За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от desunie »

Лече, много мило и емоционално споделяне! Аз се чувствам много специална да бъда част от хората, с които споделяш тези твои лични истории :sheart:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Май пак ще гледам клипа последна, искам да имам време, за да му се насладя както си трябва :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ln_none написа: Фев 27, '24, 10:27 Напоследък ми се случиха лоши неща ...
EEe, Нонеее :gush: :snif:
__________________

Вчера бях виладжийка.
Звучи като беладжийка, което също не е далеч от истината...

Изображение

Изображение

Щедро предоставените игличета от Грийни не се виждат от земята, обаче се напъват на макс

Изображение

Имам си и други красотички:

Изображение

Истите са намирват и в светло и тъмно синьо (или лилаво беше? :hmmm:), ама фотографа е блял.

Белите камбанки все още го докарват на вид, макар че са на прецъфтяване

Изображение

Когато луковичките още не бяха покарали, си виках ей, кога ще се появят, че да знам де да стъпвам. Сега си викам лелеее, то хич няма де да се стъпи :lol:

Освен че прескачах като ненормална и чат-пат настъпвах по някое лале "Абе и тука ли съм садила, бе?!", реших да си подрежа розите. Отворих интернет, изрових някви по-достоверни сайтове и зачетох. Клеча до едната роза, отварям - първо търся какъв вид е. Чаен хибрид. Аа, добре, тия са лесни - режеш докато останат 3-4 от най-дебелите клечки да стърчат 20-тина см от земята и готово.
Храстовидна... ох, почна са - ако такова, така, пък ако онакова онака... четох, рових, накрая рязах на око.
Миналата година следвах правилото "всичко по-тънко от молив се маха" и ги изрязах до дъно, щот то по-дебело от молив нямаше :lol:
Таз година рязах докато ми хареса визуално. По какви критерии... :hmmm: ами естетически!

Стигнах до дърветата - оо, там висш пилотаж. Оставих ги за другата седмица, дотогава ще се образовам!

Полях едно хууубаво, измръзнаха ми палците, щот нямам разпръсквач, т. е. имам два - един на лявата ръка и един на дясната :lol:

Малко снимах, ама много малко :hmmmmmm:

Започнах да кълцам клечки за декорация на втория етаж на "тортата" ала Котè, ама май не ми харесва тоя вариант, може би ще пробвам с "натурални", ама ще има да кълцам до догодина... ще видим. То и някаква пристягаща тел ще е добре да сложа, че тази пръст отвътре така го изпъва тоя ограничител...

Изображение

Работа си има за целия китайски народ.
Вчера основно се въртях и осъзнавах какви мащаби се мъча да обхвана и колко е непосилно. Това лято наистина трябва да изрина лалетата, ама наистина!!


Аа, да попитам: това нещо по стъблата на розата ми какво е?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


А вие да не си помислихте, че ще ви оставя без буболяк днес :liubov2:
Я каква муха си имам!!

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Фев 28, '24, 11:11
Вчера бях виладжийка.
Звучи като беладжийка, което също не е далеч от истината...
Ти го каза :sgiggle:

ПП. И аз не харесах дъсчиците на кръгчето - мноо лъскави ми изглеждат :hmmmmmm:
Обаче пък идва, идваааааа :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Фев 28, '24, 12:19 И аз не харесах дъсчиците на кръгчето - мноо лъскави ми изглеждат :hmmmmmm:
Дъсчиците до месец-два ще потъмнеят неузнаваемо (от опит), обаче и така не знам дали ще ми харесат.. Ще го мисля.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ln_none »

Хубаво! Много ми е странно как имаш хем кокичета, хем други цветенца едновременно. При мен първо цъфтят кокичките сами и чааак след 2-3 седмици, апа може и 2 месеца, ако застудее, се появяват други цъфки.
Летвите като спрат да се набиват в очи ще ти харесат, сигурна съм, понеже хич няма и да ги забелязваш :lol:
Мухата ти е пчела ксилокоп, как можа така да я обидиш :aspm:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ln_none написа: Фев 28, '24, 12:59 Мухата ти е пчела ксилокоп, как можа така да я обидиш :aspm:
Хихихихихи :hihihi: От баща си съм наследила леката, понякога премерена заядливост :swink:

Щях да я пусна за разпознаване, ама нали съм си на принципа “всичко или нищо”, докато събера на едно място сичкото паяк и буболяк, бая фб ш изтече..
Огромна и много мургава пчела, страховита, прилича на муха отдалеч, а крилцата й като люспички от скъпоценна слюда (не знам дали съществува такова явление)

Кокичетата са ми късни предполагам, а тук зима направо нямаше. Като че ли други години не са имали съвпъдъци с останалите цъфки. 🤔
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от pepelqshka71 »

Lalel4e написа: Фев 28, '24, 11:11 ...
Аа, да попитам: това нещо по стъблата на розата ми какво е?
...
Прилича ми на бактериален рак, но нека още някой се включи. Ако е той - вадиш и изгаряш, а мястото обезпаразитяваш с тъмен разтвор на калиев перманганат. Разтваряш в една кофа 10л и наливаш дупката.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от mariyanag »

Лече, трогната съм от видеото и споделеното, ного емоционално, много силно, а кадрите са великолепни.
Благодаря
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Гледах клипа. Поревах си.

:sheart: :sbrokenheart: :sheart:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”