Здравейте! Аз съм clock!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4397
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Emilly1212 »

Лили, добре дошла! :tzeluvka: Представянето ти много ми хареса, личи си, че си страхотен човек. Имаш чудно място. Пътечките много, много ми харесаха. Ще стане приказно.
Чудесно е всичко!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Над тази пътека също ми е обещана арка, но този път метална. От дясно вече насадих Компасион и Ню Даун. В ляво има една жълта роза купена от Баумакс. Бях поръчала и Амарето, пак за лявата страна, но тя остана за пролетта.
Изображение

Тук ще е моето тайно кътче. Все още е мизерно и неприветливо, но на картинката в главата ми изглежда много закътано,зелено и спокойно.
Изображение
Изображение

Отпред, откъм пътеката, ми се иска да го скрия с кипариси лейланди, но не като жив плет, а като единични растения. Идеята я заимствах от Незабравка, която беше показала снимка в темата за иглолистните. Отстрани, където е заградено, е бъдещият двор за котките, все още недовършен. Така хем ще съм скрита от хората, хем ще съм близо до мъркащите гальовници.
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Ами в общи линии е това. Както казах скромно, непретенциозно и обикновено. Сега са заготовки. Поръчах малко хости, половината за сянка, другата половина за полусянка, поръчах и малко от цветенцата на Миша. Поръчах няколко божура и с нетърпение очаквам ирисовата поръчка :mrgreen:
И понеже сезонът е такъв, сив и нацупен, ето няколко усмивки:
Фигаро
Изображение
Сивана
Изображение
Чарли и лудата му майка Роша
Изображение
Само Роша
Изображение
другите следващият път :)
И малко цвят
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

И последно, че сигурно много досадих. Живеем в Козлодуй. Мъжът ми е от тук. Между другото и той е с цветно име - Трендафил. Аз съм от Стара Загора и там минаха онези осем години. А тази баба трябва много да я пазя. Свекърва ми. Тя е последният възрастен човек останал покрай нас.
Изображение

Обичам ви,момичета! Ваша Лили!
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Калико, освен брашляна в тъмното имаше и от бабешките хости и малко папрат. Сега просто не се виждат, защото спят.

Изображение

ще пробвам вносните холандски дали ще удържат като бабите :)
Лаленце, още нямам идея за повдигнатото място, но ми се иска (така поне си го представям) сред зеленината да има някаква фигурка. Като на Малката (Голяма!) Ида фигурките.
Но съм отворена за идеи!
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от сюзан »

Лили, ами ти си била от нашия край! И как така избяга чак в Козлодуй? Но щом си по-щастлива там, значи добре си направила.
Изобщо не досаждаш. Много даже е интересно да следим как се променят нещата при теб. Със съветите на вещите цветарки от форума градината ти ще стане чудесна.
В моя двор също има доста сенчести места и хостите са чудесно решение за там. Имам също и хортензии на сянка. Но ти ще се ориентираш и ще решиш какво искаш.
А котараните са просто ...нямам думи. Иска ми се да ги погаля.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Deleted User 1445

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Deleted User 1445 »

Лилиии, аз вече съм фен на котаните, прелестни, особено господин Чарли :liubov2:
Чудни са ти градинките, пътеките, представям си арките и тайното място :daaa: А как са почистени и олизани :o браво, това е огромен труд.
За розите, не бързай, Калико ти е писала, има много варианти, разгледай розените теми от минали години и тази за катерачите и ще откриеш твоите рози :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от calico »

Страхотно Лили, красота
и тази вистерия е вълшебна

Розите, наистина не бързай. Трябва да се прецени сянката и слънцето по местата.
обаче на онази прекрасна метална ограда до портата -червена роза :daaa: :daaa: и нека е Флорентина, просто формата на храста е точно за такова място
тази Флорентина, не старата
http://www.rosebook.ru/roses/large-flow ... orentina-/

тази роза е със 6+ на всичко, само аромат няма. но компенсира, и то как

а там дето ще ти е триумфалната арка, не слагай отдолу рози в краката на другите. Твърде близо са, ще имаш голи клечки.
Там според мен - лавандула или нещо такова
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от mama_li »

Добре дошла и от мен! Прекрасно представяне. За розите и другите китки има кой да дава акъл. Ще си позволя само да вметна нещо за игликината полянка. Ще е чудесна, пълна с цвят пролетта, а после? Помисли за нещо между тях, което да ти дава цвят и по-късно. Можеш да поръчаш и сложиш някой от вечнозелените хамерокалиси. Приключи бързата поръчка от еурохоста, но продължама да тече "бавната".
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Миша »

Лили, съвет от една нерозарка :angel2: /сега ще бъда напердашена :mrgreen: / , наистина не бързай с розите, те са само пълнежът на градината, гръбнакът са останалите цветя :hihihi: Между другото съветът ми е съвсем сериозен, розите са прекрасни, но най-вече пролет, после почват глезотиите на цариците -мани, въшки :arrow: опадане на листата, цъфтеж от дъжд на вятър , за това време са ти нужни други цветя, които да компенсират липсата на цвят
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”