Проблеми с нашите орхидеи

Публикувай отговор
Kateto2304
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Ное 30, '15, 17:04

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Kateto2304 »

Здравейте писах и в темата за Вандите но и тук ще си пробвам късмета. Така я купих дали има шанс да оцелее.В нета четох че трябва да я поръся с канела :?: Когато я купих беше доста влажна и ,доста от корените бяха загнили и ги изрязях.Изображение Изображение Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от evita »

Добри са и корените,не режи нищо и разкарай тая канела.канелата се слага в кексове.растението е добре.
киснеш я през ден,корените,за 20 минути и после я връщаш на мястото
Kateto2304
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Ное 30, '15, 17:04

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Kateto2304 »

Доста от корените са позеленяли всякаш са плесенясали ,и повечето са кухи.Притеснява ме тази част от стеблото в която липсват листа да не е загнила.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от evita »

Ако е загнила тази част ,ще е мека.
Най вероятно са опадали листата защото има буби някакви.напръскай с акарицид,вероятно има акари
ДаниВанката
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Дек 1, '15, 14:04

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от ДаниВанката »

Изображение Здравейте,нова съм във форума.От известно време имам проблем с две орхидеи.И на двете новите листа не изглеждат добре.Забелязвам,че по листата имат някакви малки дупчици,но не забелязвам някакви гадинки.Това гниене по новото листо на какво може да се дължи? Орхидеите бяха на село при баба ми.тя ги гледаше,а сега аз ги взех ,за да ги "спасявам". Ще съм ви благодарна,ако ми кажете какво да правя ! Изображение
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от iana_hk »

Здравей и добре дошла!
На мен това по скоро ми прилича на прегоряло от слънцето. Ако не е меко и не продължи да се разраства към центъра може да отрежеш изсъхналото и тя ще изкара ново листенце. Ако е гниене отрежи до здраво и намажи с топсин.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от botan »

Не до здраво, ами направо до долу. Получените рани мини със спирт и с прах от дървени въглища. Много подозрително ми изглежда с този жълт ръб.
Insta: ex_hort
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Невена »

Здравейте! Аз явно от тази тема никога няма да изляза освен ако не спра да отглеждам орхидеи. Става въпрос за Лудизия. Всичките й листа са свити. На какво се дължи това. Не мога да си намеря информация никъде в нета. Ще кача снимки да я видите.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от botan »

Може би трябва да пренасочиш интересите си към друга група растения. :snif:
На тази лудизия й е било тъмно щом са толкова дълги междувъзлията и най-вероятно е била преполята и са загнили корените й. Направи субстрат от торф, кори, пясък и перлит, отрежи до здраво, ако са меки стъблата ги потопи във вода за няколко часа и след това ги положи легнали и 1/3та заровени.
Insta: ex_hort
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Невена »

Благодаря за бързия отговор!
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”