Пресяване на райграс

comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

tili написа:
comir написа:
tili написа:Имам останала тревна смеска от Тотекс. Ако искаш - кажи. Нямат грешка.

Аз съм го засял повечето с райграс ако засея участаците няма ли да има разлика .В нашия град няма много голям избор има райграс сахара но не знам дали е качествен .
Ето от тук
https://totex.net/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0 ... %BA%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Азсъм от София и си пазарувам онлайн. Удобно е :)

И аз пазарувам по интернет доста но поръчвам това което разбирам като гледам този сайт със тревни смески никъде не пише райграс .Има ли вероятност ако пише на пакета тревна смеска вместо да си оправя тревния килим да го погрозня .Искам първо да се консултирам с някого който е на ясно а не да давам излишни пари .
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5285
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Пресяване на райграс

Мнение от Daniela Pargu »

Е,точно това ти казвам,миличък!Райграс е име на един вид тревичка- тя е нетрайна и насаждения само от нея се загубват след кратко време.
В тревните смески има няколко вида такива тревички- всяка с различни качества- те правят хубав тревен килим! :daaa:
За да сме ти полезни - обясни повече- къде ще сееш,как ще поливаш, пече ли ,сянка ли е , кучета и крачета ще тичат ли...
Такива работи!
Пък и питай конкретно- каквото те интересува :daaa:
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

Daniela Pargu написа:Е,точно това ти казвам,миличък!Райграс е име на един вид тревичка- тя е нетрайна и насаждения само от нея се загубват след кратко време.
В тревните смески има няколко вида такива тревички- всяка с различни качества- те правят хубав тревен килим! :daaa:
За да сме ти полезни - обясни повече- къде ще сееш,как ще поливаш, пече ли ,сянка ли е , кучета и крачета ще тичат ли...
Такива работи!
Пък и питай конкретно- каквото те интересува :daaa:

Засял съм около 100 кв. не е на сянка ,поливам я от кладенец по нея не ходят животни,интересуваме когато ходя да купувам какви семена е хубаво да има в опаковката, да са от вида на иглолистните .Мисля да пробвам да купя тревна смеска казва ли а ми ,че е по-издръжлива .
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5285
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Пресяване на райграс

Мнение от Daniela Pargu »

Щом е на слънце - купувай смеска за слънце !В нея има сбор от 5-6 тревички,които са издръжливи на слънце - различните производители
имат различни рецепти- на етикета на чувалчето ги пише,ако точно те интересува какво сееш.Те са си все теснолистни тревички/сигурно това имаш предвид под
иглолистни/Бурените , дето ни развалят визията на ливадите са повечето широколистни.Тях ги няма в смеската! :stiskam: :dovolen:
Преди години съм виждала да продават от чували насипно- такова не се изкушавай да купуваш!Обикновено е само райграс/по-нагоре ти писах за него/ :daaa:
За поливането - от кладенеца директно е много студена водата!Поливай сутрин рано .Удачно е да я вкараш в някаква поливачка/ще се позатопля при разпръскването/
Много са добри смеските за спортни цели - най са издръжливи! :daaa:
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

Daniela Pargu написа:Щом е на слънце - купувай смеска за слънце !В нея има сбор от 5-6 тревички,които са издръжливи на слънце - различните производители
имат различни рецепти- на етикета на чувалчето ги пише,ако точно те интересува какво сееш.Те са си все теснолистни тревички/сигурно това имаш предвид под
иглолистни/Бурените , дето ни развалят визията на ливадите са повечето широколистни.Тях ги няма в смеската! :stiskam: :dovolen:
Преди години съм виждала да продават от чували насипно- такова не се изкушавай да купуваш!Обикновено е само райграс/по-нагоре ти писах за него/ :daaa:
За поливането - от кладенеца директно е много студена водата!Поливай сутрин рано .Удачно е да я вкараш в някаква поливачка/ще се позатопля при разпръскването/
Много са добри смеските за спортни цели - най са издръжливи! :daaa:

Аз точно от големи чували купих семето от Турция но явно са ме набутали и малко рядък стана райграса,иначе като се окоси изглежда доста добре.Проблема му е ,че от два месеца се опитвам да пресея участъците където не поникна.Пробвах и в саксии много малко количество излезе.Утре мисля да отида да купя нещо,мисля да пробвам със тревна смеска ,стига да не се получи по-зле като вариант , и евентуално ако покълне да има голяма разлика с райграса защото е тъмно зелен а съм гледал тревни смески са по светло зелени.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Пресяване на райграс

Мнение от tili »

Дай адрес на лични да ти пратя моята смеска за слънце от Тотекс. Подарявам ти я, 2 кг е и ще ти стигне за подсяване. Освен това ти трябва и тор NPK за цялата площ. Скоро Калико беше препоръчала един тримесечен белгийски. Аз си го купих и съм доволна. Ще пиша допълнително за него. И Дание права за студената вода, но мисля, че ако се полива рано сътрин няма да е проблем. Иначе е голямо главоболие с резервоари и т.н.
И снимай тоя терен да го видим тук. Само с приказки не става :)

Ето - намерих този тор. http://gardenshop.pro/%D1%82%D0%BE%D1%8 ... 1%8A%D1%85" onclick="window.open(this.href);return false;
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

tili написа:Дай адрес на лични да ти пратя моята смеска за слънце от Тотекс. Подарявам ти я, 2 кг е и ще ти стигне за подсяване. Освен това ти трябва и тор NPK за цялата площ. Скоро Калико беше препоръчала един тримесечен белгийски. Аз си го купих и съм доволна. Ще пиша допълнително за него. И Дание права за студената вода, но мисля, че ако се полива рано сътрин няма да е проблем. Иначе е голямо главоболие с резервоари и т.н.
И снимай тоя терен да го видим тук. Само с приказки не става :)

Ето - намерих този тор. http://gardenshop.pro/%D1%82%D0%BE%D1%8 ... 1%8A%D1%85" onclick="window.open(this.href);return false;



Тук качих снимка на проблемния райграс - http://www.img-share.eu/f/images/380/13 ... B8X5RF.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Този ми е на село около 50 кв. имам още толкова но в града там нямам проблем явно съм попаднал на по-качествено семе закупено от Турция но от друго място .Тревата е хубава на снимката която качих ,но когато се окоси гледката е много трагична .
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Пресяване на райграс

Мнение от tili »

На снимката изглежда много добре! Аз бих те посъветвала да купиш и от белгийкия тор от линка. И като подсяваш тревата, трябва да понадраскаш почвата и да сееш на кръст. После отгоре-засяваш :) като тревата и по малко пясък. Но първо разхвърляш равномерно тора. Преди трева и пясък.
И поливане/дъждуване всяка нощ или сутрин рано! Представям си какъв е пек в Свиленград като тук едва се диша. Като поливаш и мравките изчезват.
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

tili написа:На снимката изглежда много добре! Аз бих те посъветвала да купиш и от белгийкия тор от линка. И като подсяваш тревата, трябва да понадраскаш почвата и да сееш на кръст. После отгоре-засяваш :) като тревата и по малко пясък. Но първо разхвърляш равномерно тора. Преди трева и пясък.
И поливане/дъждуване всяка нощ или сутрин рано! Представям си какъв е пек в Свиленград като тук едва се диша. Като поливаш и мравките изчезват.

Когато сеех тревата нямаше мравки и сега не виждам ,също и когато я пресявах но задължително слагам отрова .Не мисля,че проблема с поникването е климата ,опитах се да го пресея в доста по-ниски температури но покълна прекалено малко .Според мен проблема е в семената ,а и повечето хора сеят тревни смески защото са по-издръжливи.Самата почва не е мастна а съм махнал около 20 см. от горния пласт тази която съм запълнил отгоре е малко по специална и по-чиста в не ся има ситен пясък и пръст.Тук си имаме място от където си я взимаме на времето та е било река и е като тор и няма много плевели в нея .Поливам сутрин а вечерта все едно не е полято .Забелязвам,че когато сях тревата покълва когато има влага, за това аз поливам вечер повече влага се задържа,но гледам да има малко слънце да изсуши поне малко тревата отгоре .
незабравка

Re: Пресяване на райграс

Мнение от незабравка »

От почти 15-години се занимавам с затревяване и съветът ми е -бъдете прецизни в избора на трева-отделете си малко време да прочетете повече за състава на тревните смески,за да прецените каква точно е подходяща за вашите условия.Не купувайте кутии от разните Баумакси и Практикери.Избирайте надежден доставчик и който ще ви гарантира колко прясна е тревната смеска.Работила съм в началото с тревни смески от по 6 лева килото,бъркани на ръка и т.н,Себестойноста на семето влиза в цената на затревяването.Сега работя със смески на 20 лв,килограма и предпочитам по-малка печалба,ама клиента да е доволен и да не ходя по няколко пъти да пресявам.
Това се отнася за семената,а иначе има и редица други причина за лошо поникване и незадоволителен вид на тревния килим,ама нямам време сега да ги обсъждаме.Може би зимата ще ги нищим тези неща. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”