Разпознаване на иглолистни

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1122 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от greeneyed »

Твоят сребрист смърч е направил една чупка в невръстна възраст и се криви. Забивай един водач и го поведи нагоре. Среб.смърч е най-ефектното растение във всяка градина, не го зарязвай! :nod:

А това е при мен pinus-densiflora-low-glow

Изображение
Последно промяна от greeneyed на Яну 8, '24, 16:54, променено общо 1 път.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от Daniela Pargu »

Зеленко, Исели Фаст. расте така първите години - клонките са паднали надолу по стъблото
По -стегнат е на слънце !Ако мястото му е засенчено- мести го ! :daaa:
С годините ще си придобие формата !
:tzeluvka:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от мечтица »

zeleno написа: Яну 8, '24, 13:35 възможно ли е това нещо да е Picea pungens 'Hoopsii' :hmmm:
отличен син цвят , расте бавно , произход - Пландорекс / подарък ми е от Ренимос , но
расте в една плоскост , досега седеше вързано с цел да се поизправи / близо 6-7 години !
сега вече го оставям ако иска да пълзи - да пълзи
ИзображениеИзображениеИзображение
та , дали е то :?:
Фани,да това е 'Hoopsii' .
Моя също от Пландорекс на 7-8 години,от едната страна беше малко полуголо.
Но в началото съм му прищипвала новия прираст пролетта.

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2234 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от pepelqshka71 »

Айде и аз да се включа.
За хопсито - да, то е. И моя е от пландорекс и години вървя с два върха, докато не го привързах за кол, а другото отрязах. После още години го привързвах стегнато пак за кол докато не тръгна право. Сега е 1,60м, но миналата година се наложи да го преместя така голям и все още бере душа. Не съм го махнала, въпреки, че си купих ново хопси, което пресадих в по голяма саксия за да си изчака реда, ма май няма да е на старото на мястото, защото е все още жив. Привръзвай здраво и ако расте криво - пак го насилвай със завързване. Ще тръгне и прав - трябва му време.
Ето моя преместен
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2234 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от pepelqshka71 »

Намерих хопсито с двата върха - преди да отрежа единия. След това продължи да се криви, но в един момент просто си тръгна прав.
Тук е преди две години. Хилав и грозен, но яко торене с тор за иглолистни на биопон и яки поливки. Година по късно го преместих
Изображение

Второто мисля, че е Picea pungens Iseli Fastigiate . Моята я купих на промоция от поръчка на Калужинци 2018 и дойде голяма - 120см, но пак беше рехава и долните и клони седяха увиснали. С времето започна да расте нагоре, а аз малко по малко режа долните клони.
Така дойде
Изображение

Сега е така ( Синьото в квадрата). Снимката е от Великден 23година - украсен е с яйца :D
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от zeleno »

Ей , много ви благодаря :ieeee:
Хопсито пак ще го укрепя :daaa: , освен това си давам сметка , че е крайно време и да го наторя - на Пепеляш е два пъти по-голямо в сравнение с моето нюню , мястото му е добро , не бих го местила , така , че - сменям подхода
Другото синьо също няма да го махам , защото то и без друго е на място където не бих сложила иглолистно ... важното е , че няма изгледи да стане нещо към 5 метра високо , поне бавно расте :stiskam:
Едно време , докато татко беше жив , слагах растенията не където искам да са , а където въобще мога ... та там се "наложи" да бодна и една натрапена ми магнолия , която освен че тръгна добре се оказа и много хубава :lol: , с подходяща за мястото корона и прочие .
Виж , набедения Лоу Глоу ще е най-труден ...
Живот и здраве ще покажа снимки какво се е получило с него .
От три години вече съм господар на ранчото / чувствата са смесени , разбира се .... / , та три години мисля , местя и размествам , правим промени / дострояваме / и пак още не всичко е на мястото си ...
Да не говорим , как като една розарка с дългогодишен опит , се мъча да впиша в пейзажа и всичките си любими сортове ... , че и нови купувам , вадя , раздавам ... и те така , движение да има
Благодаря ви :tzvetentze:
Аватар
milena_1122
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Юли 20, '19, 14:34
Местоположение: Свищов
Дал благодарност: 506 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от milena_1122 »

Второто синьо според мен е Picea Edit, Iseli-то е с по-тъмносини игли🤔
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”