Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 846 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Alien »

За мен е по-идиотското, че са прокарали проект за дървени парапети около езерата, които да спират туристите да не се доближават!!! Не че съм ходил кой-знае колко (в Швейцария не съм бил), но в Австрия, Хърватска, Словакия, Полша и дори Германия, подобна иновация не съм виждал.
Що се отнася до насипанит с чакъл пътечки, решението не е добро. През годините доста пъти съм виждал да се прилага както на Витоша, така и Западния парк/София. Издържа сезон-два и после се изравя и разкалва. Полагането на дялан камък (ако ще Варовик) е малко по-скъпо, но, с малко подръжка, издържа десетилетия (стига да пазиш да не минават коли/мотори и АТВ-та). Чудно как още не са сложили оградителни найлонови ленти и табелки "не казете тревата, глоба 50лв"... Обаче дали ще пропуснат да сложат каса с рекетьоти, в началото на "еко" пътеката?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Alien написа: Юни 30, '20, 13:37 За мен е по-идиотското, че са прокарали проект за дървени парапети около езерата, които да спират туристите да не се доближават!!! Не че съм ходил кой-знае колко (в Швейцария не съм бил), но в Австрия, Хърватска, Словакия, Полша и дори Германия, подобна иновация не съм виждал.
Що се отнася до насипанит с чакъл пътечки, решението не е добро. През годините доста пъти съм виждал да се прилага както на Витоша, така и Западния парк/София. Издържа сезон-два и после се изравя и разкалва. Полагането на дялан камък (ако ще Варовик) е малко по-скъпо, но, с малко подръжка, издържа десетилетия (стига да пазиш да не минават коли/мотори и АТВ-та). Чудно как още не са сложили оградителни найлонови ленти и табелки "не казете тревата, глоба 50лв"... Обаче дали ще пропуснат да сложат каса с рекетьоти, в началото на "еко" пътеката?
Има начин, както американците са го решили, че ен брой туристи могат да посещават мястото и толкова, забраняват се джипове , назначават се дискретни патрули, които да дърпат ушите на цапащите, информационни табели какво се позволява и какво не, абе примерно като в Йелоустоун, ние не сме по-тъпи от хамериканците, не сме и по-недисциплинирани, аме не, път ще се прокара друже тука , за 3 млн само :svekurva: . Аз от години водя спор с домашните, не ща да ходя там, просто не искам и моите крака да допринасят за замърсяването на това дивно място, знам, че е глупаво и наивно , знам, че моите липсващи стъпки едва ли ще спасят планината , но си е мое решение и принцип.

И сега ми е още по-болно :snif:

Имаме толкова други прекрасни кътчета, неизброимо много са, все още, зор ли е всичкото народ да се изсипе на езерата :svekurva:

С някои съфорумци отдавна си имаме спор на една тема, аз продължавам да твърдя, най-голямата беда за българския народ са еврофондовете :evil:
Един идиот, племенник на друг идиот, разследван за тръжни злоупотреби и изборни престъпления, решават да ”усвоят” едни 10 млн евро средства, като качат един багер на Рилските езера и изградят ”път”, за да не ходели наглите туристи по различни пътеки, а само по ето ТОВА на снимката. И цялата тази простотия нарекли ”рехабилитация”. Е, не е ли готино!? Facebook Васил Василев
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Мише, напълно съм съгласен с теб. Уникални, красиви, важни, наречи ги както щеш, природни дадености се опазват само като ограничиш достъпа до тях, и допускаш толкова хора колкото могат да поемат без това да им се отрази разрушително. Няма смисъл да откриваме топлата вода. Хората са го измислили отдавна. Ако желаещите са повече от допустимото ще се създаде списък на чакащите. Ще се продават предварително билети. Както може да си купиш билет половин година по-рано ако искаш да видиш Алхамбра например, така ще можеш и да си планираш за следващото лято едно посещение на Рилските езера.
Както доста хора знаят Пирин заема специално място в сърцето ми. Когато хижа Вихрен беше на три часа пеш от Банско района около нея беше такъв какъвто го е създала майката природа. След това за едно европейско по ски асфалтираха пътя до Шилигарника, на другата година качиха асфалта до Вихрен, и знаете как изглежда сега района. Седемте рилски беше частица от рая докато не пуснаха този проклет лифт. Сега куцо и сакато умира да си направи селфи как пие бира изстудена в някое от езерата. Природата на тази височина няма тези възстановителни сили които има в ниското. Ако запалите огън на поляната край някой язовир долу в равното два месеца по-късно няма да личи къде сте лагерували. Ако запалите огън във високата планина след две години ще личи къде е било огнището.
Гледам сега как са го насипали тоя чакъл високо горе в планината, и се чудя. С конкурс по глупост да ги бяха избирали хората проектирали тази рехабилитация пак нямаше да сътворят по-голяма глупост. Само след година, две дъждове, снеготопене, ветрове ще вкарат част от тоя камънак в езерото, а останалата ще потъне в почвата заедно с двата милиона лева похарчени по проекта.
Абе няма смисъл да философствам повече. Всички виждаме че това което се твори горе е височайша глупост оправданието за която е правилните хора да усвоят едни пари. Природата кучетата я яли. То, и тия дето усвояват парите едва ли ще отидат на Рила.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Бобсъна »

Споко,Чекмедже Ага днес е спрял дундурмите...засега..
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”