За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ето че след дъъългата зима пролетта нахлу бързо и зашеметяващо!
Много преживявания, малко време за споделяне :sdovolen:

В моите пущинаци се заформят малки облагородени оазиси. Вече имам две иглики повече и няколко корена повет по-малко :D
За трите откраднати дни на село, съм си направо доволна :P . Закуска в градинката с ароматен чай и пролетно слънце в косите е незаменимо преживяване :)

Изображение

Изображение

Ето още малко красота от моя край:

Изображение

Изображение

Вилата.
Лалеената ми градинка беше повече от прекрасна. Благодарение на Clock имам огромно богатство от лалеени видове - двойно повече, отколкото си бях купила от магазина :ieeee: За съжаление на снимките голяма част от красотата се губи. Но отдавна вече снимам само с телефон - нямам време да се занимавам с по-професионална техника, а и времето е съвсем кът. Горките ми лилиуми чакаха до миналата събота да бъдат посадени :snif: . Да се надяваме, че с тях всичко е наред - луковиците нямаха признаци на промяна, май за капак ги намушках и бая дълбочко... Едва успях да ги оправя и нямах никакво време за снимки. А преди да си тръгнем с малкия сладур, който така сладко се радваше на лаленцата - галеше ги и им се усмихваше, та преди да тръгнем, обрахме всички цъфнали, защото така и така няма да ги видим отново преди да прецъфтят, та поне да им се порадваме вкъщи. Получиха се три огромни букета от лалета и един от нарциси. Зюмбюлите направо си ги оставих там. Мускарите също. Много от резниците, които Miltonia ми изпрати есента, са се хванали :ieeemyzh:
Днес си купих клематис Монтана Рубенс. Вече имам повече видове, отколкото мога да овладея... :oops: - хризантеми, божур, рози, иглика...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И, разбира се, един супердоволен котарак :D

Изображение

Изображение

Изображение

Стига ви толкова, че ще се поболеете :lol: :lol: :lol:
Поздрав от мен! :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Влизам само за малко да ти кажа колко се радвам да те видя, Лече, и колко весела лалеена полянка си имаш :D . Не изчезвай така повече, липсваш :tzvetentze: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от pepelqshka71 »

Ами поболяхме се и не ни стига. Давай още. А това зеленото лале на последната снимка е направо извънземно.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от desunie »

Лече, от една седмица насам съм се присетила за теб и се чудех къде изчезна.
Много хубава пролетна градинка си заформила! :tzvetoman:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Апр 9, '19, 21:25 Влизам само за малко да ти кажа колко се радвам да те видя, Лече, и колко весела лалеена полянка си имаш :D . Не изчезвай така повече, липсваш :tzvetentze: !
Благодаря, Гео, аз и на себе си липсвам, ама такова е положението... Как имате време за тоя форум, не знам :snif:
pepelqshka71 написа: Апр 9, '19, 21:28 Ами поболяхме се и не ни стига. Давай още. А това зеленото лале на последната снимка е направо извънземно.
Пепеляши, зеленото лаленце е от торбата на Clock :liubov: Общо взето половината ми градина е нейна заслуга :sheart:
Ето една ламбадка, която си отгледах вкъщи:

Изображение

Фрезиите ги натъпках в някви кофички колкото да не измрат докато се стопли, че ми казаха не били студоустойчиви, ама те докато отминат студовете, фрезиите преляха и нацъфтяха :hmmm:
Бе кат' садя все лакомо подхождам - все не ми стига, пък кат' почне после един буеняк-треволяк да са протяга по терасата... са чудя де да ги дяна. Ето, миналия път едва набучих лилиумите, разходих си саксийките с хризантемките напред-назад до вилата и си ги върнах, щото то... кой ще ме остави толкова дълго да копая?! Докато градината не ти е под носа, не е работа :(
Градинката пред блока е подложена на все по-чести зорки огледи от моя страна и (Гео, прескочи го това изречение!), скоро вече истински ще съжалявам, че не се осмелих да я подхвана още миналата година...
Ето ги напористите фрезии:

Изображение

Изображение

Ей го тва лудото - забавила съм да го поливам - бере душа, ама се пъне да цъфти. И цъфтя! Бяло. Едни уродливи цветчета, ама си цъфтя. Сега и една жълта е напъпила... Мераклии беее - като мене :lol:

Изображение

Освен това есента ми хрумна гениалната идея да си опоскам ешеверията, че да я развъждам... Демек очупих й сичките листа и ги набучих във влажен пясък. Тя сега пак се разлисти, добре е... :sitwasntme: но листата така си стоят - всички пуснаха корени, но само едно покара ново растение :lol: Чудя се сега колко да ги чакам и дали да не ги разкарам. Дали пък не трябваше да изчакам пролетта за това упражнение... :hmmm:

Изображение

Изображение

Ааа, сетих се още с какво да се похваля - имам си ябълка от семка - смятам да я правя на бонзай :lol: :lol: :lol:
След като уморих мангото (ама то като не е студоустойчиво така и така нямаше какво да го правя...), отново си имам дърво! :lol:

Освен това си купих клематис Монтана Рубенс - доста е дребен, дано се прихване добре на вилата.
Имам един огромен проблем - нямам никаква идея кое къде да садя, а целия двор е един огромен пущинак, пълен с бурени, къпинак и вишнак и какви ли не дивачки и не знам къде колко пръст има и кое къде да слагам... Искам да имам 2-3 годинки да си го разчистя порядъчно, да си го оформя и да планирам, ама не трая толкова без цветя. И уж все дреболии, пък... хризантемите също ги размножих - ей така на майтап. Уж да пробвам... те пък се прихванаха. Абе ще взема да си купя едни ръкавици, че тез зелени пръстчета бая беля ми докарват :lol: :lol: :lol:

Пак се отплеснах. Спирам!
desunie написа: Апр 10, '19, 17:18 Лече, от една седмица насам съм се присетила за теб и се чудех къде изчезна.
Много хубава пролетна градинка си заформила! :tzvetoman:
Десинцеее, тъкмо се засилих да ти пиша в темата и те гледам - ти в мойта :liubov: Ей сега идвам да ти видя лудата работа :P
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от clock »

:lol: Никакви ръкавици! :svekurva: На тия зелени пръстчета им е орисано цветя да събуждат. И колкото и да се дърпаш пак тебе чака градини да правиш. Виж колко те обичат цветята! :liubov: За първи път виждам домашно цъфнала фрезия, а тя нацъфтяла не с едно - две цветчета, а цяло букетче! Разкошни са! Първите снимки, онези до белите гълъбчета, от село ли са? Градинката там и тя те обича :liubov:
Знаеш ли колко пъти се връщах на снимките?! Чрез тях се радвах на теб :gush:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от pepelqshka71 »

Е, не ми стигат - искам ощееее. И не пипай ешеверията. Ще тръгнат всички :daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

clock написа: Апр 10, '19, 20:52 Първите снимки, онези до белите гълъбчета, от село ли са? Градинката там и тя те обича :liubov:
Знаеш ли колко пъти се връщах на снимките?! Чрез тях се радвах на теб :gush:
:liubov:
Да, Clock4e, първите снимки са от село - моята голяма любов. А за ръкавиците - няма да ги изтърпя, ама няма и да помогнат ;) само ще пречат.
Фрезиите мислех да ги разкарам, ама като ги гледам какви са напористи (всички ми казваха, че са страшно капризни и не цъфтят лесно...), планирам всъщност да купя огромна саксия и още луковици за другата пролет :liubov2:
pepelqshka71 написа: Апр 10, '19, 21:19 Е, не ми стигат - искам ощееее. И не пипай ешеверията. Ще тръгнат всички :daaa:
Е ти много ненаситно око ;) То да имах снимки - да сложа! Ама няма време да ги наснимам хубаво и снимките са ми почти еднакви.
Ешеверийките дано тръгнат... много ще им се радвам. Засега нямат признаци - преди малко ги гледах - същичките. Затова пък съм навъдила 10 вида седуми - да се чуди човек отде ми се лепят. Даже сега като бях на село видях един нов и се опулих. После разбрах, че се е примъкнал с игликата, дето ми я даде една приятелка. Аз пък го допримъкнах в Пловдив и така малко по малко ще оседумя цялата планета :lol: :lol: :lol:
Ето едно снимче на три бебета дето изобщо не знам как са цъфнали - истински бебета са! Между другото половината ми лалеени бебчовци имаха пъпки, но повечето не стигнаха реално до цъфтеж. Явно нямат силички още. Ама пък мераклии!

Изображение

Изображение

Cummins - малко недохранен цвят, но си личи класата. Наесен ще си взема цял пакет!
Изображение

Ето го и ешеверийчето:
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от pepelqshka71 »

Е така де. Пак не стигат, нооо, обещала си още :daaa: . Аз ще си чакам :liubov:. А бебетата са :potekoha:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Вдъхновена съм от зелените ти пръсти и ще начупя една роза на седума. :)
И да се похваля, че успях да намеря 4 саксийки като на твоите седуми, за 3лв общо.Като ги видях и ми светнаха очите! И ми трябват още четири. Видях,че имат малко по-големи, друг тип, но става да се боядисат сиви. За кактусите са.
Тези нацъфтели луковични красоти ще ги вадиш ли после? Да ти призная, неестествено ми изглеждат така поникнали върху голата почва. Групирай ги малко догодина, или направи бордюри. Така се губи от хубостта им. Извинявай за забележката, но досега съм се възхищавала на естетическия ти усет, и изведнъж - това :D Ако всичко беше така, щях да си премълча това :P
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”