Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от ljuboznatelna »

Първото което ми беше на ума е да е кокошарник, но като не сте там постоянно, май само за инструменти става. Може би ми е глупав въпросът, но не разбирам от септични ями, затова питам - този капак отгоре налага ли се да се отваря често? Защото в крайна сметка и за компостер можеш да го ползваш, ограждаш с палети и пълниш. От практична гледна точка, можеш и къпини без бодли да насадиш, и да се мятат отгоре върху нещо си.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от ln_none »

Капакът се отваря, когато се изпомпва ямата, което се надявам да не е често (и аз нямам опит с тия ями, за пръв път ще ми е), но все пак трябва да е достъпен.
Тъпото е, че не е на някакво по-забутано място в двора, а е до оградата и сравнително близо до мястото, където ще има навес, маса и т.н., затова искам някак да се впише в обстановката.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от ln_none »

Пак аз :angelche: Имам комин в едната стая, като колона в ъгъла. В момента е шпаклован тъничко. Сега измазват тази стая и им казах да не го мажат него. Едно, понеже мазилката, дето слагат е много дебела и ще спира топлоотдаването, и второ, че ми се иска да има някакъв декоративен ефект. Някой има ли такъв декориран с нещо за вдъхновение?
Мария
Кафе с мляко
Мнения: 206
Регистриран на: Яну 4, '20, 11:57
Местоположение: с. Тенево

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Мария »

ln_none написа: Юни 24, '22, 17:36 Пак аз :angelche: Имам комин в едната стая, като колона в ъгъла. В момента е шпаклован тъничко. Сега измазват тази стая и им казах да не го мажат него. Едно, понеже мазилката, дето слагат е много дебела и ще спира топлоотдаването, и второ, че ми се иска да има някакъв декоративен ефект. Някой има ли такъв декориран с нещо за вдъхновение?
Това са тънки декоративни тухлички и още, не съм фугирала.


Изображение
Който градина сади - щастие отглежда и радост жъне!
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от ln_none »

Благодаря, много е симпатично! Моят комин е тухлен, ако го изчегъртам може би ще са достатъчно хубави тухлите, за да си остане само по тях. А доволни ли сте от печката?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от ln_none »

Поздрав за всички, заети с ремонтни дейности :mrgreen: Архитектът бил следвал мотото "да не го правиш е най-добрия начин да го направиш". Викам си, що ли се мъча да правя, ми не следвам модните тенденции :angelche:

Изображение

https://www.designboom.com/architecture ... 0-25-2017/
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от botan »

Изображение

Изображение

Изображение

Вече второ захранване ми гори по този начин, на същото място и в сравнително кратък период. Зелените колонки припукват и се двига бозав, много дразнещ лигавиците пушек. Къде според вас е проблемът? :hmmm:
Insta: ex_hort
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Дим »

Не знам дали ще ти бъде от полза моят отговор след толкова дни,но повече информация не е за изхвърляне. Зелените колонки-това са кондензатори.Върху тях има означени стойност и работно напрежение.Когато се подуят капачетата,димят или просто се образува нещо като ръжда -означава,че кондензатора е пробит.Може да се смени и по принцип не са скъпи,но от въпроса ти личи,че не е добре да се захващаш с това /не искам да те засегна/.Пробива в кондензаторите се получава при рязко повишаване на напрежението -така популярният токов удар и за това особенно по селата на хората се налага често да сменят или ремонтират електроуреди.Бих казала обърни се към специалисти,но вече и това е проблем /пишман майстори/.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от botan »

О не, дори не съм си помислял да сменям кондензатори, просто ми се иска да знам от къде се корени проблемът за да мога да го преотвратя в бъдеще. Спазили сме капацитета на захранването с 20 % аванс. В началото помислихме, че захванването има нужда от повече аванс и изключихме едната верига, като останаха 8 (към 25 % аванс), но тъкмо днес на същото място изгоряха кондензаторите на захванването на другият стелаж, който си е с 8 вериги по принцип, така че едва ли в аванса е проблемът. Възможно ли е разклонителят да прави токови удари или таймера? Не трябваше ли всички захванвания включени в разклонителя да са дали фира?
Insta: ex_hort
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Lilly »

botan написа: Авг 8, '22, 19:34 ...Възможно ли е разклонителят да прави токови удари или таймера? Не трябваше ли всички захванвания включени в разклонителя да са дали фира?
Подозирам , че това не е форумът, където ще получиш отговор.
Потърси други форуми - какво ли не се намира из нета...освен многото глупости, де :D
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”