Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4390
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2151 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Следват още малко лаленца, всички са от Сортови семена, доволна съм, за съжаление един пакет Black hero не изникнаха, както и един пакет Sanne, нещо има на местата, където ги слагам...
Това лаленце незнам кое е, няма му етикетчето.

Изображение

Muvota

Изображение

Sanne
Изображение

Mariette и Marilyn

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4390
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2151 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Тук очаквам да е Elegant Lady

Изображение

Има още няколко, които очаквам, но сега виждам, че още два пакета с лаленца не са се появили. Разрових едното място, където не изникнаха и видях луковичките загнили.

Ето едни мини красотички от Мария! :liubov:
Обожавам ги!

Изображение

Толкова от мен засега. Надявам се да има пак какво да покажа!
Розичките започват да цъфтят, но са нападнати свирепо от гадните въшки. Тази вечер ги напръсках, ще видя дали ще даде резултат.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15895
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1759 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Гео, граф »

Колко свежо и подредено е при теб, Ем :wooow2: ! Истинска наслада за сетивата :potekoha: :potekoha:
Emilly1212 написа: Апр 12, '24, 20:14
Това лаленце незнам кое е, няма му етикетчето.

Изображение
И аз не знам името на този лилиецветен разкош, имам точно пет бройки от няколко години - не изчезва, не се разпада сорта, но и не се множи. Ако не забравя есента, ще го търся из сайтовете, в които поръчваме, защото е великолепно :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 379
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 376 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от радост-31 »

Здравей, Емили!
Обожавам пролетните ти лаленца на фона на бялата ограда! Спиреята ти "Голдън принцес" ли е и на какво слънчево греене е изложена? Ти беше споделяла, че при теб лятото е сухо и горещо, а почвата -глинеста. От кои сортови семена си взе лаленцата? Моите новодомци тази година ме разочароваха- нищо не цъфна като на картинките. Appricot impresion цъфна като обикновено бабешко червено лале- никакви нюанси на коралово не се видяха, никакви, а Salmon impression изобщо не успя да цъфне. Папагалът който взех не е в нежните розово-бяло-зелени нюанси, а е червено с жълто. Всички цветенца са хубави, но когато не получиш това, което си поръчал, е доста разочароващо.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4390
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2151 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря ти Гео :liubov: , благодаря на всички харесали моята малка градинка.
Гео, граф написа: Апр 12, '24, 23:09
И аз не знам името на този лилиецветен разкош, имам точно пет бройки от няколко години - не изчезва, не се разпада сорта, но и не се множи. Ако не забравя есента, ще го търся из сайтовете, в които поръчваме, защото е великолепно :nod:
Тази сутрин отидох да се разровя около лаленцата и открих, че около тези има табелка Miss Elegance, което на друго място не изникна. Определено обаче това не е Miss Elegance, съвсем друга снимка има на пакета.

Ето и първата роза Chippendale, от Ема :gush:
Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4390
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2151 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Здравей Радост! :liubov: Благодаря ти за хубавите думи. Да, спиреята е "Голдън принцес" и е на пълен пек, южно изложение. Справя се, но иска поливане.
Разочароващо е когато поръчваш нещо, което си харесал, а после се окаже че е пристигнало нещо друго.
Моите лаленца са от общата поръчка тук от Сортови семена. Тя тръгва някъде в началото на май. Надявам се отново да можем да поръчаме, благодарение на труда на MerryCro, която я организира.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15895
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1759 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Гео, граф »

Ах, тази Чипъндейл :sheart: ! За мен тя е ''трътка'', както я нарече Калико, като бяхме при нея, оттогава ми превзе сърцето. Вече я имам и аз, надявам се някой ден да ми радва окото като твоята :tzvetoman: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5649
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1768 пъти
Получил благодарност: 2034 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Тутти »

Емили, както знаеш, обичам твоята градина . Отново ме зарадва истински с хубавите растения, които показваш. Лаленцето, което няма табелка мисля, че е Балада, но ако греша, ще има кой да ме поправи. Имам същото и не е изчезнало, упорито си расте.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4390
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2151 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Много ти благодаря, Тутти! :liubov: Видях лаленцето Балада на снимка в нета, същото е като моето. Красиво е и не съжалявам, че е объркано.
От страх да не би ако оставя старите лаленца в земята, на следващата година да не изникнат, всяка година подменям всичко. Тези ще ги извадя като пожълтеят листата, и ще ги наслагам на други места есента, на които и да не изникнат няма да ме е яд. Може би тъпа логика, но искам да съм сигурна, че като сложа нови луковици, напролет всичко ще е ОК. Макар всяка година да имам празни места от новите, което незнам на какво се дължи...
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”