Домакински електроуреди, какви и от къде ?

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

Миналата седмица в сервиза на горенье ми изчетоха лекция как да ползвам кухнята си :mrgreen: , да сложа ниската тава да стои на дъното на фурната , тогава ламарините не прегаряли толкова , и след като изключа фурната поне още 10 минути да оставям вентилатора да върти, докато не изсуши хубаво фурната

В големите вериги ме съветват всеки път различно, спрямо консултанта, нещо като в СС женски пазар :twisted: , за това търся съвет от патили

Отивам на лов за Миле с транспортни дефекти, да видя ще намеря ли нещо по джоба :snif: :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от sendi1966 »

Мише,не е само до как да я ползваш фурната.Явно качеството на Горене вече куца нещо :hmmm: Моя колежка за има няма три години смени печката.Също фурната и се прецака.На друга пък пералнята и даде много бързо фира.Аз съм с пералня Самсунг-доволна съм.Вече пет години я ползвам без забележки.
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от lena »

Мише, може да потърсиш и уреди с транспортни дефекти, има много добри попадения.
РОУЗ

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от РОУЗ »

В апартамента съм с фурна Горение, винаги е с тава на дъното, за да я мия по-лесно, на 10 г. е и нямам оплаквания. Всички екстри имаше за времето си, таймери, нам си колко вентилатора, отложен старт , ала-бала....но я сравнявам с най-простия Бош, който взехме за вилата и Бош печели безапелационно, пече по-бързо и по-лесно, Горението е с куп степени за най-различни печива и ме затормозява. :mrgreen:
С ламарините нямам никакъв проблем, да не е заради препаратите, с които ги почиствате?

Мише, и моята пералня се развали преди месец, изкара 8 години, но понеже е комбинирана със сушилня и е натикана на много ограничено пространство под плота, а такива размери трудно се намират, реших да пробвам да я поправят, нищо, че според повечето хора не си струвало, беше изгърмяла платката на програматора, поправиха я за 100 и нещо лева и работи, с идеята по-натам да отиде на вилата, за да смени една Канди на 20 години, ако сдаде някога багажа.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

Роуз, моята не може да се ремонтира, абсолютно всички кабели са стопени, няма да обяснявам каква смрад е след 4 часа тотално отворени врати на цялата къща :eeeh: , иначе упорито я държах, стар Тамат е, прала съм и килими в него, стига да мога да ги завра вътре :lol: , направо ми липсва още отсега кака Стаматка :snif: .
Гледам и Сименсите по-горни класове с транспортни дефекти-Миле или Сименс :hmmm: , цените са почти еднакви
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

РОУЗ написа:Колко години гаранция имат?
Миле-една и половина
Сименса-една
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
РОУЗ

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от РОУЗ »

Аз може би бих избрала Миеле. Защо са с толкова къса гаранция, употребявани ли са?
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Teodora76 »

Трудно е да се прецени, и двете са немски машини, тук вече можеш да се вгледаш в детайли, какви са им моторите, хубаво е да имат функция за допълнително плакнене, че с тези икономии на вода които вече пестят уредите, пералните не плакнат добре и ако се ползват предимно ниски температури плюс течни препарати и омекотители, много бързо се вмирисват. Бих те посъветвала ако е втора употреба да и направиш една профилактика със специален препарат, аз ползвам този
Изображение
има и други, но този за мен е най- добрия. На три, четири месеца правя профилактика.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

РОУЗ написа:Аз може би бих избрала Миеле. Защо са с толкова къса гаранция, употребявани ли са?
Уж не са, пише с транспортни дефекти, в нета ги гледах
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”