Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

ljuboznatelna написа: Ное 13, '23, 23:40 Кърито само мирише на мерудия, ама не става.
ММ много обича шарена сол. Един път го хващам - седи в градината до кърито и диша с пълни гърди и празен поглед. Ко стаа бе? Ами тука мирише много вкусно, вика - на препечени филийки, какво си садила :lol:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Lalel4e написа: Ное 12, '23, 01:28 Ми направи ги по-височки, да не се спъваш!
Ей такива ли :hihihi:
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Lalel4e »

Ахммм, баш таквиз! :daaa:

Ешолция под лозичките не пречи да ръснеш, наистина е мнооого държеливо това. А като премине - има едни ниски цинии, мноооого ярки цветове правят, и те са железни, цъфтят до първи сняг и греят, греят! :sflower: :ssun: :sflower:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Кадър от клип към песента "Облечи ми, мила мамо, синьото елече" с главен герой Кошката и второстепенен Блажо :mrgreen: Както забелязвате, пролетта започна да приижда и по нашите ширини. Да живей!
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Lalel4e »

Олелее, де я намери таз търпелива Кошка да ти позволи тъй да я окепазиш :sgiggle:

Да живей, живей пролетта!
(Само до лятото, де :D )
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

А, ние с нея много се разбираме :liubov2: Специално й го направих това елече за разходки, понеже от кучешките нагръдници се измушва. Тоест, не е да няма и тя полза от обличането :mrgreen:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Lalel4e »

Оо, въженцето ми е убегнало от погледа :mrgreen:
Ауу, тя спИциална! :skiss:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Познайте къде съм :hihihi:
Изображение

Изображение

Едвам изчаках да дойде април, опаковах си Кошката и си дойдохме на Фазаново :wooow2: Тук си е все така райско. Двайсе дена не съм се разгънала от работа по двора, косих вече три пъти - тревата расте с по 3-4 пръста на ден. Ягодите, лука и чесъна, дето садих есента, едвам си ги намерих, само на лука връхчетата надничаха над бурена. Всичко вече ми е оплевено, даже има и по някой ягодов цвят тук-там. Чистих, скубах, направих нови лехички. Имам си вече тиквички насадени, марулките са за разсаждане, лобода от съседката взех - ще се яде тая година :mrgreen:
И плодните храсти си ги намерих всичките, касисите цъфтят даже. Тишина, зеленина, слънце - идилия :liubov2: Само от вчера се поразвали времето, аз пък баш вчера се юрнах към Лозенец на пазар, та беше интересно в дъжда и вятъра да бродя като бездомно чакалче из пустия Лозенец, всичко затворено, няма къде да се скриеш - един магазин само има, ама може ли три часа да вися в него, докато ми дойде рейса :mrgreen: Та представете си един обръщащ се от вятъра чадър, в който се е вкопчила дребна мокра леличка, която обаче не губи присъствие на духа, а даже смело гризе баничка за три лева :lol: Абе, емоции да има!
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 327 пъти
Получил благодарност: 456 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Ема »

ln_none, признавам си, че понякога надничам в твоята тема, ако я хвана да свети на първа страница, но досега не съм се разписвала.
Много ме кефиш с чувството си за хумор и забележителен интелект.
Но...също така си признавам, че тотално не мога да ти хвана спатиите, нали нещо към Сандански беше, сега пък към морето.
Даже върнах на първа страница, да видя да не съм объркала никовете, но не, ти си си :D
Там, на онова към Сандански живееш зимата, а пък на това към морето лятото, или нищо не съм разбрала :lol:

А пък на Lalel4e изобщо не мога да й хвана края с безбройните локации :hihihi:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Ооо, Лечето... ако някой успее да осмисли всички локации, където действа Лечето - ей това ще е забележителен интелект :nod: При мен е много просто - десетина години има откак се преместихме с половинката от София в едно село до Сандански. Обаче гръцкото море пак ми идваше далече и преди четири ли колко години намерихме това местенце на Фазаново и го купихме. Стара къща с декар и половина двор. И оттогава аз идвам лятото тук, правя ремонти и градина, а половинката си седи на Санданското село да гледа котки и да бачка. Туйто ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”