Il Giardino di Elena

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от boggy »

Добре дошла, много красиво :) Дувара, мивката, вратите..... :potekoha: :potekoha: :potekoha:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от iv.tarlen »

Здравей Елена и добре дошла при нас!Кажи в коя част на България се намира тази красота?Колко е голям двора и какви идеи имаш? :tzeluvka:
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от ili.ko »

Здравей и от мен Елена ,много ми харесаха дувара и чешмата а щом имаш и от любимите ми хортензии често ще надничам тук :liubov2:Добре дошла :tzvetentze:
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от elleangel »

Радвам се, че ви харесва :dovolen: Намира се в подножието на Родопите, в с. Црънча. Приемам идеи и съвети и ще се допитвам често до вас. Дворът е разделен на две части, като къщата е в горната част. Долната е предимно с овошки. Опитах се да начертая план на долната част /дано се разбира/. В червено съм написала какво смятам да добавям. Търся място за една магнолия. Ще направя скоро и план на горната част.Изображение

Циментовата пътека е плътно до оградата, разделяща ни от съседите и за момента сме сложили засенчваща мрежа. Тъй като няма почва от нашата страна, мисля да закача по оградата саксии с каскадни цветя, които евентуално да скрият мрежата след време. Мисля си за аубриета, но приемам идеи.
La vita è bella

casa e giardino prima
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от elleangel »

Стъпалата към долната част и мрежата
Изображение

Долната част и овошките, които се надявам през почивните дни да успеем да изрежем

Изображение
La vita è bella

casa e giardino prima
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от Diadolin1975 »

Привет, и от мен Елена.Още една приказна градина се явява сред нас.Поздрав за бързото Ви разчистване на двора.На нас ни отне близо 10години да го доведем в приличен вид и още продължавам.Обожавам всичко старинно и каменни огради-браво за страхотният имот който е с голям потенциал и голямо поле на изява.Придьржай се към даденостите на терена, климатичните условия,тествай си сьстава на почвата и проучи какьв вид растения най добре растат в този район за да не трябва после да изкореняваш,местиш и се вайкаш за погубено скъпо растение.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от маргото »

Добре дошла, Елена! :tzvetentze: Хубаво място, с наклон, предразполагащо към интересно оформяне! :daaa: Много
ми допадна идеята за чешмата. Стари ли са овошките, че ще ги режете, струва ми се, че са плододаващи?
На тяхно място може би предвиждаш нещо друго? Очаквам и другата част от двора, която предполагам
също ще е интересна.
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от elleangel »

маргото написа:Добре дошла, Елена! :tzvetentze: Хубаво място, с наклон, предразполагащо към интересно оформяне! :daaa: Много
ми допадна идеята за чешмата. Стари ли са овошките, че ще ги режете, струва ми се, че са плододаващи?
На тяхно място може би предвиждаш нещо друго? Очаквам и другата част от двора, която предполагам
също ще е интересна.
Имам предвид, че ще ги оформим /резитба/. Стари са и плододаващи, но са запуснати с години. Отрязахме само тези, които бяха изсъхнали. Ще добавим хинап и нар в скоро време. В горната част има много голяма и хубава череша.
La vita è bella

casa e giardino prima
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от марианна »

Здравей Ели и добре дошла :tzvetentze:
Страхотен двор,уникални каменни дувари,много място за много идеи:)
Не пипай черешата,под нея аз съм направила ацеров кът и им е много добре,шарена сянка.
Чакам с нетърпение развитието на тази градина:)
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4387
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2109 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Il Giardino di Elena

Мнение от Emilly1212 »

Ели, добре дошла и от мен! :gush:
При теб е много хубаво, имаш си прекрасно място. И мен дуварите ме заплениха, но не само те. С интерес ще следя развитието на твоята градина! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”