Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

Каква голяма разлика от тук и там :snif: ,аз не съм ходила никъде извън страната и затова ми е любопитно.
А къде са хората там,може би задавам доста тъп въпрос,но от изгледаните клипове не виждам да се разхождат навън,както тук,излезеш и срещнеш този,онзи съкварталец,съсед,поприказвате,отидете заедно до магазина,кафетата пълни със народ,някак е живо тук,кипи,а там къде са всички хора? :hmmm:Защо няма хора по улиците или има пък на клиповете не ги показват? :hmmm:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lilly »

Shami, ти превръщаш разговора в образец на " смислена " дискусия. Никъде не съм ходила , нищо не съм видяла , нооооо.....никъде не е като у нас. Обичам умните разговори...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

О,не,не,изобщо нямам това предвид,надявам се,пожелавам си по скоро един ден поне една екскурзия навън :stiskam:
Сама да видя,за да не задавам глупави въпроси :lol: ,много ясно,че навсякъде е различно :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

И за да се върнем по темата ,другото което ми идва на ум освен висока ограда е да се поговори със другите съседи,ако те се разбират със лошите,може би ще успеят да им въздействат да ви оставят на мира.Мисълта ми е,че все със някого общуват тези хора,може би там трябва да се опита и тези хора да се застъпят за вас. :hmmm:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

Shami написа: Авг 4, '19, 00:49 О,не,не,изобщо нямам това предвид,надявам се,пожелавам си по скоро един ден поне една екскурзия навън :stiskam:
Сама да видя,за да не задавам глупави въпроси :lol: ,много ясно,че навсякъде е различно :lol:
По-добре недей ,Шами.От една екскурзия не можеш почти нищо да разбереш за бита,начина на живот и взаимоотношенията на хората там.Пък и като не си видял и не знаеш,че нещо съществува,не го пожелаваш и не ти липсва,тънеш си в блажено неведение,напомняш си клишета ,дет си чул за "там" за успокоение и си щастлив :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

За мен и двете сте прави. :daaa: Аз винаги гледам да отчитам и двете страни,както плюсовете,така и минусите.
И си питах просто от човешко любопитство,защото от различните клипове във нета съм останала със такова впечатление и не знаех доколко е вярно,дали не се преекспонира със това или просто хората си снимат само забележителностите и не обръщат внимание на обикновените хора.Примерно,по себе си съдя,ако аз отида на екскурзия ще постъпя по същия начин,ще си снимам само гледки.Даже не съм и помислила,че не навсякъде е така.Примерно в големите градове се вижда,че си бъка от народ,но ми беше интересно за малките градчета.Но и тук не е по различно,само дето селската кръчма или кафетата са пълни със хора.Може би и там си е така и трябва там да живееш за да го разбереш,със една екскурзия няма как да стане.Може би си зависи и от самия манталитет на определен народ,едни са по - общителни,други не. :hmmm:
Но,изобщо не исках да измествам темата със моето любопитство, а без да съм го целяла я изместих,това си е съвсем друг разговор и не е за тази тема :angel2:По- добре е да си се върнем към нашите си междусъседски отношения :daaa:
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 846 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Alien »

Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Бягаме малко от проблема на Петя, но като прочетох последните няколко поста се сетих за един стар виц от студентските години. Той под формата на шега даваше представа за това колко точна е една наука. Та вица:
Пристигали на почивка в Шотландия трима приятели. Един философ, един лекар, и един преподавател по физика. Наели си кола от летището и докато пътували към хотела видели край пътя да пасе една черна овца.
- Я, в Шотландия овцете са черни. - казал философа.
- Не, не. В Шотландия има и черни овце. - уточнил ситуацията медика.
- Не е точно така. - казал физика. - В Шотландия има поне една овца която поне от едната страна е черна.

Сетих се за този виц защото някак много обобщавате. У нас е зле, а в развитите страни е добре. Истината е в някой предградия в някои градове от развитите страни е добре, но има и предградия в които след залез слънце дори полицията не смее да влезе.
Човек е разумно същество сравнително от скоро. В него животинското винаги се опитва да вземе превес, и за това той е измислил законите. За да го възпира. За да не ставам многословен. Човек реагира според ситуацията, и е синтезирал това си поведение в поговорката - " Кучето скача според тоягата. " Всички сме съгласни че един от големите недостатъци на социализма беше липсата на свобода. Сега някои хора все още възприемат свободата като свободия. Ще мине още малко време, и сигурен съм нещата ще си дойдат на мястото. То у нас и сега има предградия в които има ред, и закон. Надявам се с времето да стават все повече. Лошото е че хората които приемат законите в България не смеят да ги приемат такива каквито искат хората за да не ги обвинят в тоталитаризъм, а и те живеят на такива места / повечето от тях / че реално не се сблъскват с проблемите на обикновения човек.
Що се отнася до проблема на Петя. Законите у нас са такива че докато съседа само се заканва полицията е безсилна да направи каквото и да е. Един предупредителен протокол на практика е нищо. Полицията може да се намеси по-решително само когато съседа наруши някой закон, тоест изпълни заканата си.
Проблем като този на Петя може да се реши с добро / за съжаление рядко / Може неволно да правите нещо което дразни съседа. Опитайте се да разберете какво е то, и да преодолеете проблема.
Другия вариант е да се реши с лошо, само че това лошо трябва да е решително, и силно за да накара съседа да се вразуми, и въобще да не помисли за отмъщение. Отмъщението води до една нескончаема съседска война вгорчаваща живота и на двете страни.
Има разбира се и трети вариант който е свързан с похарчването на малко повече пари. Завеждате дело от частен характер за съседски тормоз, и неимуществени вреди и започвате да разкарвате комшиите по съдилища. Особено ако успеете да ангажирате добър адвокат който да успее да доведе делото до присъда във ваша полза, а след това частен съдия изпълнител да събере вземанията от ваше име. Лошото в този случай е че по съдилищата ще се разкарвате и вие.
Петя казва че комшиите заплашват с братовчед депутат. Проверете дали братовчеда наистина е депутат, или е шофьор на някой депутат, и колко близки им са взаимоотношенията защото депутата може въобще да не помни че там някъде на село има братовчед. Ако наистина е депутат, и отношенията им наистина са близки потърсете контакт с него. Обяснете му че негов братовчед прави живота на хората на село нетърпим, и плаши с него. Заплашете че ще потърсите помощта на някоя от телевизиите. Депутатите, особено техните началници, хич не обичат подире им да тичат репортери с неприятни въпроси, и може да се намеси да поуспокои селския си братовчед.
Аз лично бих спрял да обръщам внимание на съседа. Ще ми хвърли умрял кос, аз ще го изхвърля без да реагирам. Ще хвърли втори, трети. На края като види че не се дразня от това ще спре. Крещял на оградата. Ами да си крещи. Минавам покрай него все едно че го няма Ще спре да крещи. Само лудите си приказват сами. Обикновения човек очаква реакция на това което казва. Като няма реакция ще се почуства глупаво и ще спре да крещи. Виж, ако наистина посегне на детето, или на някой друг член от семейството тогава вече с най-големия чук и по главата. Белким му се наместят чарковете.
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Petya_ »

Съгласна съм, да хвърлят птица не е кой знае каква драма, дразнещото е, че постоянно редуват разни такива дребни и не дотам дребни изпълнения! Да гледаме как пръскат растенията и те изсъхват.... Трудно е... Отначало сменяхме почвата, но се принудихме да преместим каквото можем... те обаче се преместиха на следващите, плюс едно младо дръвче! Ние сме почти последна къща, а в момента само те са ни съседи, т.е. Обикалят и през съседните имоти! Ходихме да говорим с едно семейство които също идват само през почивните дни, техни съседи, за да се опитаме да разберем дали са имали такива проблеми. Оказа се, да! Изобщо не бяха словоохотливи обаче, само казаха, че преди са имали, но сега нямат... Просто не си говорят /което звучи чудесно/. Нямаше как да разбера повече, не им се говореше на тази тема. Ще видим как ще се развият събитията. Според нас съседите се дразнят от факта, че ходим там и че понаправихме разни неща в двора. Преди три години ни извикаха, за да ни кажат, че ни забраняват гости!!! А ние се съобразяваме и изобщо не правим шумотевици! Преди време са пукали гумите на преминаващите по улицата коли, защото ги дразнят!! Ей такива работи! Заплахите обаче са ново и сериозно нещо! Факта, че го казва... е притеснителен! Надявам се след жалбата просто да се спрат! Благодаря на всички за мненията и гледните точки! Всичко прочетох внимателно! Благодаря!
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 846 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Alien »

Това, с тровенето на растения, особено на дървета, трябва да е член от НК. Не може за едно улично куче да дават до 6г държавна издръжка (при положение, че средната продължителност на живота му е 10-12г и се размножават 3-4 пъти в годината), а за дърво, което е расло 40г и се очаква да расте поне още 100, да дават само дребна глоба и то ако успееш да докажеш в съда извършителя.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”