Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Направих си и едно следновогодишно пазаруване. Сърцето ми не се стърпя и се сдобих с това.

Изображение

Преди години купих същите "папагали" и моят Преслав си ги засади. Първият сезон разцъфтяха, вторият се появиха, на третият изчезнаха и той много се растрои. Та тази година пак "ще се появят".

Останалите ги гласях за другата къща, но преди това ще си ги направя на композиции в саксии, за да им се радвам тук, и тогава ще заминат за новия си дом.

Захващам се с разчистване, че моят Калоян нали си е хубав Иван, та следобяд и посетители очаквам.

До скоро, цветенца!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

Честит да ти е именика! Здрав, умен и работлив! :)
Хубави нови придобивки си имаш! Лаленцата не излизат, защото трябва да се вадят лятото и засаждат отново късно есента, но сигурно го знаеш. Само определени сортове цъфтят години без вадене, но и те изискват по-сухо място. Аз преместих един такъв, който цъфтя без вадене 9 години (всъщност единствения оцелял от всички лалета, които съм садила без вадене), и той изчезна напълно. Защото на старото му място беше сухо през лятото, а на останалите места поливаме редовно.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Благодаря, Люб! Дано да стане добър човек!
Ваденето на лалетата не ми е проблем, проблемно е съхранението. Осиновеното си е наумило, че е върховен главнокомандващ и много обича да пренарежда, изхвърля, изкоренява и т.н. Доста цветенца ми заминаха по този начин, инструменти и какво ли още не и за това се надявам да открия някакви издръжливи сортове.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Привет!
През последните години съм полудяла по глухарчетата и днес като видях това и сърчицето ми се разтупа.

Изображение

Вече и няколко кокиченца отварят крилца.

Изображение

Винаги, когато решавам да снимам, котаците започват да се бутат в телефона, все едно е за ядене.

А иначе коте да си, и то къщно.

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

радост-31 написа: Яну 11, '24, 19:07 Привет!
През последните години съм полудяла по глухарчетата и днес като видях това и сърчицето ми се разтупа.

Изображение

Вече и няколко кокиченца отварят крилца.

Изображение

Винаги, когато решавам да снимам, котаците започват да се бутат в телефона, все едно е за ядене.

А иначе коте да си, и то къщно.

Изображение
Радост, не се виждат. Виж да не си ги копирала вместо от албума, от "Снимки" Много дълъг адрес имат.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро!
Ще пробвам пак. Нещо тези големи снимки много ми се дърпат, но ще ги усвоя.

Изображение

Сега е по-малък адреса. Дано се види. Направо завиждам на нашата къщна котана. Спи блажено по цял ден в различни йога пози.
Последно промяна от радост-31 на Яну 12, '24, 08:41, променено общо 1 път.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Ето ми го и първото глухарче за тази година. Щом започнат да жълтеят и ми става пролетно и топло на душата. Като че ли още с кокичетата в душата ми се ражда пролетта. Януари и февруари трудно ги приемам за зима, освен ако няма сняг.

Изображение

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Lalel4e »

Честито ти първо глухарче! :ieeee: И аз много ги обичам!
Котетата и при мен така - клекна ли, муцуните им са в телефона/ръцете/д-то ми - където свàрят и дори само да се умилкват, пак ме клатят и пречат да снимам.

Хеле пък като изсипя луковици в някакъв съд и те "задрънкат" - веднага настървени се впускат, даже се бият кой да стигне пръв и трябва да ги оставя да се уверят, че не стават за ядене, ако не искам да отнеса някой зъб или нокът :lol:

Спящата гимнастичка е много сладка!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Привет, цветенца!
Тази зима си беше доста шарена- малко сняг, малко слънце, малко вятър и повече мъгла... И така няколко пъти. Не смогнах с писането и качването на снимки, но си ги събрах в едно видео. От блезо три години ме блазни правенето на видея от снимки, а преди две започнах и да споделям, но хич не ме бива като професионален блогър. Обещах си да съм по-усърдна в снимането. Когато съм на работа и ми дойде в повече, често си пускам от цветните ми клипчета и ми става по-леко на душицата.
Преди време писах едно дълго писмо на Лелчето относто ютуба, но явно не съм го пратила и го няма. Лелче, ще се радвам да си попъбрим и на такава тема с теб.

За протокола- някой ми счупи цветоноса на амарилиса, малко преди да цъфне, но за моя изненада избива нов. Дано да мога да му се порадвам. Луковичките за другата къща си ги насадих в сандъчета и ще ги пренеса след прецъфтяването им- така си имам две в едно. В неделя засях и първите семенца от домати. За оранжерията предпочитам Ръгби.
Имам огромен проблем с оранжерията- почната мухлясва и ми гният салатките. Мислех си за някой от почвените подобрители на Амитица, за да обогатя флората. Някой имал ли е подобен казус?
Е, стига толкова от мен! До скоро!
И да ви е цветно!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

радост-31 написа: Яну 31, '24, 16:28 В неделя засях и първите семенца от домати. За оранжерията предпочитам Ръгби.
Имам огромен проблем с оранжерията- почната мухлясва и ми гният салатките. Мислех си за някой от почвените подобрители на Амитица, за да обогатя флората. Някой имал ли е подобен казус?
Е, стига толкова от мен! До скоро!
И да ви е цветно!
Нямала съм такъв проблем, защото нямам оранжерия, но ползвам на Амитица няколко неща и съм доволна.
А кой някой счупи китката и не си признава? 😁
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”