Градината на greeneyed

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Снощи се прибираме и още от улицата- мяу,мяу, да не би да не сме ги забелязали и преди всичко друго носи храната им ММ и разказва- бута ме някой по крака, обръщам се, една котка-не от нашите с нахлузена консервена кутия на главата, опитвам да я извадя, не става, избяга котето , сигурно го заболя, ама къде ще иде, пак тук ще дойде, слагам клещите за ламарина в джоба и по някое време котката пак тук, хванах я и срязах кутията, като се освободи милата, търча накъдето и видят очите из двора. 8-)

Много дъжд, подгизна моравата, намокрих се хубаво, уж за малко се показвам , сега ме боли глава.

Единствено аронията се е обагрила.

Изображение

Две лагерстремии, дар от Златето. :angel2:

Изображение

Изображение

Carex и Cortaderia като мокри мишки

Изображение Изображение

Всички хойхери, незабравки са оперени

Изображение Изображение Изображение Изображение

acer-palmatum-crimson-queen се изяви

Изображение

thuja-plicata-whipcord расте като охлюв, поне е жива

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от Тутти »

Грийни, много те харесвам заради всичко, което правиш. Знаеш и как да стане. Не само в градината, в къщи, в кухнята, в отношенията ти с хората, а сега поредното успешно действие, което е спасило котето от ужас. И котките на квартала знаят къде ще намерят спасение.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Сутринта поваля, тихо е, после се показа слънчице. Не ми повдигна настроението :wooooowz: - дотегнало ми е от забрани, насаждане на страх , истерии по медиите, действителна заплаха за оцеляване на хора предвид главоломно вдигане на цените, децата са по таблетите- 3та година дистанционно обучение е безобразие, оставени на съзнанието и възможностите на родителите, ама и техните грижи са много.

Добре, че е градината, да ме отдалечи от действителността.

Изображение

picea-pungens-glauca-pendula от Изумрудената градина

Изображение

Picea-abies-gold-drift

Изображение

THUJA-OCCIDENTALIS-GOLDEN

ИзображениеИзображение Изображение Изображение

Щамбовата роза- юнак

Изображение

Ку-ку, идва зима

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от Lalel4e »

greeneyed написа: Дек 4, '21, 17:35 Ку-ку, идва зима ..
:o
Да не идва!
Още не съм насадила лалетата.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Амииии,на теория и на практика лукчетата се садят октомври, за да пуснат корени, докато е топло, с които да регулират излишната влага в предстоящите влажни и студени месеци. Ти си лалеена принцеса и може да ги омагьосваш твоите лалета , за да преминат успешно зимните месеци. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от Lalel4e »

Благодаря, Грийни! Аз по-скоро съм лалеена робиня :lol: Яко слугуване пада и те мен омагьосват, не аз тях.

Неви казва, че е добре да се садят когато температурите паднат трайно под 10 градуса (максималните), затова изчаквах. А на тях нищо им няма - и януари съм садила, и март даже ;) да не повярваш. (Сега като го написах, сама си се успокоих :lol:)
Другите луковични обаче задължително се садят по-рано.

Но догодина май няма да чакам. Просто са много и не успявам.

Твойта градинка е много свежа, ама друг път да не правиш тъй - да прескачаш от "преди да дойде лятото" направо на "отива си лятото" :svekurva:

Вие поне имате какво да показвате! Язе един пущинак имам дето само пролетта цъфти, а имам повече снимки от вас, ааааа! :swait:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от Тутти »

Грийни, днес имах нужда да видя твоята умиротворяваща градина. :gush:
Всичко е толкова на място, и растенията, и дори размислите ти, които изцяло съвпадат с моите.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Lalel4e написа: Дек 4, '21, 20:52 че е добре да се садят когато температурите паднат трайно под 10 градуса (максималните),
Причината за това да не бърза е, ако след засаждането настане продължителна много топла есен и луковиците тръгват да се развиват, после става студено и може да замръзнат. Лече, ти си сади, когато имаш време, но все пак наблюдавай процеса. То зима със зима не си прилича, с течение на времето ще си създадеш правилната методика. 8-)

Преди 2 седмици садих божурите от есенната поръчка и попаднах на неизвадени луковици- имаха хубави бели коренчета и малък кълн, който остава под земята. :nod:

Тутти, много си мила, все ще намериш блага дума да кажеш, да зарадваш душата градинарска! :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от Lalel4e »

greeneyed написа: Дек 5, '21, 17:49 ..попаднах на неизвадени луковици- имаха хубави бели коренчета и малък кълн, който остава под земята. :nod:
Ама като ме закачиш на тема луковици, нямам млъкване :lol:
Много здраво кълва ;)

И аз намерих такива, ауу, възмутена съм от себе си - толкова внимателно ги вадих! Айде, двете бебета как да е, ама намерих и една голяма! Срамота!
Тази година октомври още ги вадих, вместо да садя :lol: Стигнах до извода, че лятото да правя планове е твърде късно. Започвам от сега.

Ама какво ти пълня темата с дрънканици, я пусни още няколко успокояващи фотоса, че на новата страничка няма нищо :liubov2:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Градината още спи,студ и вятър, взе да ми дотяга! :svekurva: От февруарското затопляне тръгна една магнолия, отрупана е с пъпки, сняг я затрупа, вятър я вя, дали ще цъфне напълно, не знам.

Изображение Изображение

Сега, като е оголено , най-много изпъква жълтото на abies-nordmanniana-golden spreader- няма такова жълто, патешко, много ярко. Бавно расте, вбесява ме, но сега съм и простила. ;)

Изображение Изображение

Един кукуряк дивак, сега му се доцъфтя. Колко мръзна милият, ама сега се ококори.

Изображение

Тези късни кокичета Flore pleno са в основата на един лъжекипарис. И без това сортовата им характеристика е да са много дребни, кипарисът допълнително ги затруднява с изсмукване на влагата. Късни са, цъфтят обикновено в края на зимата. Все още не са им отворени цветовете.

Изображение

А тези са в усойна лента, съвсем до северната каменна ограда, та сега се изявяват.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”