За нова практика на модериране и подредба на форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Заключено
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Tanet »

Понеже няколко пъти се споменава, че администратора не иска развитие на форума, аз не разбирам за какво точно развитие става въпрос. Да станем международен форум ли, че не сме добре представени във фейсбук ли, че нямаме раздели "Библиотека", "Енциклопедия" и т.н. ли. Просто се опитвам да разбера защо на мен всичко с форума ми изглежда наред, не ми е неподредено, ориентирам се кое къде да чета, а на новорегистрираните не им е комфортно. Доста време бях в "Зачатие" и "БГ мамма" чета в SetcomBG - заради газовата инсталация, която изграждахме. Ами никъде не ми е било некомфортно, просто чета каквото ме интересува, задавам си въпросите-отговарят ми, както тук. Който чете по-подредени и добри форуми нека сподели как е там спрямо тук, за да се ориентираме.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от ljuboznatelna »

Tanet ,що се отнася до мен, аз бях съвсем конкретна, ставаше въпрос за дискусиите за Фейсбук, рекламите и Пазара. За да има форум се плаща, а тези пари трябва да дойдат отнякъде. Надявам се админите да са намерили начин да не ги вадят от джоба си.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Гео, граф »

Самоцитирам се от преди няколко страници:
Гео, граф написа: Имайте малко търпение, моля! Равик ще се включи, когато има възможност :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Мария Николова »

Надявам се админите да са намерили начин да не ги вадят от джоба си.
Какви адмиНИ? ravik е собственик и администратор. Делегирала е временно права, но няма постоянен втори админ.
Поне на 2-3 пъти сме повдигали въпроса да събираме парички за поддръжката на сайта, но тя всеки път е отклонявала категорично опитите ни.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от libra »

Kim,няма място за обиди или поне не по-вече от реалния живот.Ясно,че всеки казва нещо и си прави изводите от казаното от другите.За мен няма драми,само малко ръбчета за шлайфане .
bell

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от bell »

Dewina написа:Това е първият форум, в който се регистрирах. Нямам опит и не разбирам от форуми.

- И как тогава реши, че можеш да даваш нова структура, насока и промени толкова убедено?


Когато се лутах из форума се сблъсках с нещата, които ми пречеха да стигна до нужната ми информацията, не звучаха добре или не изглеждаха добре.

- Много, много хора се опитаха да ти обяснят, че форум не е равно на енциклопедия, блог с информация или какъвто и да е информационен носител.

И защото нищо не разбирам, а искам да си обясня защо така се препъвам, отделих от времето си /за мен да си съпричастен е не подскачащ емотикон, а правенето, действието/ и разгледах 5 форума - 3 от най-добрите немски и 2 много добри български. Свързах се със собственика на единия, който не вярвах, че ще ми отговори. Открих и студенти, българчета, които следват в ТУ-Берлин.

- Собственик, бил и Ричард Брансън не са извънземни от Марс и не вниквам, какво е- победата ли, какво ли?


Аз се опитах съвсем мирно и открито да изразя мнение и направя предложения, с които нищо не мога и не съм в състояние да променя.

Върни се и прочети първите си редове! А, хората мирно с думи благи се опитаха да ти обяснят, че това са безмислени промени. Къде чрез музика, къде чрез шампанско или картини, къде чрез конкретни отговори, като на Люб, Танет, аз и други. Поканиха те в другите теми и не прочетох едно мнение, което да те гони от форума.


...И моите предложения не са толкова важни. Изненада ме начина, по който реагирате...

Когато хората изразиха несъгласие и те поканиха обратно във форума, какво се е случило? Ти не даде отговор на Танет, Люб или мен, може да има и други, които пропускам, които се опитаха да ти обяснят по-детайлно, като цитати от твоите мисли.

Когатo, преди много години, започнах работа в BG, нашите ме изпратиха с думите: "И да си траеш - ти си нова и няма много, много да се обаждаш.Тук е така."... Когато започнах работа в Германия на всяко събрание 3 месеца подред първо на мен като новодошла даваха думата - как се чувствам, как усещам работата тук, имам ли предложения...А бях дори на изпитателен срок назначена.

уф, това за траенето не го разбрах, но да пишеш сериозни предложения..... отново ще те върна на първите ти редове. Това за Германия ще го оставя без коментар, само ще посоча, че не знаеш какви хора седят зад мониторите сега.... изобщо това противопоставяне между нас и чужбинско отдавна е отживяло. Когато Европа е едно голямо село и човек, ако тръгне с кола до морето ще му трябва повече време, отколкото да кацне където и да е. Светът препуска и ние в него.

Повече от това не знам колко по-подробно да ти отговоря. И добре дошла из другите теми!
libra написа:Kim,няма място за обиди или поне не по-вече от реалния живот.Ясно,че всеки казва нещо и си прави изводите от казаното от другите.За мен няма драми,само малко ръбчета за шлайфане .
:tzvetentze:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от ljuboznatelna »

Мария Николова написа:
Надявам се админите да са намерили начин да не ги вадят от джоба си.
Какви адмиНИ? ravik е собственик и администратор. Делегирала е временно права, но няма постоянен втори админ.
Добре де, не се хващай за буквите. Преди малко посочи трима основателя, обърках се кой кой е. Ами така е, като не пише никъде :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от greeneyed »

Ей, я да прибирате шпагите! И да не тормозите Равик със селски войни!
Лично аз вече съм разочарована от действията на Девина- тя просто не иска да разбере що за форум е това, все едно и също повтаря- модератори, правила ..... Толкова нови хора дойдоха и се настаниха удобно у кафето, пасва им атмосферата, хората, информацията , на срещите идват, когато могат. :dovolen: Девина, спри се , помисли защо плуваш срещу течението и пак ела. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от milena02 »

Всяка дискусия е полезна. И аз приветствам Девина за това, че ни провокира към разговор дали искаме нещо да се промени. Въпреки заявеното ми мнение, че на мен тук си ми харесва във вида, в който форумът съществува, все пак се замислих за някои неща, но то е въпрос на дисциплина между нас самите. "Нещата" са само две. Да не цитираме мнение с 5 снимки, защото това натоварва темата. Нали вече сме ги видели тези снимки? Защо да ги копираме десет пъти? По-добре действително да се цитира само първия ред от мнението, че да става ясно към кого е насочен коментарът. И второто - формулировката на темите да е насочваща, това ще улесни новите членове в търсенето на информация. Лично аз се придържам към тези две неща, за да не досаждам на съфорумците с излишно разтакаване на постовете ми. Но не бих ги наложила като правило, по-скоро като пожелание.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Lizi »

kim написа:Търкулнало се гърнето...Равик немедленно да се представи, че да прекратим споровете.
ЕГН-то не е задължително ;) Макар, че хората са го казали: " Не питай старило, питай патило".
За някои пък може да е важно. Явно такъв е аршина им.
Мисля, че не трябва да искате това. Равик по начало няма право да се рекламира . И не е нужно .
Въобще тази тема ненужно е раздухана, според мен.
Този форум го създадохме десетина човека и мисля всичко си е добре . Ако на някой не му харесва - какво прави тук ? Има толкова други форуми . И Джони е прав . :daaa:
Заключено

Обратно към “Технически проблеми и предложения”