Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

Може би трябва да се прави разграничение между:
- хора на възраст, в който детето е живо и гледа света през техните очи
Изображение

-и инфатилизирани възрастни хора, които се държат/обличат като тинейджъри
Изображение

Последните са доста смешна картина, стигаща понякога до трагикомични прояви.
Имам такава колежка, която е близко до 60-те години а държанието и облеклото и са меко казано неприемливи.
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Родена съм в това време и при такива хора, когато не осъждаха тези, които не приличат на другите..Бабите цъкаха с езика, весело изумява ли се на необичайното, но не порицаваха и не осъждаха..Например, беше времето на късите полички и роклички..Бабите гледаха и ахкаха , а моята мъдра баба каза:Бре, колко глупави сме били, толкова плат хабихме за дългите рокли..бихме ушили, като вашите, няколко :D :D :D :D
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

troll написа:Е сегаааа....
Баба ти се е занимавала цял живот с домакинска работа, а като е остаряла е правела по-малко. Туй, че не се е оплаквала не значи, че не я е болял гърба например.
А и е нямала фейсбук да се оплаче, та да я лайкнат хиляди жени от туй време със сходна съдба.
Тукашните баби и те са много сходни, а освен туй са ринали сняг и са цепили дърва. А и са имали по 12-15 деца.
:angelche:
тъй, де, Троле, домакинска работа :mrgreen: - денем на полето, вечер в нощвите да замеси по 30 кила леб за горнянки, че на другия ден са на жътва, после дошло ТКЗС, и дОма още 40 овци и т.нат , все домакински работи :mrgreen: и кръст я болеше, и кръвно високо , без това не може, те нещата си вървят с годинките, обаче това не сломи духа ѝ, та ние точно за това говорим, старост не значи да се вайкаш и все за болежки да говориш :dovolen: Винаги съм се чудела на хората високо в планините, от къде черпят тази енергия и тоя ведър дух, та животът им хич не е песен, а те посрещнат с усмивка и те изпратят пак така, преди десетина дни ходихме на Смиловене, не хотела, а тракийската резиденция, спряхме колата близо до едни овчарници, жената работеше в градината, видя ни отдалече , че спираме ,и дойде при нас, да ни пита да не сме се загубили, предупреди ни да се пазим от змии, попита имаме ли вода , нима живее охолно или не я болят ръцете, или работата ѝ е малко, та толкова усмихнати бяха очите ѝ ? Малко изместихме темата....

Господинов, тази жена на долната снимка как ли се е обличала и на младини? както казах и преди , всичко е до вътрешночерепното съдържание, а не до годините , обаче пък обичкИте много ми харесаха :potekoha: , дали да не си сложа едни такива , докът съм с анцуНга на полето :hmmm: много ще съм фешън :smakeup: :hihihi: :hihihi:
Последно промяна от Миша на Сеп 14, '17, 19:40, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

Миша написа:................
Господинов, тази жена на долната снимка как ли се е обличала и на младини? както казах и преди , всичко е до вътрешночерепното съдържание, а не до годините , обаче пък обичкИте много ми харесаха :potekoha: , дали да не си сложа едни такива , докът съм с анцуНга на полето :hmmm: много ще съм фешън :smakeup:
Може би така :angelche:

Изображение

Ползата от такива обеци на полето ще е двуяка - "фешън" визия и блещукайки на слънцето ще пропъждат грабливите птици :D
Последно промяна от gospodinov на Сеп 14, '17, 19:56, променено общо 1 път.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

gospodinov написа:
Ползата от такива обеци на полето ще е двуяка - "фешън" визия и блещукайки на слънцето ще пропъждат грабливите птици :hihihi:
Значи решено, от утре красива ще плаша гаргите :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Какво и е на бабата ?Много е свежа !
А това - другото,Господинов, е остаряло и се е изхабило доста преди да му турят бюста!Вервай ми!
За този типаж не знам какво ще казват след време- ама няма да остаряват ни като катедрали, ни като цървули!
Ще има нови определения! :hihihi:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Изображение

Нещо подобно е и положението с желаното / туй дето се пише по форумите / и реалното положение и със старостта.
Човек може да остарее по много начини. За съжаление много малък процент от хората са благословени да остареят красиво. Още повече за съжаление е факта че благодарение на непрекъснатия стрес, и съсипаната околна среда в която живеем тоя процент хора намалява, и ще намалява и в бъдеще. Въпреки напредъка на медицината.
Сините ботушлета, и разветите от вятъра коси на мотора са хубаво нещо, но когато пиеш една шепа хапчета щастието се свежда до това да се събудиш без да те боли нищо, и да помниш кой си.
Съжалявам за мрачния тон на писанието ми, ама аз като човек на прага на старостта се опитвам да съм готов да посрещна реалността такава каквато е, а не такава каквато ми се иска да бъде. А ако имам късмет да доживея тия години без да съм на памперси, или да питам хората по улицата " Ти мене познаваш ли ме, и знаеш ли къде живея " / щото в махалата имаме двама старци дето на врата си носят табелка с адреса на който живеят / Е в такъв случай може да си спомня за тая тема и да се огледам за някоя баба със сини ботушки и яхнала не метла, а мотоцикъл.

За да развеселим малко темата ще ви разкажа един виц. Преди няколко дена го пуснах в темата със смешките, ама някой може да не е влизал там. И така:

Бай Стамат, осемдесет и пет годишен пенсионер се оплаква на джипито си:
- Докторе, сутрин като стана коленете така ме щракат че едвам стоя прав. На обяд коленете ме отпускат но се обажда кръста. Не мога нито да се наведа нито да се изправя. А като мръкне вече всичко ме боли. Кажи какво да правя.
Доктора го погледнал с разбиране, поклатил със съчувствие глава, и казал:
- Ами така ще е бай Стамате. Като не умирате на време.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Виж ,то каква ще е реалността е едно, а какво ще е в главите ни -друго!
Та -да съхраним усмивката си,да не озлобяваме ,да виждаме доброто там ,където е само зрънце!
Красивото остаряване не е толкова визуално,колкото духовно.
Ами ако не бяха измислили памперсите? :hihihi:
Пък аз и с надпис да те видя - ще те взема на мотора!За малко ли красота си ни разказал?! :dovolen:
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

"Един 102 годишен дядка решил да се жени за две години по-младата му съседка.
Отишъл той в църквата да уговори датата с попа.
Попа му казал обаче:
- Не мога чадо, тази седмица не мога, ела другата ще ви приема с булката.
- Хм, дядо попе, другата се жени татко, не мога.
Попът доста се стреснал, но отвърнал:
- Еми, чадо ела по-другата, пак ще съм свободен.
- Нееее, дядо попе, по-другата ще се жени дядо ми.
Попа вече едвам сдържайки го попитал:
- Абе какво е тва вашето семейство, кви са тия сватби? Как така дядо ти ще се жени?
- Ми и той не иска, ама техните го карат!"
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Какво и е на бабата ?Много е свежа !
А това - другото,Господинов, е остаряло и се е изхабило доста преди да му турят бюста!Вервай ми!
За този типаж не знам какво ще казват след време- ама няма да остаряват ни като катедрали, ни като цървули!
Ще има нови определения! :hihihi:
Бабата в розово може би вече не между живите.. :eeeh: :eeeh:
Живот върви, годинки -също :щрак..
Изпращат там, облечени с акъл на другите
И розовичка баба в официална рокля в ефира или в мрак
(Сигурно надживя съпрузите ):dovolen:
Последно промяна от Deleted User 2919 на Сеп 14, '17, 21:55, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”