Пътеписите на душата ми

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от Dewina »

Малка Ида,

много, ама много ми хареса къщата и градинката ти. Как от една селска къща сте създали ДОМ с толкова българска атмосфера! Чудно, мила! Качвай тук много снимки - да им се радваме! Нека по-често се градят такива български домове!.. Имаш усет към детайлите, нещо много приказно, истинско (камък, дърво, старинни предмети) струи от всеки ъгъл!... Ти си вълшебница, която разказва приказки!
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 246 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от mileni »

Благодаря ,за отговора!Прекрасен е този красенски варовик,то и името му такова/красен :D
Миналата година се бях запалила да търся Бигор,много трудно се намира.Сега ,като видях този очите ми залепнаха ,за него.
Чешмата и като поставка ,пак е хубава,благодаря за снимката :tzvetentze:
Грамофона много настроение ще ви създава ,докато работите по къщата ,или градинката :D
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Малката Ида

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от Малката Ида »

Много харесвам духът на старите български къщи и всичко във тях,харесвам и френския прованс. Във крайна сметка реших да смеся двата стила и много се надявам да не съм прекалила.Трудно е да се запази баланса и да не се превърне във кич,затова разчитам на вас... Моля не ми спестявате критиките :tzvetentze:
А градината....ех градината то е едно местене,едно чудене.Пък като седна тук и като посадя това дали ще се вижда онова :hmmm:
Много имам да работя по нея.Запланувано е и езеро, и още куп идеи във главата ми.... ръцете ми не могат да наваксат :ieeee:
Селото се казва Красен.Когато за първи път попаднах там останах очарована,по тротоарите цветя...ама. цветя ви казвам :o и картофи,лук и дръвчета отрупани със плодове :hmmm: бре викам си тук нямат ли си от онези....е нямат си,ни един.Спокойствие и мир.Пълни къщи.О чудо,живо българско село.Пожелавам ви да попаднете на такова чудо и да го усетите,да го помиришете,да го чуете.... Невероятно е,толкова е силна тази емоция че сега докато пиша настръхвам.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1444
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от katina »

Леле, и аз настръхнах, наистина ли има още такива живи български села, какво по-хубаво от това :ieeee: Моето красиво село, с цветя и рози по тротоарите остана такова само в спомените ми вече :snif: Ида, бъдете здрави и много щастливи в новия си дом в това прекрасно село!
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4403
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2266 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от Emilly1212 »

Ида, добре дошла! :tzvetentze: Видях снимките на вашата къща в другата тема и много ми хареса. А тук, заедно с двора, си показала приказно място.

Невероятно ми харесват многото различни кътчета за засаждане на цветя. Интересно се получава и имаш много пространство. Стилът, който сте избрали за обзавеждане на къщата много ми харесва, детайлите правят завършен един дом. Умееш го, поздравления!

Пожелавам ви да сте здрави и щастливи в това истинско, запазено българско село и да си направите всичко, за което мечтаете. :tzeluvka:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Малката Ида

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от Малката Ида »

:tzeluvka: :tzvetentze: Благодаря

Изображение
Изображение
Стената на първата снимка ми изглежда празна :hmmm:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от d_vitanova »

Семейни снимки в стари /състарени /рамки? От твоето родителско семейство, от това на ТМ и от вашето сега. С една и съща тема - примерно - мама, татко и детенце на 1 год.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от calico »

d_vitanova написа:Семейни снимки в стари /състарени /рамки? От твоето родителско семейство, от това на ТМ и от вашето сега. С една и съща тема - примерно - мама, татко и детенце на 1 год.

и аз това бих предложила :daaa:
и черно-бели да са. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Малката Ида

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от Малката Ида »

Пробвах, на фона на тези груби камъни изглеждат малки .Сложих и по големи ...пак проблем, таванът е нисък :ufff:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Пътеписите на душата ми

Мнение от d_vitanova »

Ако сложиш множество снимки /повечко/ групирани по дължина на стената? От далеч да се възприемат като голям , дълъг , но тесен правоъгълник? Няма да натискат тавана, няма и да дребнеят?
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”