Meteo,гръм и мълнии!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от greeneyed »

Току що спря да вали, хайде стига толкова, ноемврийският сняг не е в зима, че то е средата на есента. :svekurva:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1354 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Клеър »

При нас е страшно , изпотрошени дървета , всички коли на паркинга бяха затиснати с клони , а някои с цели дървета . Дърветатта само пред нашата тераса , три счупени от стволовете и още 3-4 частично изпотрошени . Цялата улица е затрупана с клони . От 6 сутринта три пъти пожарникарите идваха да свалят на полвина счупени дървета . Една стара череша цялата счупена влезе на първия етаж в комшиите . Гражданска защита до сега рязаха , освобождаваха път да извадят черешата .
Ходих до къщата , сняг до колене и виелица , пред врата сняг навял до ключалката , с триста зора отключих вратата . Пъхнах котката в клетката и в преспите , едвам се прибрах . Настанихме я в мазата на топличко и на парно , да можем да я храним . Достъпа до къщата е направо невъзможен .
Снега не е дълбок , около 40 сантиметра е , но там където навява на баира при къщата , докато мина по стапалата ми стигаше до кръста . Целия проблем е от сташно мокрия сняг , а листата на дърветата не са паднали и се трупа огромно количество сняг .
Такова бедствие не съм виждала от сняг . Много по дълбоки снегове е имало без никакви поражения .
В двора при татко била счупена кайсията и дюлята частично , смокинята била на земята .
При нас продължават да се чупят клони и да падат . Най- опасно беше ходенето за хляб до магазина .
Парно нямаме , незнайно защо .
Тока спира на два пъти .
Ако видим зор , ще бягаме в къщата при татко :dovolen: там има печки на дърва и готварска дори на дърва :dovolen:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1354 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Клеър »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
От снимките не може да се добие представа разбира се за мащабите на изпортошените дървета . Цялата ни улица е с огромни и красиви дървета и резултата сега е плачевен .

Изображение

Изображение
Целия блок задружно разчиствахме , никога не бях виждала толкова народ пред блока :dovolen:
На всички баби сме купили хляб :dovolen: , само една глуха комшийка не чува да отвори , оставихме и нележка на врата :dovolen:
Последно промяна от Клеър на Ное 26, '23, 14:10, променено общо 1 път.
Хави
Виенско кафе
Мнения: 382
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 2514 пъти
Получил благодарност: 248 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Хави »

Наистина е многоо страшно при вас.
😦
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Lilly »

И аз не бях виждала такова нещо - всички дървета и храсти са с всичките си листа и мокрият сняг им разказа играта . Като капак минусовите Т замразиха снега по клоните и не мога да го изтръскам. Дървета на по 25 г се бяха огънали до земята , не можех да мина в двора - всичко е затрупано от счупените и огънати клони .
Но можем да погледнем и откъм добрата страна - освободи се място за пролетна поръчка от Шмид :D
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от pepelqshka71 »

При нас вятъра е много силен и студен. Иначе сняг падна около 3-4см и днешното слънце и вятър го раздухаха.
Та, като ви чета какво е при вас, не се оплаквам.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Мария Николова »

Ох, виждам толкова тежки поражения...
Само аз съм си приготвила бутилка минерална вода, като спре водата и съм си купила фенерче, да имам светлина, като спре тока и консерви, ако зареждането на магазините пострада от затворени пътища. Верно,останаха ненужни.
А там където "лошото" време е било истинско бедствие, със спиране на водата и тока, не прочетох някой да се е подготвил.
Защо така?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от alys »

Леле, Клеърче, какво е това чудо при вас?! Дано се успокои вече това време.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1354 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Клеър »

Ние сме доста заредени . В мазата е пълно с консерви . Доматен сок , компоти , които можем да използваме вместо вода .
За готвене имаме зелен боб консерви и месо . Други правени консерви , които дирекно стават за консумация ако спре тока .
А ако има ток имаме брашна много , ще месим хляб .
Сега се сещам как една година ни затрупа голям сняг с баща ми . Комшийката през оградата прехвърли половин човал с брашно и три четири дена за хляб ядохме мекици , докато отворят пътищата . Това беше и най- големия сняг , който бях виждала някога . Едва правехме пътека до дървата . Иначе мазата е винаги пълна и вода и ток да няма , пак ще има какво да ядем и пием .
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от alys »

За нас храна ще се намери. Водата при нас почти не спира. За кучетата и котките има гранулирана храна, макар че иначе им готвим. За овцете има всичко необходимо. :) Дано оправят тока до утре. Много селища са без ток. Телефоните се оправиха за малко и пак спряха.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”