За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7382
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1598 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Много миличко :sheart: Красавица е тя! Толкова гъжно ми стана и на мен, когато приятелчето си отиде....
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Нямаше как да не се сетя за теб, Лече :lol: :lol: :lol:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4900
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 360 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Di_Va »

Лече, красавица е Бела!
Виж на какви хубави места те води на разходка!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2608
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 776 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Di_Va написа: Апр 28, '24, 17:30 ..Виж на какви хубави места те води на разходка!
Хаха, нали!

Благодаря, Еми, Люб, Ди_ва! :liubov:
Геооо :sdull:!

Бела е красавица, умница и голяма душица, има си само един гаден недостатък - като я пуснем без повод, бяга :cry:
От породата било. Тя е мелез, де, ама има някакви примеси... никой не знае какви, обаче наскоро срещнах един човек с породисто куче (е, не ма питайте ква порода беше), той каза, че и неговото така бяга и затова все е на повод :styzhen: . Според него Бела има от същата порода и най-вероятно е прав.
Освен това, тя е много емоционална и голяма ревла (това не към недостатъците :lol:). На видеото се вижда колко тежко понася разделите. По същия начин реве за всяко живо същество, до което не може да се добере. Също и когато се загуби и по някое време се сети да си потърси дома - върви и плаче. Ама от нея толкоз. Нещо я разсейва, привлича, и като хукне нанякъде.. целия останал свят изчезва.

А иначе толкова хубаво си играе без повод! Толкова ми се иска да я пускаме! Удивително бърза и гъвкава за дългото си тяло и наедряло д*пе :lol:
Душица ни е, голяма душица! :gush:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Къде зачезна пак, бре, Лечко :gydigydi: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2608
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 776 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ко ми тряаше... :sdull: :glupav:

Покрай почивните дни в началото на месеца, ми хрумна гениалната идея да прекараме с ММ 2-3 дни в Брягово... Кога ми хрумна, кога ми излязло от устата и ква умисъл съм имала, още не ми го побира главата! Явно не ма е свъртяло, особено пък няколко почивни дни с мъжете в апартамента - не са трай!
Той пък се съгласи много бързо и с голяма охота, да са ненадяваш!
Награбих аз разни хранителни елементи, замъкнахме и малко газово котлонче - меракландисах са да му пържа дробчета и картофи!
Всичко мислено и премислено, ама някой да са беше сетил да вземе и огниво... На 1-ви май, почивен ден, със зареден газов котлон и суров обяд, докато търся кибрит из къщата-лабиринт, ММ взел, че тръгнал по съседите да търси огънче. Ама разбира са! Социален ми е той! Аз ш постя три дни ако се наложи, ама нос навън не подавам - ко да са главоболя! (намерил, обядвахме сготвени продукти, не сурови)

На другия ден отиде до магазина да купи кибрит и, ама разбира са, вързал приказка с продавачката. След това, ама разбира са, се натъкнал и на един твърде благоразположен съсед, който тутакси се сетил, че познава една дето била нещо художничка (щот и ММ е художник), па и за една друга, дето не знам си кво била и направили разни уговорки за срещи... Едната не била в село, ама на другия ден идва тоя, същия съсед, да ни води при жената дето се грижела за църквата, щот и тя била не помня какво. Ща не ща, помъкнах са и аз на църква (не че по принцип не ща, ама..).

Църквата се оказа разкошна! По-стара от тази в Костанденец и по-голяма. На всичкото отгоре с по-автентични стенописи, абе.. :senvy:
(зеленият емотикон е завист, някой да не го обърка с...един друг зелен :D)
И така, с една дума, на ММ нещо взе да му харесва (хора му дай на него – има ли хора, много му харесва) и по едно време вика абе дай да си я пооправим тая къщичка, то какво трябва… и като са почна… Първо проучвателна обиколка на дограмите. Както трябваше всичките да се сменят = невъзможно = няма да стане, освен ако не ударим шестица от тотото = никога, понеже не пускаме тото... Така изведнъж минахме на "тази може да се пооправи, на онази нищо ѝ няма" и така сведохме прозорците до два. Тук това, там онова - ясна е работата. Както хубавичко си го бях зарязала и бях почнала да си гледам вилата, айде пак разтрояване. :ufff:

На другата седмица ходих сама да оправям. Предимно да чистя кухнята и банята. Най-вече с кислол. Кухнята как да е, бях на течение, обаче банята една закътана - никакво проветрение. Има там една тръба за вентилация, обаче тези дози изпарения от реакцията с кислола, не успя да ги поеме. Надишах се едно хубаво, после два дни нямах глас. Гърлото ми се разяде. Както и да е, оправям се, ще се оправи то, ами аз какво ще правя сега пак, какво?! :glupav:

То не може този двор да се остави ей така в двуметров треволяк, нали се сещате, че ако е далеч от сърцето когато е далеч от очите, то като го гледаш всеки път, не може да утрай (е това не намерих дали се пише с 'о' или с 'у', ама в превод е "изтрае") сърце градинарско!
Не, не съм почнала да кроя планове, засега само се нервя. Щот' аз не мога ей тъй да са примиря с каквото там стане. Имам си критерии, имам си стандарти!

На вилата не съм стъпвала от 19 април :o - цял месец! Със сигурност съм пропуснала цъфтежа на разкошните големи ириси от Мерка, които бяха направили толкова нови издънки и пъпки тази година :helllp:
Кой знае още какво съм пропуснала. Дано черешите да не са изядени от птици или разкапани от дъждовете. То там едва ли се е съдрало да вали, ама знам ли.. Понякога стават и такива чудеса.

Преди две години света щях да обърна да накарам ММ да си го оправим Брягово и да ходим, сега вече усещам, че нямам сили. Тогава всъщност смятах да зарежа вилата и да прехвърля градинарските си набези в новия двор. Сега, след известни опити и наблюдения, виждам, че на вилата има едни предимства, в Брягово - други. И искам всичко. Ама не може. И не знам какво да правя!

Не търся съвет, оплаквам се.
Това е най-странното оплакване, което съм правила! Защото не се е случило нищо лошо. Просто наистина ми идва в повече и наистина не знам как да се справя с цялата тази разнопосочност! Защото то не е само Брягово и вилата. И Костанденец. То са видеата, то е калиграфията, то шиене, рисуване, ремонти, социални дейности, ходене по битаци (шофирам, защото ММ се унася по магистралата и не го пускам сам), то що още дейности, понеже той ми е много социално активен и все в нещо се забъркваме. Къде редовно, къде спорадично, ама на седмицата имаме поне 3-4 твърди ангажимента, смятайте от там нататък. Докато сготвя, докато изпера, докато отида тук и там и то не останало време за нищо. Една приятелка ми вика "имам чувството, че при теб от понеделника директно идва съботата" :lol:

Та тъй. Такива неща около Лечето.
Снимки другия път.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2608
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 776 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Май 20, '24, 15:26 Къде зачезна пак, бре, Лечко :gydigydi: ?
Ей, тъкмо писах досега, на, чети.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Май 20, '24, 15:30 Ей, тъкмо писах досега, на, чети.
Сякаш съм те усетила, че си заседнала пред компа :lol: :lol:

За оплакването - кофти работа е това разтрояването :snif: . Целия останал слугинаж е ясен, ама да не можеш да се съсредоточиш в една градина, си е не предизвикателство, а мисия невъзможна. Тропни му по масата на тоя твой мъж, да си заяви претенциите веднъж завинаги, белким те остави да се ориентираш в посоките и да целенасочиш усилията. Не тий лесно, душо :sdull: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2608
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 776 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Май 20, '24, 15:44 Сякаш съм те усетила, че си заседнала пред компа :lol: :lol:
Защо "сякаш" ;)

И да тропам, и да не тропам, не става. То не може "веднъж завинаги". Обстоятелствата се менят, ние се променяме.. Каквото е, това е - казваше хазяйката, а баба ми - кот такоз :D
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2241 пъти
Получил благодарност: 114 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от трепетлика »

:gush: Лече , колоритна душице , спокойно , без депресивни моменти ! Погледни на нещата от друг ъгъл - забрави ли кога мъкнеше пръст да садиш у сандъка на терасата ! А сега имаш градини по 3 , пръст , колкот щеш ! Затуй китайците казали да внимаваме ко си пожелаваме .Ах , да ти й здрава гърбина ! :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”