от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

Благодаря ти !
Заглеждам една вишна , та затова ...
И сайта им е хубав , така аз поне веднага си мисля , че читав сайт значи и читав доставчик ...
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от nadin »

за вишната много внимавай на каква подложка е, защото обикновените вишни толкова коренови издънки правят че за две три години без чистене могат гора да направят.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Взех от разсадник Фантазия и 2 кестена един необлагороден и един облагороден, единия върви добре, но другия е на умиране. И за да има опрашител си взех още един кестен Марон от Ангел Кръстев.
Фани, аз си взех вишна от него есента, но дали има още не знам. Скоро той публикува в групите по овощарство че има налични малко хинапи и райски ябълки, ако някой се интересува мога да дам координати.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от shoshy »

И аз търся хубава вишна. Звънях на Ангел Кръстев - каза че са свършили този сезон. На есен щял да има нови.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

Днес ще получа пратка с 10 дръвчета от Хутор Столбово.
Ще пиша утре в какво състояние са изпратените дръвчета. Имам поръчани ябълки, вишнап, райска ябълка, сливи, круши, орех. Надявам се да са коректни със сортовете, за първи път поръчвам от тях.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Kalam Mekhar
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Окт 30, '20, 14:20

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Kalam Mekhar »

zeleno написа: Мар 8, '22, 15:02 моля за мнение от първа ръка за
https://www.razsadnikat.com/%d1%80%d0%b ... %b8%d1%8f/
пазарувал ли е някой от тях ? , доволен ли е , сортовете отговарят ли си ?
За другите дървета, не знам. Но, за смокините, предлагат сортове, които няма как да имат и на обявата на сорт Melalanzana (патладжан) са снимали дървета от сорт Английска Браун Търки.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

nadin написа: Мар 8, '22, 16:25 за вишната много внимавай на каква подложка е, защото обикновените вишни толкова коренови издънки правят че за две три години без чистене могат гора да направят.
да , така е
сетих се как Дара вадеше всяка година семеначета от съседската вишна - та овреме се отказах :lol:
имам купен едроплоден дрян - ще разчитам на него за подобен вкус
в този сайт бяха похвалили един сорт с отделяща се костилка - това леко ме съблазни
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

Дръвчетата от Хутор Столбово дойдоха в много добро състояние. Имат хубава коренова система и въобще изглеждат добре. Надписани са надлежно, има приложен списък с изпратеното и спазиха специфичното ми изискване да посочат в товарителницата по Еконт колко броя растения пращат. Имах проблеми с предишни две пратки от други места и нямаше как да предявя претенции към Еконт, тъй като бройка на изпращаните неща не беше записана. Комуникацията с Хутор Столбово също беше лесна. Свързват се с вас по Вайбър и всичко там уточняват и уведомяват за изпращането. За сортово отговаряне... ще стане ясно след 2-3 години най-рано. Да се надявам остава, че и там ще са така точни както с всичко друго.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

понеже съм на фаза избор и уточняване на желани сортове овошки ми прави впечатление , че описанието в повечето сайтове е с копи-пейст
отчайваща работа
Фантазия / от която е разочарована Поли / и Хутор Столбово / които пък са пратили добре надписани растения на Вени / явно зареждат от едно и също място :hmmm:
то няма лошо
иска се само растенията да отговарят на сорта за който ги продават , аз няма да поръчвам за декари , та разликата в цената не ме бърка
Вени , пиши дали са ти изпратили верните сортове / ако нещо вече е родило
пп това "разграбено " къртииии :chchaa:
Аватар
dannaia
Виенско кафе
Мнения: 495
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от dannaia »

Продавам нар "Парфианка" - рunica granatum "Parfianka" - най - студоустойчивия сорт за България.

Растението е с височина около 60 - 70 см. Предлага се в саксия и може да го засадите по всяко време. Цена 15.00 лв.
Плодът е много едър. Кожата е ярко червена, когато е зрял. Семената са тъмно червени, меки , сочни и силно ароматни.
При растения на възраст над 3 години, липсват бодлите, характерни за повечето сортове.
"Парфианка" превъзхожда останалите сортове по сладост и студоустойчивост, но по трайност.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”