Двора на Тили

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15898
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 900 пъти
Получил благодарност: 1770 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от Гео, граф »

Сенчест двор с хости и хойхери :D ? Имаме много да си споделяме, Тили :nod: . А твоя е прекрасен :daaa:!!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Нали купуваме сходни растения, mija, но пък ги разполагаме по различен начин на най-разнообразни терени и климати. Това му е хубавото на Форума, че е като една обща интересна градина.

Гиздавелки станаха, Ноелче тези мини витрофлорски цвъцки, да им се не надяваш :) Догодина ще раздавам, защото четох някъде, че на три години трябва да се делят, а място нямам.

О, при мен върви як тренинг, Венче:) Това рози, лилиуми, маргаритки - всичко живее и цъфти под сенките. Е, не като другите, но си живее и се развива, макар и по-трудно.

Да, Гео, добре става. Аз пък ви се възхищавам на вас с Ноелка , чудеса правите и не се отчайвате. Ще се срещнем на терен непременно :gush:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от маргото »

Тили, малка градинка, но хубаво подредена! Много лаленца, хубави хойхери и хости...
Всичко ми харесва, а мястото под ореха е много релаксиращо. Поздравления! :tzvetentze:
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Двора на Тили

Мнение от Krasiyana »

Ау, Тили, страхотни колекция си събрала, а и толкова ти е кипра градинката! И хостите и хойхерите са "АУУУУ"! :tzvetentze:
Астилбетата страхотни - да ни ги покажеш като цъфнат! Аз винаги се провалям с тях. :dovolen:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Благодаря, Марго и Краси. Както казах днес, догодина ше имам за раздаване хости и хойхери, Явно при мен им харесва и растат като невидели :)
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Я да сложа малко снимки тук на моите заковани градински полета ;) Няма нещо кой знае какво, но май успявам да постигна целта си - нещичко да цъфти постоянно. Дъждове, ветрове, бури,студ, дори малко град, но каквото е - такова.

Изображение
Радост и щастие! Успяха да се засекат прецъфтяващите ириси със започващите божури :)


Изображение
Тук вдясно дори се вижда първото плахо цветче на едната ми Цветелинка.

Изображение
Новите ранункулуси. Не са така кичести като миналогодишните, но и те презимуваха и цъфтяха добре.

Изображение
Групов портрет на източния "алпинеум" Хойхерите продължават да лудеят.

Изображение
Първият цъфнал хемерокалис, наднича измежду една бяла роза. Жълтата звездичка, ако я забелязвате :)

Изображение
Всъщност, оказа се че имам няколко разнообразни ириса. И вляво се е сгушил НВ Дарби! Преброих днес цели осем пъпки :ieeee:
Сега чакам с нетърпение новата поръчка за реблуминг френски ириси. И ще настане такъв живот! Само че се чудя къде ще ги сложа :hmmm:
И ако се загледате долу, покрай тухлите ще видите три от трийсетте ми циганчета от Мишето :tzeluvka: За три дни дръпнаха двойно, даже някои започнаха да цъфтят :)

Изображение
Лоницерата ми е новичка. За пръв път цъфти и е чудна. Искам да покрия старата мрежа с лоницери и клематиси.

Изображение
Клематисите. Иносънт блъш или Невинна руменина. Трета група, но ми дожаля да го режа през пролетта и нищо, цъфти си заедно с бледорозовите стари божури.

Изображение
Вил де Лион. Рязан като трета група.

Изображение
Ммм :snif: Забравих му името, но втора година си цъфти като на снимката.

Изображение
Красивата булка. И тя двугодишна от поската поръчка. Разкошен бял цвят. До нея еди също така бял като сателитна чиния лилиум от миналогодишната поръчка на dal :liubov: Вече е по-висок от мен :o И не само той. Някои други също гонят двата метра!

Изображение
Рапсодийката расте и хубавее, дори листата и не са сбръчкани като на повечето други.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Явно надвиших времето и сайтът замалко да ми изтрие тежкия труд, та още малко продължение. При мен е пресилено да се говори за рози като гледам повечето градини тук :potekoha: Но забелязах нещо. Повечето, които са под дървета и около храсти са с нормални листа в тази ненормална пролет. Другите, за които съм търсила слънце и открити пространстава едвам издрапаха с навити млади листенца и сбръчкани по-ранни. Пръсках, поливах с желязо, аминокиселини и т.н. Не и не! И пъпките им са по-малко и цветовете на някои са деформирани, но - това е. Качвам няколко снимки, само за да се каже че и аз имам рози ;) Ще видим как ще е по-нататък.

Изображение
Неизвестен чаен хибрид.

Изображение
Глоар де Дижон. Катерач, който цъфти на 30см от земята :)

Изображение
Жълта флорибунда от Окплантс, два пъти местена, но желязна и май че дори хлорозна, въпреки желязото, което ѝ налях.

Изображение
Ей тук, зад хемерокалиса наднича първото цветче на Голдън селебрейшън. Със сбръчкани и навити листа, но пълна с пъпки.

Изображение
И накрая - още една тригодишна флорибунда от Окплантс. Не ѝ помня името :hmmm:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

TinyPics прави някакви номера :( Виждах си снимките, а сега - половината са само "изображение". Жалко за старанието ми :shock:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Двора на Тили

Мнение от Noel »

Всичко се вижда,Тили :nod:
И е зелено и цветно :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
GIOIA(Джоя)

Re: Двора на Тили

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Я как е разцъфтяло всичко :potekoha:
А се оплакваш,че при вас не стават рози :svekurva:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”