Аз мечтая да посетя........

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Аз мечтая да посетя........

Мнение от Titi »

Бора Бора - перлата на Полинезия
Изображение

Бора Бора - най-митичният от всички острови в Пасифика, "перлата на Полинезия", както го наричат, е същинска земя на мечтите.
Гледан отгоре, Бора Бора е описван като истинско бижу -"малък изумруд, обгърнат в тюркоаз и за завършек, обграден от огърлица от блестящи перли".
Островът обаче е толкова малък, че може да бъде обиколен с кола за около час.

Бора Бора снимки от самолет.
Изображение

Изображение

Бора Бора поглед от въздуха
Изображение

Островът се намира само на 150 мили от Таити и до там удобно можете да стигнете както по вода, така и по въздух. Когато наближат острова, туристите имат усещането, че са попаднали в земния рай - вода, палми, пясък, цветовете на дъгата. Пригответе се, защото ще се влюбите в този остров от пръв поглед и ще го признаете за най-очарователното и романтично място на света.
Изображение

Изображение

Бора Бора дарява посетителите си с неподозирано спокойствие и топъл климат. Тук животът като че ли тече по-бавно, а смесицата от култури и обичаи ще ви изненада приятно. Полинезийските, американските и френските традиции са в основата на светоусещането на местните вечно усмихнати хора.

Изображение

Лагуната е най-голямото съкровище на Бора Бора. Както всички острови във френска Полинезия, и Бора Бора е рай за тези, които обичат водата. Островът е заобиколен от прекрасна лагуна, в която преливат всички нюанси на синьото. Тя предлага изключително голям избор от водни спортове за развлечение. Всъщност лагуната на Бора Бора прилича на огромен и топъл басейн, пълен с кристалночиста вода и отворен за всички
Изображение

Лагуната е три пъти, колкото площта на сушата и примамва с прелюдията от синьото и тюркоаза на кристално чистите си води.
Изображение

Изображение

В югоизточната част се намира Кораловата градина - естествен подводен парк, където може да се види огромно разнообразие от риби и корали.
Разходките с лодка с прозрачно дъно са много популярни сред гостите на Бора Бора.
Така те се запознават с красотата на морския живот на острова, без дори да се намокрят. Да се плъзгаш над пъстроцветните риби и корали е наистина уникално преживяване. Да плавате с лодка към залеза със сигурност ще ви хареса. Бора Бора предлага и това развлечение.
Изображение

Изображение

Изображение

Бора Бора предлага голямо разнообразие от възможности за забавление на своите посетители, една от най- популярните, от които, е храненето на акули. Туристите придружат местните водолази и наблюдават как хранят акулите -абсолютно безопасно и вдигащо адреналина преживяване.
Изображение

Изображение

Бора Бора е и любимо място на младоженците и романтиците. Какво ги съблазнява - тучни, тропични хълмове и долини с разцъфнал хибискус, докато обраслите с палми мотуси (малки островчета) обгръщат лагуната като изящна огърлица. Белопясъчните до съвършенство плажове постепенно отстъпват територията си на изумрудените води, където риби, във вариации от всевъзможни цветове, дават живот на кораловите градини. Толкова много е изписано за Бора Бора и въпреки всичко е трудно да се открият точните думи, които да обяснят магията, която струи от този остров.
Изображение

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Blue sky »

аууууууууууууууууууууууу, искааааааааааааааам, ама много искам :snif: , нищо че не съм младоженка, толкова е прекрасно :nod: :nod: :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
snezhanka
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Фев 12, '10, 15:41
Местоположение: Свищов

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от snezhanka »

Тити, толкова добре го описваш тоя Бора Бора ...примамлива дестинация си е, но преди това искам да посетя Египет :dovolen:
Изображение
"Животът е всичко това което се случва, докато си правим планове за него.."
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от zmei4o »

ето уредихме се :D аз, тити и блу на бора-бора :ieeemyzh: :ieeee:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Blue sky »

хехехехех, давай билетите :daaa:
моля, мечтателите да дават и те представяне на мечтите си, че и ние да попътешестваме мечтително :mrgreen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Oponent
Кафе с мляко
Мнения: 228
Регистриран на: Фев 10, '10, 11:42

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Oponent »

Искам поне веднъж да видя този изгрев:
Изображение
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от al.yank »

С риск да стана досадна на целия свят,искам в Индия!Даже не помня колко дълго я искам,май откак се помня..
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Oponent
Кафе с мляко
Мнения: 228
Регистриран на: Фев 10, '10, 11:42

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Oponent »

al.yank написа:С риск да стана досадна на целия свят,искам в Индия!Даже не помня колко дълго я искам,май откак се помня..
например тук ли в Индия
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от ida_ili64 »

al.yank написа:С риск да стана досадна на целия свят,искам в Индия!Даже не помня колко дълго я искам,май откак се помня..
Саше,Вилфрид е бил на много места по света:Бразилия,Русия,Китай,Скандинавия и...Индия :dovolen: .Казва,че мястото,кето се различава от всички останали е тази държава,че всичко е различно,живота,бита,културата,храната,хората.Че не може да се обясни,трябва да се види и преживее-той е живял и работил там 8 месеца...Понякога съжалявам,че не съм го познавала още тогава,щях да имам много преживявания, да видя много страни ,да науча много за хората там и начина им на живот,за културата им.Но никога не е късно,аз все още живея с моите мечти за света! :dovolen:
Твоето Капитанче,не минава ли пътьом от там?Та да те хвърли по път в плитчинките на Индийски океан ;) !А ти с плуване-та чак до Тадж Махал! :D
Изображение

Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от nikolica »

Япония
Изображение
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”