от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dreamingfly
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Ное 20, '19, 11:14

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от dreamingfly »

Бях писала, че съм доволна от разсадника Пламен Пенков. Е, поправям се. Просто дръвчетата, които ми е изпратил са на светлинни години от тези, изпратени от други разсадници като 10plius1. Стари, видимо от прираст и диаметър, държани по няколко години и рязани, криви, с очукани пъпки. Нещото, което наистина ме ядоса е, че едната кайсия пусна смола по всички пъпки и четох, че това е нещо, от което няма спасение. Това дръвче и още една слива, която с мъка изкарва някакви пъпки и то една над друга са най-зле. А за ябълката с форма на J няма да споменавам, при нужда може и снимки да приложа.
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от tanasaki »

Съжалевам за теб, ако имаш фейсбук качи го и там да се види какви неща изпраща! Човека не лошо момче, но май е заобиколен от идиоти и хубаво е да си разбере с що за стока работи!
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
dreamingfly
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Ное 20, '19, 11:14

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от dreamingfly »

tanasaki написа: Май 11, '20, 18:10 Съжалевам за теб, ако имаш фейсбук качи го и там да се види какви неща изпраща! Човека не лошо момче, но май е заобиколен от идиоти и хубаво е да си разбере с що за стока работи!
По групите ли или на негова страница? Само на дръвчето със смолата нямам снимка, защото мъжът ми го отряза до малко над присадката с надеждата да го спасим... въпреки че и двамата се съмняваме.
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от tanasaki »

dreamingfly написа: Май 11, '20, 22:04

По групите ли или на негова страница? Само на дръвчето със смолата нямам снимка, защото мъжът ми го отряза до малко над присадката с надеждата да го спасим... въпреки че и двамата се съмняваме.
Ами чувал съм от няколко хора че прави компенсации, но нещо многото хора станаха които са се оплаквали и те като теб след като съм ги предупредил. Та ако пишеш на неговата страница, това ще бъде професионално отношение, ако го напишеш в групите, това ще бъде в полза на другите потребители които все още вярват в него!
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Kalam Mekhar
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Окт 30, '20, 14:20

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Kalam Mekhar »

dreamingfly написа: Май 11, '20, 12:10 Бях писала, че съм доволна от разсадника Пламен Пенков. Е, поправям се. Просто дръвчетата, които ми е изпратил са на светлинни години от тези, изпратени от други разсадници като 10plius1.
За Пенков, вече има обществен консенсус. Но и тези ми се виждат някакви вносители. Отворих това и се изумих.
http://10plus1.eu/drugi/smokini/smokinq
Те, изглежда изобщо не знаят, че смокинята не е сорт, а вид с около 1000 сорта. Снимките са им свалени от интернет, подобно на така известния Пламен Пенков. В крайна сметка, може да се окажат поредните вносители на дръвчета тип Смирна от Гърция, чиито клиенти ще си изгубят 4-5 години в чудене, защо им окапват плодовете.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Смолотечение и аз имам на няколко череши в три различни села където имам овошки и понеже са стари дървета, това не е от разсадника, а годината бе лоша и доста хора се оплакаха от ранни кафяво гниене.
За Пенков и аз имам съсед който се оплака не от лоши фиданки,а от объркване на сортове ... лошото при овошките е че това се разбира едва след 3-5 години ...
Аватар
Мерил
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Апр 19, '20, 11:56
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Мерил »

Записвам се в темата.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13714
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

моля за мнение от първа ръка за
https://www.razsadnikat.com/%d1%80%d0%b ... %b8%d1%8f/
пазарувал ли е някой от тях ? , доволен ли е , сортовете отговарят ли си ?
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Аз съм пазарувала Фани но не съм доволна.Растенията дойдоха не с етикети с имена, а напръскани с разноцветни спрейове, съответно по вайбър получих списък с имена и цветове. Това бих преглътнала но две райски ябълки взех едната се спомена а другата трябваше да е Шоколадова танинова но роди тази година за първи път и е безтанинова Джиро. Иначе има голям асортимент.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Аз съм пазарувала Фани но не съм доволна.Растенията дойдоха не с етикети с имена, а напръскани с разноцветни спрейове, съответно по вайбър получих списък с имена и цветове. Това бих преглътнала но две райски ябълки взех едната се спомена а другата трябваше да е Шоколадова танинова но роди тази година за първи път и е безтанинова Джиро. Иначе има голям асортимент.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”