Проблеми с нашите орхидеи

Публикувай отговор
Аватар
ladidali
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 5, '14, 18:38
Местоположение: София

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от ladidali »

ivrabetsa написа:За щитоносни въшки поливане с Актара.
Благодаря!
Аватар
elisa
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Юли 7, '15, 18:06

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от elisa »

Аз пък се сдобих с "памуклийки". Чистя механично със спирт и вода и няколко дни ги няма и после пак наново. Възможно ли е тази "прелест" да се заселила и в корите и има ли препарат, с който да ги преборя?
"В живота не е важно от къде си тръгнал и до къде ще стигнеш, а дали си щастлив по пътя."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1123 пъти

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от greeneyed »

И аз водих дълга и неравна битка с памуклийки. Преди около 2 месеца купих Warrant 70WG, пръсках с него 2-3 пъти през седмица. Засега няма нови памуклийки. Нито стари. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
elisa
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Юли 7, '15, 18:06

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от elisa »

greeneyed написа:И аз водих дълга и неравна битка с памуклийки. Преди около 2 месеца купих Warrant 70WG, пръсках с него 2-3 пъти през седмица. Засега няма нови памуклийки. Нито стари. ;)
Благодаря! :tzvetentze: Ще пробвам. Мога ли да го намеря в цветарските магазини или го има само в агроаптеките?
"В живота не е важно от къде си тръгнал и до къде ще стигнеш, а дали си щастлив по пътя."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1123 пъти

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от greeneyed »

В агроаптеките го има със сигурност и цената му със сигурност е по-ниска там.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от patriciq95 »

Здравейте, днес се регистрирах във форума. Имам проблем с една орхидея камбрия, къде ли не питах четох в интернет всичко приложих но никакъв ефект. Нова съм в тези неща, любимото ми цвете е орхидеята и от едно станаха 11 :D Та проблема ми е, че от миналата година след като прецъфтя Камбрията не иска да цъфти и сега избива млади листенца, но са като хармоника... Нито са жълти, нито нищо. Торя ги през 2 поливания, сутрин им минавам листата с памук с вода, днес сложих и кубчета лед отгоре над почвата. В един сайт четох, че ако е ниска влажността на въздуха можели така да се накъдрят, но не знам дали е вярно и ако е така как се дига влажността. Аз живея в къща, орхидеите са на южен прозорец с полу спусната щора и има тънко перде отпред. Моля кажете мнение. Ходих в три цветарски магазина но никой не знае имах чувството, че нищо не разбираха от цветя, каза да сменя почвата. Нямам никакви насекоми или паячета и тем подобни гадинки. :hmmmmmm:
моята е такъв вид.
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Мария Николова »

Нищо не разбирам. Но според мен покарващите листа срещат някаква преграда. (Може да е някаква прекалено здрава ципа.) Успяват да я преодолеят, едва когато се е накъдрила достатъчно количество зелена маса, чиято сила разкъсва преградата пред себе си.
Любопитна съм да прочета отговора на знаещите!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от patriciq95 »

Благодаря Ви за отговора ! :dovolen: Надявам се някой друг да пише и даде и той съвет :)
iva_pa
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Сеп 16, '16, 15:25

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от iva_pa »

Тази орхидея бяхме купили м. Май тази година.Сега се появи ново листо но не е както другите листа. С кафяво лилави тъмно зелени петна. Страхувам се да няма някакъв проблем на орхидеята. Не ми се вярва самото листо да е такова. Странно ми се вижда. Ако има проблем кажете как можем да решим.
Предварително благодаря

Изображение Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от libra »

Изглежда ли като мокро?Не ми изглежда нещо опасно .Ако е само оцветяване,предполагам ,че може да е някоя шарка от прабабите.
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”