Juniperus (Хвойна)

Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от gevkati »

една композиция с juniperus horizontalis Blue carpet. Много ефектни цветове имат хвойните . можеш да получиш и синхрон, и фон, и контраст :dovolen: Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от Margaritenia »

Ееее, раздвижихме я темата при това с много полезна информация! :liubov2:

Незабравче, Gevkati, благодаря за съветите и за нагледния пример, наистина става големичък този Мейери, но пък е криво - красив:)))
Явно ще подстригвам моя още от началото, за да не оплешивее:)))))))

Незабравче, за въшките с какво пръскаш профилактично и кога?
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от Margaritenia »

Качвам тук една снимка на хвойна, която ми е продадена за Juniperus horizontalis Golden Carpet, но мноооого ми синее и започвам да се чудя, дали не са го объркали.
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от Daniela Pargu »

Но хубавото е ,че преживява местенията ! :dovolen:
И а разнасям един из двора :nod: ,но вече е стациониран- неподстригван/ наистина оголен централно/
някои от дългите клони съм захванала с щипки за почвата. Някои клони офъках при последното местене.
Много е красив цвета му и вече е пълзящ при мен! :dovolen:
пп . заедно сме писали!
Говоря за Мейерито :dovolen:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от gevkati »

относно Sky Rocket
взех два да ги посадя до входа в градината, мислейки, че са високи и тесни. Не знам дали сортът е друг, но стават доста широки, а и не са с едно централно стебло.Постоянно разклоняват и се оширяват. Единият вече го махнах, че много затрудняваше движението около него. Другият за момента не ме "настъпва" много. Ето го в дъното на снимката- красив е , но огромен и най-вече в пъти по-широк Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от Тутти »

Изображение
Изображение
Комбинации с юниперус, възможности всякакви.
незабравка

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от незабравка »

Margaritenia написа:Ееее, раздвижихме я темата при това с много полезна информация! :liubov2:

Незабравче, Gevkati, благодаря за съветите и за нагледния пример, наистина става големичък този Мейери, но пък е криво - красив:)))
Явно ще подстригвам моя още от началото, за да не оплешивее:)))))))

Незабравче, за въшките с какво пръскаш профилактично и кога?
Трябва да си погледна фито-санитарния дневник.Не е с нещо специално,а с препарати,които обхващат и други зверове.Ако има по-силно нападение,тогава вече трябва по-прецизно да се подходи при избора на препарат.
незабравка

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от незабравка »

gevkati написа:относно Sky Rocket
взех два да ги посадя до входа в градината, мислейки, че са високи и тесни. Не знам дали сортът е друг, но стават доста широки, а и не са с едно централно стебло.Постоянно разклоняват и се оширяват. Единият вече го махнах, че много затрудняваше движението около него. Другият за момента не ме "настъпва" много. Ето го в дъното на снимката- красив е , но огромен и най-вече в пъти по-широк Изображение
Ами и аз съм виждала снимки на високи и стройни ракети,обаче по полетата на разсадниците из Бг ,където съм обикаляла затлъстели ми се виждат всички :mrgreen:
Blue Arrow е по-тесен :hmmm: ,На мене ми е любимец Juniperus communis 'Sentinel'-не е така синкав,но строен и изящно дантелен като иглички. :P
Обаче ''комунистите'' по морето понякога капризничат,а Сентинел мнооооого бавно расте пущината! :|

Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от tili »

Записвам се да следя темата. Имам само няколко сабини на солидна възраст. Ще снимам само тях, че иначе се мяркат покрай другите красоти. Когато ги купувах навремето нямаше никакъв избор като сега. Обикновени, но здрави почвопокривни растения, които искат постоянно рязане, че като се изпуснат стават чудовища и пълзят безконтролно. :mrgreen:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Juniperus (Хвойна)

Мнение от Margaritenia »

Gevkati, страхотна снимка и гледка, загатва за много красива градина също така, а този дебеличък хубав Juniperus scopulorum 'Skyrocket', нищо, че ти пречи да влизаш в двора, много ми харесва :lol:
Виж тук какви екземпляри показват по рекламни снимки от разсадниците, явно си иска сериозна резитба тази хвойна, за да поддържа добра форма...
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”