Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Бобсъна »

Първа Бреба в Испания от района на Аликанте/Елче:

Изображение

Тази е за местния пазар-почти напълно узряла и напукана...за износ е с по добър външен вид и малко по зелена:

Изображение

Сорта е "Colar".
Изображение
Kalam Mekhar
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Окт 30, '20, 14:20

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Kalam Mekhar »

Бобсъна написа: Юни 4, '21, 21:14 Първа Бреба в Испания от района на Аликанте/Елче:
Сорта е "Colar".
Известна в Северна Америка, като Черна Мисия. Все пак, може да има минимална разлика поради факта, че всички екземпляри от сорт Черна Мисия в САЩ са получени само от дървото в мисията Свети Йоан Кръстител. Възможно е, испанските екземпляри, получени от друг изходен материал да са с по- добра устойчивост на мозаечен вирус.
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от flora »

Попаднах на сайт (американски магазин), в който са показани доста смокини. За съжаление без подробни описания, но за любителите тук може да е интересен - https://treesofjoy.com/product-category/figs/
Изображение Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от zeleno »

имам четири софиянки , боднати от издънки на родопска смокиня , в напълно узрял вид са по-скоро тъмни отколкото жълтеникави , но бързам да ги снимам , размер по-голям от яйце
за първа година докарват до зрели плодове / може и да са ги обирали преди , та аз да не съм ги видяла ...
засадени са на проветрива поляна , завет от никъде

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

на майчиното растение плода редовно се пука от към дупето и се пълни с мравки и всякаква гад , тук все още са затворени / а откъснах двете най-тъмни , после се сетих да снимам :lol:
2-3 години тръгваха от нулата , а когато все пак тръгваха аз пък ги окосявах ... но упоритиииии , и четирите са над 120-140 см
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”