Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ljuboznatelna »

Ноне, ако не е късно, мога да ти пратя някое коренче малини от моите. Ремонтантни са. Сорт не знам.
Видях, че си питала в специалната тема още септември, но аз влязох днес по чиста случайност, никога не съм писала там.
На въпроса ти за храстите, мога да отговоря за моите. На едно място са, за да ми е лесно с поливането.Пиши ми на лични, ако искаш малина.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Тук ни позатриха седянката покрай срива на форума, но карай. Като цяло изводът е да садя малини :nod: което обаче ще стане догодина вероятно. А сега ще слагам касис, тайбери и още някои благинки на мястото, изтръгнато от купчината клони с цената на пот, кръв и тежки машини :angel2: На преден план е лехата с лук за глави, прилежно покрита с клони против котешки дейности.

Изображение

Абе бая си понамаля купът, а вчера свършихме със съседката и друга много важна работа - изгорихме всички бодили (драки, шипки и къпини) и лозовите пръчки, които бяха на отделни купчинки из лозето. Добре, че беше тя да помага, че аз досега само цигара съм палила :lol: ама щом не изгорихме хамбара - добре сме.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

Ей, какви прелестни ниски оградки от преплетени лозови клонки можеше да си спретнеш, Ноне, пууу, яд ме е чак :snif: !

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Споко, Гео - човек има ли лозе, от пръчки няма отърване ;) Те тия оградки на вид са много хубавки, но понеже съм плела на другото село - с цел да пазя ягодите от костенурките - вече съм на мнение, че са чудни спъвачки. А костенурката в крайна сметка си излюпи децата вътре в ограденото, явно й се видя удобно да си ги държи там под контрол :mrgreen:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Lalel4e »

Ех, това Ноне - няма угодия! Нищо не харесва!
Ми направи ги по-височки, да не се спъваш!
Аз вземам идеята!
Ама трябваше преди 2 години, като разчиствах около оградата заради дивото прасе…
Нищо, те пак са пораснали и пак ще растат!
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Е, хайде пък сега! Харесвам някои видове оградки... примерно ниско подстригано плетче от цариградско грозде :liubov2:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Вънка вали кротко, напоително и мега досадно, затова си лежа на електрическото одеялце с кошката, разглеждам си картинки и си мечтая за градината догодина :angel2: И понеже една от последните работи, дето свърших беше да орежа и окося лозето, си мислех колко много свободно място има там и как ще е хубаво да се използва за нещо. Виждала съм лук, насаден под лозе, но май това е. А вижте каква красота има тук - с исоп. Какво ли друго може да се сложи?

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Селски работи

Мнение от libra »

Лозето се копае, как с лук под него? Така съм чувала, де.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Не ще молитва, а мотика, викаш ;) Еми така е приказката, но кой както си реши. Аз доматите не копам, че лозето ли... То не че нещо ме спира и домати да си насадя там, но по-добре да е нещо, което не се полива, за да има смисъл изобщо.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1123 пъти

Re: Селски работи

Мнение от greeneyed »

libra написа: Ное 13, '23, 13:25 Лозето се копае, как с лук под него? Така съм чувала, де.
ММ слага лук , обаче като дойде 15 май , започва едно пръскане на лозите, съпътствано от покриване на лука с едни найлони, досадно занимание. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”