact.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B ... %BE%D1%80/
Благодаря ти! Ще разуча за тези препарати. Но ако ще ги чакам после цял месец да се задействат, дишайки/миришейки наоколо, май ще ми трябва и друг метод...

Съгласна, много чувствителни. А говорим за мизерно количество тор, повечето е сено. Торът е примерно максимално половин кубик, ама са станали изключително чувствителни. "Зелената" община Горна Малина, в която всичките гори от моето детство днес са изсечени безобразно/според мен де, според други това е прогрес, за сметка на което животните са елиминирани, с изключение на котки, кучета, лисици и язовци... А, също всички са 'зелени', защото си хвърлят пластмасовите бутилки в специален контейнер на площада.

Аз не ги разбирам тия неща още, ако някога...
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5059
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Lilly »

belika написа: Апр 18, '24, 18:56 ...
Съгласна, много чувствителни. А говорим за мизерно количество тор, повечето е сено. Торът е примерно максимално половин кубик, ама са станали изключително чувствителни. "Зелената" община Горна Малина, в която всичките гори от моето детство днес са изсечени безобразно/според мен де, според други това е прогрес, за сметка на което животните са елиминирани, с изключение на котки, кучета, лисици и язовци... А, също всички са 'зелени', защото си хвърлят пластмасовите бутилки в специален контейнер на площада.

Аз не ги разбирам тия неща още, ако някога...
На Камарци около мен се сече , та пушек се вдига. Темата в какъв свят живеем, е толкова болна , че предпочитам да не я коментирам.
За торта - една година купих ремарке тор / половината ми го окрадоха , де , и децата ми се смяха , че за първи път виждат някой да страда за лайна :lol: . За зимата покрих купчината с найлон , пролетта вече беше с много добра консистенция, добре угнила и готова за градината.
Това е личният ми опит.
А деликатните ти съседи се чудя до тоалетна не ходят ли ...как успяват там да запазят аристократичните си носове ...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7317
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1469 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от ljuboznatelna »

Взехме гълъбова тор, насипана в дебели найлонови чували. Нямаше къде да я пръскам тогава, мека и пълна с пера, и си стоя така две-три години.Не обърнах внимание как са поставени чувалите, но херметически не са били затворени. Но и отворени не бяха. Като дойде време да я отворя, беше угнила и без никаква миризма.
Ако е спешно - някакви таблетки /био/ за септични ями дали няма да свършат работа?
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 751
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2059 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от трепетлика »

Аурелка , надникни тук
Lagerstroemia indica Black Diamond Crimson red 40см
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”