Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Marka, мерси. Точно неговите продукти съм си харесала и от него ще поръчам :).
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Миша »

Понеже при нас цялата ни дървения на къщата е с техни материали да предупредя, ако взимаш тъмни байцове трябва да ги нанасяш , когато температурите не са много високи и после с терпентин да обереш непопилия пигмент, в противен случай става много неприятно, върху прясната мазилка на бялата ми къща потекоха кафяви вади :eeeh: , които попиха в мазилката и нищо не може да ги изчисти повече освен стъргане на мазилката и нанасяне на нова :eeeh: , уж щяха да го напишат като предупреждение, но като гледам нищо не са написали :evil: Иначе продължавам с техните материали, добри са, с някои въпросителни :hmmmmmm: И още нещо, импрегнанта три в едно близо седмица след нанасянето мирише силно на катран
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Аз още си ровя и търся варианти, но да покажа на какви материали почвам да се спирам, в случай, че някой реши да прави повдигнати лехи или кашпи за тераса и патио.

https://www.sorbe.bg/gradina-dvor-teras ... x54-sm-siv
Това е т.нар. WPC, който се ползва напоследък за направата на декинг, не се импрегнира и му дават около 20г. гаранция. Само не разбирам, защо тези хора ги продават без дъно?!?!?! Иначе това ми решава проблема и е готово и няма да се занимавам.

Другата алтернатива на дървото е т.нар. изкуствен ратан. Намерих ракли от него, които са в подходящи размери и със същия цвят като мебелите ми на терасата. Издържат до 160кг., което обаче нищо не ми говори и вероятно ще се наложи да подпра дъното в средата ....
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от ljuboznatelna »

Идва ми наум като сковеш сандъка без дъно, да ти заковат на дъното нещо като рафтодържачи, и отгоре да сложиш една рифелова ламарина После найлон с дупки на дъното и си готова.

Ето така, но летвите държачи ще са по-яки и най-добре букови, а вместо летвички на дъното ще има рифелова ламарина или друга здрава решетка. Дори да ти коват и режат, мисля, че ще е по-евтино от готовия сандък.
Изображение
Изображение
Ламарината гледам я водят просечена, лист 1/2,5 е 38лв, от него излизат 4 големи дъна. Рязането не зная колко ще е. За големи дъна може да ит трбва и по-дебела, примерно 5мм, за да не се огъва. В склада ще са по-наясно от мен, или ако имаш познат работещ строителен инженер , ще ти каже.

Има и още нещо , ако ги правиш по-дългички, и в средата трябва да е укрепено с това като краката на снимката.
Последно промяна от ljuboznatelna на Яну 28, '20, 19:24, променено общо 1 път.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

ljuboznatelna написа: Яну 28, '20, 19:05 Идва ми наум като сковеш сандъка без дъно, да ти заковат на дъното нещо като рафтодържачи, и отгоре да сложиш една рифелова ламарина После найлон с дупки на дъното и си готова.

Ето така, но летвите държачи ще са по-яки и най-добре букови, а вместо летвички на дъното ще има рифелова ламарина или друга здрава решетка. Дори да ти коват и режат, мисля, че ще е по-евтино от готовия сандък.
Изображение
Изображение

Има и още нещо , ако ги правиш по-дългички, и в средата трябва да е укрепено с това като краката на снимката.
Люб, минах на вариант алуминиева конструкция и WPC декинг отстрани, дъното ще е подсилено с алуминиева рамка. Бюджета замина, но би трябвало да е вечно.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от prijatel62 »

Ако ще се използва дървено буренце за саксия, добър вариант според мене е намазването му от вътрешна страна (както и дъното) с ПУ. Продават го по строителните магазини във вид на салам. ;) Обикновено е в черна, бяла и сива разцветка.
Залепва за всякакви материали. Не пропуска никаква влага.
Долу - пак дренаж и тръбичка, така, че влагата да няма досег с дървото.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

Силно съм впечатлена от сайта на русенската фирма Марисан (има и софийски офис). Търсех информация за предимствата на вътрешната и външната топлоизолация и открих много сериозно професионално разработени статии не само по този проблем, но и по много други. Инфо зоната на сайта предлага подробни разяснения и мисля, че ще бъде полезен и за останалите съфорумци :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

Налага се да дренираме една ливада, която ще бъде заравнена с багер. По цялата дължина в горния край ще мине дренажната тръба, но искаме да сложим и геотекстил около тръбата. И филц разбира се.Да ме светне някой какъв да бъде геотекстила?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Миша »

Мога само да ти кажа какъв да НЕ бъде, не взимай от Гимекспорт. :ufff:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Petya_ »

Чакайте тук да цопна с какво се захванахме ние по принуда. Съборихме стената на малка стая към селскостопанската ни постройка на село. Отвориха се пукнатини, сградата е леко посукана и като цяло е тръгнала да се накланя назад. Та сега ще я укрепваме /ММ де, аз ще помагам с каквото мога/. Има разни идеи той, ще видим какво ще стане. Сега е така:
Изображение

Изображение
:)
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”