от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
dannaia
Виенско кафе
Мнения: 495
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от dannaia »

dannaia написа: Сеп 12, '22, 10:17 Продавам нар "Парфианка" - рunica granatum "Parfianka" - най - студоустойчивия сорт за България.

Растението е с височина около 60 - 70 см. Предлага се в саксия и може да го засадите по всяко време. Цена 15.00 лв.
Плодът е много едър. Кожата е ярко червена, когато е зрял. Семената са тъмно червени, меки , сочни и силно ароматни.
При растения на възраст над 3 години, липсват бодлите, характерни за повечето сортове.
"Парфианка" превъзхожда останалите сортове по сладост и студоустойчивост, и по трайност.
Аватар
dannaia
Виенско кафе
Мнения: 495
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от dannaia »

dannaia написа: Сеп 12, '22, 10:17 Продавам нар "Парфианка" - рunica granatum "Parfianka" - най - студоустойчивия сорт за България.

Растението е с височина около 60 - 70 см. Предлага се в саксия и може да го засадите по всяко време. Цена 15.00 лв.
Плодът е много едър. Кожата е ярко червена, когато е зрял. Семената са тъмно червени, меки , сочни и силно ароматни.
При растения на възраст над 3 години, липсват бодлите, характерни за повечето сортове.
"Парфианка" превъзхожда останалите сортове по сладост и студоустойчивост, но по трайност.
Продадено!
qrt
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Май 28, '23, 11:52
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от qrt »

Минус за exotic plants. Първа поръчка круша, без забележки, прихвана се без проблеми.Но втората...
Понеже няколко пъти ми блокират негативен коментар в google за въпросните. Поръчах ябълка в саксия, и след като я разопаковах получих този кривак:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Мястото на ашладисване има бяла плесен, изсъхнали части от подложката, докато я носех към контейнера за боклук, направо се разлепи на две.
Ето за справка какво ми пратиха от друга фирма:
Изображение


Изображение
Ако някой е виновен, това съм си аз. Повече не взимам нищо от тия екзотични мурдари.
Аватар
dannaia
Виенско кафе
Мнения: 495
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от dannaia »

Ето за справка какво ми пратиха от друга фирма:
Изображение


Изображение
Ако някой е виновен, това съм си аз. Повече не взимам нищо от тия екзотични мурдари.
[/quote]

Може ли координати на читавата фирма?
Благодаря
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

от как съм пуснала темата 2016 година не се е намерил продавач , който безусловно да похвалим ...
жалко ...
може би темата трябва да е прекръстим на " От къде не купувайте овощни дръвчета " :hihihi:
аз лично , повече дръвчета онлайн не бих си поръчала
опита ми е достатъчно негативен и то още преди да съм разбрала със сортовете как са :mrgreen:
qrt
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Май 28, '23, 11:52
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от qrt »

Ами аз си взимах овошки от пазара, близък разсадник....Едната ябълка струпясва, независимо с какво и колкото пръскам.Друга уж жълта се оказа зелена , вкус и съхранение 0, златна превъзходна перманентно болна...Есента ще търся ябълки прима пинова и топаз.И трите "на живо" няма от къде да ги видя, и пак ще трябва да поръчвам online..Мнения за http://10plus1.eu/ и http://www.razsadnikshumen.com/ ?
soniapro
Kафенце
Мнения: 40
Регистриран на: Ное 21, '16, 16:18
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от soniapro »

Някой дали знае от къде мога да купя ранна череша на Максма 14?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”