Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 119 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от mds777 »

Margaritenia, благодаря за бързият и изчерпателен отговор. Разбира се ,че бих искала една брезичка, за подробности ще пиша на лични. Относно PICEA pungens Glauca globosa, току що се включих в една поръчка, дано се съберат бройки.
Тъй като съм абсолютно начинаеща, с интерес разглеждам градините на всички,черпя идеи, като се надявам дори и съвсем малко да се доближа до тези спиращи дъха градини. В момента разчистваме след строеж в градината и това е причината да се въздържа от показване на снимки. Надявам се, по- нататък и това да стане.
А развитието на твоята чудесна градина ще следя с огромен интерес!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5706
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 2161 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Тутти »

Прекрасна градина се показва днес в тази тема.Браво на calico,че те е сръчкала.Знам от личен опит как си очаквала най-подходящия момент и той все не е идвал.Много,много се радвам,че я показа тази красота.
Идеята и замисъла,а и изпълнението са много добри.С две ръце гласувам за ручейче от речни камъни.Освен някакви туфи декоративна трева,почвопокривна мащерка или нещо стелещо се и почвопокривни иглолистни,друго не се налага да се засажда,според мен.Брезите и другите ще пораснат достатъчно след няколко години.Там,където си сложила каменни плочи върху геотекстила и може и още едно място да направиш подобно на снимката,която Мария е показала.Тук точно няма едри растения и каменното ручейче ще се вижда добре.Много ефектно се е получило и нямам съмнение,че крайният резултат ще е прекрасен скален кът,пренесен от природата.
А ние също сме взимали всички растения от Проплантс/Нановски/,но от базата в Братаница до Пазарджик.Няма нито една фира,факт.
Продължавай да ни показваш снимки и от други части на градината,моля те,убедена съм,че добрия ти вкус и фантазия са направили още прекрасни пейзажи.Аз ще чакам с нетърпение изгледи в тази тема.Добре дошла. А и никак не си боса в градинарството :lol: :tzvetentze:
dal

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от dal »

трета тема отварям , ама все прекрасни нови градини и градинари с ръка и подход !
Браво , каква радост сте вие , :tzvetentze:
Много е интересно всичко което правиш с камъни и иглолистни
ще следя темата ти с огромен интерес , обаче какво име си си избрала , докато го прочета и все едно съм слезла от велинград до долу в ниското :D

Марги ще ти викам и толкова :tzvetentze:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7736
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2441 пъти
Получил благодарност: 1370 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от pepelqshka71 »

Добре дошла и от мен, Маргаритка :tzvetentze: . Къта е страхотен. На мен ми харесва така, както е сега чакъла. Идеално е, но ти си знаеш. Ще чакам още снимки с нетърпение.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7221
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 427 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от nadin »

Всичко е много хубаво и подредено. Само внимавай с покривалото. Слагай го само там където със сигурност няма да садиш нищо и ще има само чакъл. В последствие е голям гърч да го режеш особено ако садиш дребни цветя които пълзят или корените им се разпространяват. С това покривало ограничаваш нормалното функциониране на почвата от долу не само спираш растежа на тревата. Моят съвет е да го държиш един сезон за да измрът плевелитеу и след това да го оставиш само там, къдеот ще има само насипан чакъл за пътеките. На другите места по-добре го махни. Ако алпинеума е направен добре и имаш големи вкопани камъни по края няма нужда от защита срещу плевели.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3733
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от макс »

Добре дошла , Маргаритка :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
много ми харесва скалното ти кътче прекрасно е ,качвай още снимчици моля теее
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Ей, момичета, топлите ви думи ме направиха много щастлива и ако бяхме заедно сега, щяхте да ми видите крилцата и венчелистчетата, порастнали от радост!:)))))
Това са две снимки от миналия април....скромна, но супер издръжлива магнолия сюзън, никога не е торена, а цъфти като луда:)
Изображение

Вишна кику-шидаре с прелестните си цветове върху плачещите клони:)
Изображение
Изображение

А двойна дъга не бях виждала никога до миналото лято...
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

nadin написа:Всичко е много хубаво и подредено. Само внимавай с покривалото. Слагай го само там където със сигурност няма да садиш нищо и ще има само чакъл. В последствие е голям гърч да го режеш особено ако садиш дребни цветя които пълзят или корените им се разпространяват. С това покривало ограничаваш нормалното функциониране на почвата от долу не само спираш растежа на тревата. Моят съвет е да го държиш един сезон за да измрът плевелитеу и след това да го оставиш само там, къдеот ще има само насипан чакъл за пътеките. На другите места по-добре го махни. Ако алпинеума е направен добре и имаш големи вкопани камъни по края няма нужда от защита срещу плевели.
Знам за какво ми говориш, Надин, вече съм си играла и съм го рязала, за да садя. Истината е, че алпинеумът според мен не е направен добре, защото сме си го правили собственоръчно, без да имаме никакъв опит, а поради голямата му площ, постоянно ме изненадват бурени тук и там, на най-невероятни места! Пробиват дори през геотекстила! Това не са бурени, а мутанти! Прекопах с мотиката и почистих цялото място преди да започнем с изграждането и въпреки прекъснатите корени и липсата на слънце под покривалото, пак растат нежеланите гости!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1702
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 314 пъти
Получил благодарност: 265 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от darina1960 »

Добре дошла, Маргаритка, :tzvetentze:
Много хубаво кътче си имаш, но аз да те попитам - всичкото това място /заграденото/ все градина ли ще бъде? :?: :!: И ако отговора е "да" ... ще бъде много интересно.
Добре дошла отново. Много е хубаво тук!!!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Да, всичкото това място до края на розовата ограда е двора ми. Общо е над 2 дка. Триъгълен е като форма и в трите ъгъла ще има 3 различни скални градини. Едната е въпросният алпинеум, който коментираме, другата съм я започнала, но все още е редка плетка и няма никаква визия, тъй като липсват гоооолемите камъни, макар и да съм позасадила 20тина растения, а третата е все още само идеен проект в главата ми. Планирам между тях трева с каменни пътеки на тревна фуга и имам кътче отделено само за зеленчуци:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”