На една песен разтояние

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Относно алпиниума и шадраванчето.
Това е един олекотен диск със слънчеви батерии и отдолу има прикрепена малка помпичка има и различни приставки за водната струя колкото е по силно слънцето толкова и струята е по голяма .
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Ето какво излиза от маркуча - филтрирана вода
Изображение
Лугистремията , Жасмина, Олеандъра и дипладенията ми се отблагодаряват подобаващо за грижите.
Изображение

Изображение
И шадраванчето вече в завършен вид .
Идеята ми е тази полянка да я превърна в розариум.
Мисля си , че рози по ще подхождат на момичето отколкото палми и Средиземноморски растения.
Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: На една песен разтояние

Мнение от маргото »

Diadolin мила, радвам се :sheart: за новото място. Добро начало, не се съмнявам, че и новата градина ще оформиш подобаващо. :stiskam:
Благодаря ти за споделената био тор - много интересно и полезно! :dovolen:
Сега тече поръчка за рози от Флорибунда, Полша, може да се възползваш и да подбереш почвопокривни, мини или ниски флорибунди за шадраванчето. :daaa:
Ще следя с интерес развитието на новата ти градина! Успех! :tzvetentze: :gush:
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Благодаря за милите думи Марго.
На предишната ми градина имах червена и розова почвопокривна роза като розовата си я взех, а червената оставих на новите собственици които се оказа за мое съжаление не разбират нищо от цветя и цветни градини, а от обичайните лозе и овошки.
Да се надявам , че ще съумеят да запазят градината и да я доразвит.
Ще е много жалко една 15 годишна градина да се загуби .
Като се сетя как докарахме всичките 50 Туи една вечер и ги сяхме в един дъжд, а лугусрума представляваше едни малки тънки пръчици с коренчета колкото пръста ми а сега представлява метър и половина жив плет ограда и първите две години беше едно постоянно плевене и поливане коренче по коренче.А Туите всяка късна есен се привързваха към оградата за да не ги повали големият сняг и всяка пролет се подвързваха. Розите всяка есен се загърляха и напролет се откриваха. Доста труд си беше.
Ето и въпросните почвопокривни рози.

Изображение
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: На една песен разтояние

Мнение от dung »

Сигурна съм, че новата ти градина ще стане даже по-хубава от старата. :daaa: Просто си иска време.
Успех и от мен! :tzvetentze:
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Ако имате опит с песъчливи почви по нашето черноморие може да споделите.
Какви растения засаждате и растат на такива места.
Хрумна ми гениалната идея, че ако насипя 8 тона пясък ще се отърва от една билка която е навсякъде в мястото.
Много е красива стелеща почва покривна и ако не образуване семени кутиики със шипчета които влизат навсякъде и бодат щеше да е прекрасно.
За мои ужас след около три седмици отново се появи.
Изображение
Казва се бабина зъби

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: На една песен разтояние

Мнение от ljuboznatelna »

Каква хубава темичка съм пропуснала! Привет, и честита ти нова градинка! Да расте и хубавее, да е здрава и не създава грижи!
Мисля, че ако насипеш толкова пясък, ще изгубиш и други растения :)
Аз след 12г вече нагаждам растенията според мястото, не обратното. Имам едно неубиваемо диво лютиче ли е, не знам, но наистина няма отърване, и там си садя вече само едри растения, иначе задушава всичко.

Това за бактериите много интересно, благодаря, че сподели. Аз яма нямам, но мога да го препоръчам тук-там. А като поливаш от ямата, по-рядко ли идва лайнарката? :) Внимаваш ли какви миещи средства и препарати използваш в домакинството?

Въпреки, че в Пловдив, където живея, е топло, има си растения, които не мога да гледам, както на морето например. Или са малко на кантар, някоя студена зима ще измръзнат. Така стана с цезалпинията, умря изцяло. Пасифлората ако поизмръзне, не цъфти. Смокинята и нара също пропускат година с плод, ако измръзнат. Киви още не ми е мръзнало, но нищо не се знае. Има и едно огромно агаве в саксия, което не смея да насадя в земята, дори и със защита. А и не искам да го разнасяме насам - натам, не знам в каква пръст е, сигурно е оловна :D Нямам място, иначе щях да пробвам и зокум в земя на някое топло място.
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Откакто хвърляме бактерии в тоалетните вече седем месеца не сме викали така наречената ,,лайнярка" .
Поливане с тази вода всяка седмица по един път , защото от къпане и пералня много бързо се пълне шахтата.
Относно бактериите най ги обиват препаратите за пране и на две - три пранета хвърлям по една лъжичка бактерия в тоалетната .
О, във Варненският край особено по населените места край морето много вървят смокините.
Аз си донесох от предишната градина идна смокиня която все ми мръзнеше и на пролет изкарваше на ново листа, а сега расте като гъба.
Онзи ден Олеандрите ме изненадаха със едни дълги шушулки като пръчки.Предполагам, че това са семена.
Палмите Вашингтон които бяхме купили със едни дълги и огромни листа ги смениха изцяло със листа на къси дръжки широки и перести.Красота.
Малко имаме проблеми със палмите Трахикарпус , защото и те решиха, че трябва да сменят листата и в момента повечето са без листа само космато стъбло, но в центъра е зелено и човекът които ги отглежда ни увери , че на пролет ще изкарат нови листа сега се прихващали и растяли на корен.
Нашият домашен любимец като видя как палмите си хвърлят листата и помогна на най хубавата ни палма да се освободи от листата.

Изображение
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Ето ги палмите Вашингтон преди да си с хвърлят листата с дългите дръжки и сега с новите къси листа които даже и не помръдват от вятъра, а преди се мятаха и късаха от вятъра
Изображение
И с новите листа
Изображение

Изображение
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: На една песен разтояние

Мнение от Diadolin1975 »

Палмите Вашингтон със дългите листа
Изображение
И след смяна на листата вече на къси дръжки
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”