Лъжезюмбюл (Hyacinthoides)

Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 277 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: Лъжезюмбюл (Hyacinthoides)

Мнение от Lilly »

Elatior написа: Апр 15, '24, 23:56 Skio,Polin...момичета-цветни кокичета,прекрасни лъжливи зюмбюли имате :P Само бихте ли споделили откъде се снабдихте с тази красота?
навсякъде , където се продават луковици, вкл. ММ Трейдинг
https://www.mmtrbg.com/p/ispanska-mnogo ... anica-mix/
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4451
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2217 пъти
Получил благодарност: 1025 пъти

Re: Лъжезюмбюл (Hyacinthoides)

Мнение от Polin »

Спойлер
Покажи
Elatior написа: Апр 15, '24, 23:56 Skio,Polin...момичета-цветни кокичета,прекрасни лъжливи зюмбюли имате :P Само бихте ли споделили откъде се снабдихте с тази красота?
Наталче, благодаря ти :tzvetentze:
Мисля, че моите бяха от тук преди няколко години
https://eurobulbs.co.uk
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Лъжезюмбюл (Hyacinthoides)

Мнение от Skio »

Elatior написа: Апр 15, '24, 23:56 Skio,Polin...момичета-цветни кокичета,прекрасни лъжливи зюмбюли имате :P Само бихте ли споделили откъде се снабдихте с тази красота?
Елатиор, аз поръчвах от едни, дето уж англииски сайт, пък стоката директно тръгва от Холандия. Моите са купени за Hyacinthoides hispanica.
Съществуват също Hyacinthoides non-scripta(английски лъжезумбюл) и Hyacinthoides × massartiana, koeto e кръстоска м/у двата ботанически вида. Подозирам обаче, че моите два сини са хиспаника(даже гледах с лупа цвета на прашеца :chchaa: ), но белите сериозно намирисва, че са Hyacinthoides × massartiana, но пък поради това височинката им е повече от задоволителна.
Изрових ти снимка да видиш как това чудо направо излиза от земята с повече стръкове, че и цъфтят. Значи аз вече имам прекалено много бели... С две думи с голямо удоволствие бих ти подарила няколко бели, ако и да ти се опне душата от чакане, защото се връщам в късна есен. Харесва не харесва... :lol:

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”