За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от desunie »

Лече, хубаво е да има човек такива моменти. Така си почиваме и презареждаме за нови вдъхновения.
Котаците сигурно са заети със сезонни страсти и вярвам, че са добре.
Стана ми интересно съчетанието с бабешките зюмбюли. Точно миналата седмица им се чудех с какво да ги съчетая и разчупя, да не са така соло. Те не са, край тях има други много годишни, включително хризантеми :)
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Ъмчи, хубаво си е. И аз съм по дивите градини,то не че мога да съм по подредените, поради липса на време,може би, но все пак.
Толкова ми е хубаво да се вгледам в тревата и да открия съкровище....
Ама това с ваденето не го мога. Пък и имам усещането, че вадя, не вадя, все изчезват или се разпадат и не са това, което са първата година.
При мен е трудно ваденето, но ти пожелавам успех в начинанието, когато му дойде времето.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Като си дам сметка на какъв терен работиш, смятам, че постигаш невероятен резултат, всеки път ми пада ченето от твоите гледки :bzzzz: ...

Мачарока ти има биткаджийско-бандитски вид :liubov2:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Не знам какво точно ти е настроението, но моето като ги гледам е безметежност...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Тутти написа: Мар 28, '24, 09:05 Липсата на ентусиазъм е само моментно, да знаеш...
Ти си от самозареждащите се хора, изолирай външните неща и виж онзи мир и желание за красота, които са ти от Бога дадени.
Туттиии :gush: оказа се, че май съм прекарала някакво вирусче на крак, ама не съм разбрала че е такова. Нямах никакви симптоми, само силна отпадналост, днес по гърлото си усетих, че е имало нещо, ама минава, по-добре съм. Е, ентусиазмът все още не е на макс, ама си много права - самозареждаща съм :liubov2:
desunie написа: Мар 29, '24, 09:44 ..Стана ми интересно съчетанието с бабешките зюмбюли.
Десунче, на мен ми харесва много и като се смесят бабешки с купешки. При мен купешките си се справят чудесно - не съм ги вадила вече 3-та, даже май 4-та година и са си доста прилични, само жълтите са избледнели, но пак лееекинко жълтеят. Така смесени се получава редуване на плътни китки с разпръснати цветченца. Гледам, че мини-нарцисчето Angel's Breath също съвпада по цъфтеж с тях. Анемонe Blanda също цъфти сега, но е доста нисичко и нежно, зюмбюлите ще го скрият, трябва да се насади пред тях примерно. Те бабешките зюмбюли впоследствие правят едни листаци... може малко да се орежат ако задушават другите китки :D
МГХ написа: Мар 29, '24, 10:31 ..Пък и имам усещането, че вадя, не вадя, все изчезват или се разпадат и не са това, което са първата година.
При мен е трудно ваденето, но ти пожелавам успех в начинанието, когато му дойде времето.
Благодаря, Миленка, да ти кажа, наистина малко сортове лалета се справят добре година след година... А на мен ми станаха наистина много. Прекалено много за обслужване и ще се постарая тази година вече да ги намаля. Макар че ще ми е много трудно да избера кои да си оставя.. Обаче новите луковици са си нови, няма какво да се лъжем.
Тя Неви (Nevita) ми разправяше, че в един момент ще ми писне, а аз не вярвах :mrgreen:

Гео, Люб, :gush:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Emilly1212 »

Ех, Зори...каква красота е при теб....не мога да се нагледам...
И моите лаленца тази година са с нагризани листенца, има отново празни места, на които бях сложила нови луковици, яд ме е, ама пък всичко останало ме радва. Искам пролетта да върви бавно, цветенцата да растат бавно и да има повече време да им се насладим. Божествени са!
Твоето лале Квебек е прекрасно, всичките ти съчетания са прелестни!
Котачко ти е чаровен сладур! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Emilly1212 написа: Мар 29, '24, 21:00 ..има отново празни места, на които бях сложила нови луковици, яд ме е, ама пък всичко останало ме радва.
Еми! :gush:
Не всичките ми съчетания са толкова прелестни, ама фотографското око помага ;)
И аз искам пролетта да върви бавно, а тя направо препуска!
___________________

Днес ще се изфукам първо с... плевелите си :hihihi:
Имам си два плевела, на които много се радвам! Единят е тъй нареченият "гарвански лук", който може да се види по всички паркове и градинки в страната, разпространен най-безцеремонно - едно цвете, което като дете много мразех. Не за друго, а защото... нямаше дръжка и не можеше да се набере букет :lol:
Тази година се е разпрострял най-безцеремонно по близкото тепе (в града) - има полянки направо побелели от него. И така ми се прииска да си чопна няколко за вилата! Там определено имам нужда от такива сървайвъри. И като отивам, какво да видя - той е там! :potekoha:

Таман на две места! И, разбира се, буболечките не пропускат да позират.. :D

Изображение

Изображение

Другият ми плевел Люб разпозна като "източен див слънчоглед" - за първи път виждам и е мнооого сладко цветенце!

Изображение

Изображение

Изображение

Айде една голяма да сложа, че да се види нещо. Ся.. на това каренце, на пълна сянка, съм си засадила двата еритрониума (уф, бях объркала името - еремурус ми се е забил в главата, сигурно щот в момента темата е активна :lol: То ерантис, то евонимус... каша), няколко кокиченца, момина сълза от Костанденец и 2-3 коренчета цикламки, които домъкнах от гората. Оказа се, че с цикламките е дошъл и синчец, дошло е и едно кокиченце. Тази пролет там се е настанил и този див слънчо. Изобщо, богата флора на две педи място... дано се чувстват добре заедно! Между другото, на целия ми сушинак там, си имам и папрат! :lol: Можете да видите листенцето да се подава от горния ръб на снимката:

Изображение

Измежду игликите, които ми изпрати Грийни есента, имаше една с малко по-тъмни листа. Засадих я в края на редичката. Старите листа окапаха, покараха нови, ама много тъмни. Викам си брейй, някаква специална иглика ще да е. Зачаках. Другите цъфнаха, тази - не :swonder: Уу, викам си, ината! По едно време започна да пуска едни височки стъбълца, целите в листенца. Брях, викам бе туй не мяза достатъчно на иглика :hmmm: Онзи ден загрях - аюга! :lol:
Грийни, разкошна е! :tzeluvka: Ще я преместя на сянка, че там хич не е за нея където е сега.

Изображение

Ще ме прощавате, ама днес оставям кибритките - нямам сили да цъкам, пък и те не са нещо дето да има нужда да се опъва на чаршаф..
Останалото правя копи-пейст от Нашите градини, че да са ми тук за протокола :stongue:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от libra »

Прелест! Ще си сложа една снимка за тапет на компа.
Да предупредя новите цветари- т. е тези, дето още не са патили. Има много инвазивни красотички, които в началния ентусиазъм въобще не ги преценяваме, че ще дойде ден да ги мразим. Аз съм си насъбрала момина сълза, аюга, диви ягодки, едно високо бяло сапунче тук го бяхме идентифицирали, една лилава красотичка я събирах покрай пътя като вероника , семена поникнали под градинската ружа, включително есенното анемоне, култовото витошко лале- това е ежегодна борба, няма изчистване. Много са готини, когато нямат нужда от ограничаване, иначе-зор голям. От билките джоджен и маточина знам , че са неудържими.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Либре, ТАМ няма инвазивни видове... :lol:
Даже плевелите не са ми едни и същи всяка година.. :D
Само да оставя лятото без поливане и всичко заминава. Само осилите още се държат. И котешката стъпка, ама тя не е инвазивна. Абе, освен осилите, друго инвазивно няма. Рожецът в Брягово от една шепа е станал на 80 см диаметър, 20-тина см висок стърчи, стрък до стрък, пръста си няма де да провреш, а на вилата едва се подават по 2-3 листенца от земята, хем не е на пълен пек... Той ако беше, нямаше да го има вече.
Та, да му мислят тия с плодородните градини, аз съм "добре" :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от libra »

Да, има разлика в условията. Аз съм с "плодородна" глина, поливане и дъжд от март до юли вкл. Сега малко се е поспрял, пу-пу.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”