За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
лалесъм

Re: За една голяма уста

Мнение от лалесъм »

Lalel4e написа:Милост моля!!! - Само с една тераса съм!! :snif: :snif: :snif:
:lol: а, две са, две са... и околоблокова градинка също ;).....засега, а по-нататък или ще скъсяваш разстояния, или ще придърпаш по-наблизо градината :stiskam:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от Tanet »

Ами не става ли да продадеш далечната градина и да купиш някоя по-близка?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15924
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 916 пъти
Получил благодарност: 1799 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Щом доброволно си дошла - няма милост с красотата :twisted: ... Нали около блока таковата :gydigydi: :sitwasntme: ! Я гледай какво нещо направи за няколко години една съфорумка:

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Daniela Pargu написа:Ха добре дошла и от мен!След последното ти изречение- твърдо разбрах, че си за при нас! :hihihi:
Тук сме с една диагноза и сме щастливи заедно - добре ще се чувстваш и ти! :angel2:
Отивам да си чета последното изречение ;)
Ава_и_мама написа: ...Ще изпиташ тръпката да засадиш мечтаната роза...
Преди това ще изпитам тръпката да си открадна резници от пловдивските булеварди... Ако знаете само какви рози са засадили тази годинааа... :potekoha:
И още цъфтят... Хвърлила съм им мерак, трябва да проуча има ли глоби ако ме хванат да кълцам :lol:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

лалесъм написа:...а, две са, две са... и околоблокова градинка също ;)...
Една е :snif: Половината е остъклена. И пълна с ... ми печки, хладилник, шкафчета... Днес разгледах колко кофички могат да влязат в микровълновата (не я ползваме) :lol:
Неостъклената част мога да ползвам за летни цветя, които не презимуват (още не съм изучила терминтие - едногодишни ли се казват?)
А пред блока днес поогледах :lol: абе не става :idea1: Аз живея на голям булевард, а градинките сега здраво са ги подхванали от общината и постоянно прекопават с разни машинки, засаждат райграс и разни техни си там китки, та ако посадя нещо не знам дали няма да ми го изорат. Освен това всички квартални котки и кучетата на съседите така здраво я посещават тази градинка... не знам дали ще поникне нещо там :lol: , но по-големия проблем е че ако ще правя нещо първо тр. да измисля начин да я позаградя... а то опира и до парички... абе сложна стана.

Tanet написа:Ами не става ли да продадеш далечната градина и да купиш някоя по-близка?
А това съвсем не става! :)
Първо и преди всичко, това имотче... ами там ми е сърчицето. Не го давам. Ако ще така да си гние самотно... не знам, може пък някой ден да имам възможност да се завърна. При това, ако мога да си го позволя финансово, бих пътувала често и бих сътворила чудеса там. Имам и една приятелка, която срещу скромно заплащане също може да се грижи за градинката при нужда.
Второ, то почти нищо не струва. Селото е отдалечено от вс. големи градове и /то и в това му е красотата/ там имотите са мн. евтини, а тук около Пловдив всичко е мн. скъпо :snif:

Гео, прекрасно е! Аз сега ще си гледам луковиците, пък по-натам ще видим. Един ден ще си имам и аз своя градинка - още не се знае къде и кога, но ще стане. Засега сме на терасата.
Имам семенца за грамофонче :lol: :lol: :lol:
А като извадя луковиците, ще имам доста саксийки...
Ще им стане ли нещо на лалета ако им ръсна малко семенца магданоз отгоре? :idea1: :lol:
Deleted User 1445

Re: За една голяма уста

Мнение от Deleted User 1445 »

Здравей, лалеена лелче, накратко, надълго, всякак е интересно представянето ти, но и в това надълго, ме остави да се чудя с каква песен ги ориса луковиците, да знаем какви лаленца да очакваме, пънкарски перчеми или чилаут рошльовци :hihihi:
Радвам се, че пловдивската група расте и сакън не пипай розите по булевардите, повечето ги имаме в градините, имаме и някои по -навъртяни, ще режем по съседски :daaa:
Само дай знак.
И добре дошла :tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Сега малък отчет на дейността от тези дни:
Изображение

Общо:
една голяма бака от латекс,
две малки,
една голяма саксия,
две средни саксии и
две кофи с подобен размер
една по-малка саксийка (почти не се вижда в дъното под шкафа, защото е кафява, а снимах на тъмно)
кофичка от конфитюр
три отрязани бутилки
26 кофички от к. мл.
+2 с есенни минзухари и
10 чашки с диви минзухарчета, от които нямам големи очаквания
:shock:
(в чушкопека не съм засадила нищо... засега :lol: )

След повторното снабдяване с пръст отново не успях да засадя всичко - останаха ми 35 дребни луковички и се наложи да отскоча до близкото тепе да поровя малко.
Облякох една блузка с ярки предупредителни цветове :lol: и с една лъжица и едно канче забих право в храсталака... :lol: :lol: Не успях да стигна до някое много затънтено място - къде от нетърпение, друго че създрях една полянка със сини минзухарчета и се лепнах :potekoha:
Наринах една торба пръст и няколко луковици :sbandit: и накрая загребах едно цъфнало минзухарче:

Изображение

Бучнах новата придобивка в едно чашле и с горда стъпка и самодоволна усмивка го пъхнах под носовете на децата.
Малкия (тоя сладур няма да порасне скоро) зяпна от почуда и викна: "Ех, че бързо цъфтят!!" :lol: :lol: :lol:

Еми това е засега от мен - напролет ще давам отчет кой жив, кой... :|
Дотогава само ще чета и ще питам :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Nini написа:Здравей, лалеена лелче, накратко, надълго, всякак е интересно представянето ти, но и в това надълго, ме остави да се чудя с каква песен ги ориса луковиците, да знаем какви лаленца да очакваме, пънкарски перчеми или чилаут рошльовци :hihihi:
Радвам се, че пловдивската група расте и сакън не пипай розите по булевардите, повечето ги имаме в градините, имаме и някои по -навъртяни, ще режем по съседски :daaa:
Само дай знак.
И добре дошла :tzvetentze:
Здравей и добре заварила!
За лалетата какво да кажа... в главата ми една каша от рекламни снимки и кой ти помни какво съм купувала. Само помня черното лале и една лилава... purple dream ли беше... :hmmm:
ако питаш за бабините - недей :lol: То май само зюмбюл и кокичета има :lol: Сега като правя вече разлика между някои луковици, по моя преценка има не повече от 5 лалета и няколко детки, които не очаквам да цъфнат т. пролет. Май ще броя листа :lol: Иначе нейните лалета бяха обикновени червени (които преди 30 години си бяха най-елитните) и едни дребни шаренки имаше с остри венчелистчета.
Изобщо - нямайте големи очаквания, а каквото цъфне няма да остане неизфукано ;)
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от clock »

Лалелче, добре дошла!
Форумът се обогати с още една цветна, пъстра, шарена душа!
Разсмя ме от сърце, лалеено момиче! :lol: Харесвам хора като теб!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

clock написа:Лалелче, добре дошла!
Форумът се обогати с още една цветна, пъстра, шарена душа!
Разсмя ме от сърце, лалеено момиче! :lol: Харесвам хора като теб!
Благодаря!!
Много сладко пиле! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”