Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1360 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от ljuboznatelna »

Абсурдно е национална медия да проповядва това, сигурно не са предвидили какви ще ги надробят гостите.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Албена »

По Хоризонт беше предаването ,но съм склонна да мисля като Любознателна. По-скоро е гаф на някои гост. Беше някъде около гей парада ,та явно това е дало повод ,но наистина звучеше много грозно.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1360 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от ljuboznatelna »

Тя пък българската православна църква е само от хетеро.... Такива скандали са потулвани там...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от botan »

Аз смятам, че в един дебат е хубаво да се изслушват всички страни. Пък и да не забравяме, че православната църква е фирма и като такава тя има нужда да заеме позицията, която ще се хареса на най-много хора. Нея не я интересува факти, Господ и тем подобни щуротии.
Insta: ex_hort
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от johnstalker »

Малко да ви развеселя.. или обратното?! :) Ама това си е живата истина за нашите педе.. попове. ;)

Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Petya_ »

Преди време бях писала в тази тема по повод това, че съседите на село ни тормозят! Мина време, бяха ни оставили на спокойствие за около година. Преместихме розите от оградата граничеща с тях и зарязахме това място за озеленяване. Преместихме се в друга част на двора. И тази пролет се започна отначало... :snif: Точно като понаправихме новото място /в близост до друга ограда...се започна първо с хвърляне на бутилки в нас....после започнаха да се хвърлят черупки от охлюви, които са яли....въглени разпръснати в двора....започнаха да пръскат една роза и една млада круша. Да надничат в двора, докато сме там, да стоят до ограда, да обиждат или просто да ни гледат. Намерихме и убит кос, хвърлен на терасата ни със завързано въже...все едно е удушен. Преди 3 седмици намерихме вързана за гредата на селскостопанската сграда торба с черупки от охлюви, която смърдеше, птиците я бяха разкъсали и падаха охлюви върху нас. ММ взе торбата и отиде да се разправя....последваха заплахи от съседа /свещеник/, че ще наеме хора да пребият ММ и нашето дете /имаме 5 месечен син/, след това излезе с брадва и отново го заплаши! Подадохме жалба в полицията! Свидетел съм аз и наша далечна роднина! Не съм оптимист! Казаха ни, че тези им били ясни и жената била много "злобна" и "бял ден няма да видим"! Братовчед на съседа е депутат в парламента. Много пъти са ни заплашвали, че имат връзки и "сме щели да видим ние", не живеем там и можело "да правят каквото си поискат"...което и правят. Правят проблеми и на др хора от селото, но само едни съседи са подавали жалба...Проблемът е, че сега открито заплашват! Чувстват се силни понеже никой до тук не ги е спрял! Някой да даде съвет?! :snif:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от mucunka »

Имаме такива съседи на село, пълен кошмар е. Писахме много пъти жалби. Викаха ги, писаха обяснения и никакъв резултат. Преля чашата, когато жената обля всички деца на улицата с маркуч.От полицията им написаха предупредителен протокол, който важеше и за нас, а уж бяхме потърпевши. :hmmm: Общо взето са изпълнени с чувство за безнаказаност. Сега са се кротнали дотолкова, че само чуваме подмятания...но пак е неприятно. Поне не обижда майка ми с най-долни, мръсни епитети и не показва среден пръст.Може би има значение, че брат ми стана кмет на селото. Общо взето, не се надявай на някакъв резултат. Наша съфорумка се принуди да си продаде къщата с уникална градина точно заради такива съседи и да се преместят барабар с градината в друго село. Дано пише някой адвокат, струва ми се, че промениха закона... :daaa:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Petya_, в селото нищо не можете да направите.
Можете ли да направите нещо в Парламента и да станете равни?
Ако не можете това, продайте имота. Спокойствието и доброто настроение нямат цена.
Търсете в друго село и избирайте от 2 имота за продан, кой има добри съседи, с които да си разменяте великденски яйца и цветя.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

Как ли не,да се преместим заради някакви хахави съседи.И при нас има едни такива откачалки,в момента не си говорим,гледам ги и аз че надничат постоянно,говорят,но ги игнорирам,ще видим докога.Но преди това и ние се карахме,носихме се яко,целия квартал ни разбра,не сме се оплаквали никъде,очи в очи течеше скандала. :lol: И при нас бяха прекрачили допустимите граници ,можех да ги осъдя ,свидетели се намериха доста,но проявих милост, голяма милост просто махнах със ръка и отминах. И те мисля го разбраха,съседа се кълне,че повече никога няма да повтори ,бил направил голяма глупост,бил пиян.Но всеки случай си изисква различен подход,така,че съвет не мога дам.Ако ги игнорираш,може да се уморят и да им писне да се занимават със вас,но може и да ви правят мръсно само ей така,за спорта.
Ние не се отказваме лесно,нито пък ще продаваме,още повече,че не сме на село.Няма мърдане :lol:
А бяхме дупе и гащи със тези хора,живели са у нас повече от година,помагали сме толкова много, животните им гледах във къщи докато ги нямаше,много им имахме доверие,докато не разбрахме каква змия сме си вкарали във къщата.Това е то,човешката завист,всичко е от завист.
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Petya_ »

Искаме да се справим с тях някак, колкото и наивно да звучи.. не е честно! Бъхтим почти 5 години по този имот, основно двамата. Вложихме много там... Време, труд, емоции, пари... Привързахме се. Съседите ни тормозят вече около 3 години, т. е. не губят интерес, даже по последни действия се озлобяват повече с времето. Разбира се стои като краен вариант да продадем къщата, но ще си останат опасенията какви ще са следващите съседи и дали ще може навреме да го разберем това. Безумие е като "цветарки" да прескачаме от един към друг имот, хвърляйки години труд ей така... А кога ще се насладим!?
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”