КЛЕМАТИСИ 2016 г

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Тутти »

Kaira,прекрасни клематиси и по това време!!! Аз направо на стената на срама да се изправя и да си кажа,че моите не повториха,три се скриха,но аз не губя надежда.Може пък да правят корени и догодина да се отчетат.Старите ми клематиси са добре,но и те не цъфтят.Възхищавам се на твоите,и на другите другарчета,които им разбират.Има още какво да уча,и да разбера кое как.
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Kaira »

Тутти, блаодаря! :tzeluvka: :tzvetentze: Изчакай ги да станат поне на три-четири години за да преминат клематисовата болест
и след прецъфтяване в началото на лятото ги подрязвам до височината на талията и след месец отново имат цвят.
Не се притеснявай тази година и при мен половината не повториха. Най-цъфтежни са витицелите както виждаш,
затова в последно време си взимам от тях. От тази пролет имам нови попълнения Marmori, Venosa, Ville de Lion.
Сега съм си харесала от Plandorex Tie Dye, Krakowiak, Dark Eyes все цъфтежни.
:tzvetoman:
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от kali »

Къщичка написа:
Местене без да разбутвам корени, нали? Колко дълбоко да бодна да я изкопая, за 2 години колко корени би направила?
Къщичке, имаш ли права лопата, ако ДА, действай, корените със сигурност са над една педя! :lol:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от gabi123 »

Kaira :tzeluvka: вълшебница си ти-прекрасен е My Angel :tzvetentze:
при мен е 20 см и няма изгледи за цвят :snif:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от къщичка »

kali написа:
Къщичка написа:
Местене без да разбутвам корени, нали? Колко дълбоко да бодна да я изкопая, за 2 години колко корени би направила?
Къщичке, имаш ли права лопата, ако ДА, действай, корените със сигурност са над една педя! :lol:
Ха, дали имам права лопата ли?! Че накъде без нея!
Поле за действие има, ще бода дълбоко.
Благодаря ви!

My angel е голяма красота!
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Kaira »

Благодаря, Габи! :tzeluvka: Може би е усетил желанието ми да поскрия съседските натурийки.

Къщичка, остане ли дори и малка част от корена е възможно да поникне отново.
Така се случи с моя Хайли Хибрид. Местих го тази пролет и сега имам два.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от къщичка »

Да, Кайра, знам, ама не ми се рискува точно на Ребеката да разбутвам корените. Трудно се намира из поръчки, а и е скъпа, поне за мен. Имам спомен че по около 30 кинта излизаха.
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Kaira »

В никакъв случай не ги разбутвай, само предупреждавам! Не съм имала за цел да го деля.
На неговото място засадих Флорида Биколор и имам чувството, че й пречи. :tzvetentze:
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от popov »

Тоя етап с трийсетте лева за клематис май го минахме вече :lol: от Мюнстер марковите май идваха около 12 - 13 лв.
Малко споделяне и от мен. Веносата пролетта отказа да тръгне. Чака, чаках и се бях приготвил за нова, ама тая седмица се е показала 15 см, от земята. Не е нов - от Полша, на три или четири години. А Пурпуреа плената изсъхна докато цъфтеше напълно, а сега пак е два метра и се кани да цъфти. Клематисови работи :nod:
Сега не знам дали да чакам Мултиблуто. Много старо растение, постепенно самоизчезна, предполагам щото почти не го подрязвах. Тази пролет не тръгна изобщо и няма индикации.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Неделя »

Дайте малко помощ на един начинаещ клематисопочитател... търся сорт лилави клематиси, с които да направя фон на един лилав облак от рози, да не са много високи и да са с едри цветове, посъветвайте ме, моля
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”