Салвия / Salvia sp.

Публикувай отговор
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от marillia »

borislava.kirilova написа: Ное 17, '20, 17:27 Имам само Hot lips от пролетта и Salvia Grahami Violette от август./по-горе съм показвала снимки в темата/
Видях снимките ти по-горе.
Ще ми покажеш ли Violette как цъфти сега, в цял ръст? :angel2: Само ако имаш възможност :tzeluvka:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от Polin »

marillia написа: Ное 17, '20, 17:46 Полинче, много си ми мила! Както винаги :tzeluvka:
Хареса ми тази, защото цветчетата й са доста изразителни и достатъчно големи. Според мен ще е страхотна!
Ще чакам да ми се похвалиш с усмивка! :tzeluvka:
Ама разбира се, Злати :daaa: Нямам търпение едната да порасне, а другата :stiskam: да се хване, щото
ми е голям мерак :zazaazaz:
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от borislava.kirilova »

marillia написа: Ное 17, '20, 17:54
borislava.kirilova написа: Ное 17, '20, 17:27 Имам само Hot lips от пролетта и Salvia Grahami Violette от август./по-горе съм показвала снимки в темата/
Видях снимките ти по-горе.
Ще ми покажеш ли Violette как цъфти сега, в цял ръст? :angel2: Само ако имаш възможност :tzeluvka:

Изображение

marillia, ето я. Бамбуковото колче е 90см и имай предвид, че клонките са привързани и провиснали надолу. Това е за 2месеца и 20дни в градината. 😊😊😊
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от marillia »

borislava.kirilova написа: Ное 19, '20, 17:20 marillia, ето я. Бамбуковото колче е 90см и имай предвид, че клонките са привързани и провиснали надолу. Това е за 2месеца и 20дни в градината. 😊😊😊
Благодаря! И моята е горе-долу толкова, също привързана за бамбукова пръчка.
Интересно ми е дали догодина ще може без привързване.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от borislava.kirilova »

Изображение

Ето това е 'Hot lips', но засадена пролетта. Имаше достатъчно време да нарастне нормално на мястото си и да вдървява поетапно, не и е необходима никаква опора. Извини ме за бързите снимки с телефон, но исках да ти покажа какво представляват и какво да очакваш.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от marillia »

borislava.kirilova написа: Ное 19, '20, 18:25 Ето това е 'Hot lips', но засадена пролетта. Имаше достатъчно време да нарастне нормално на мястото си и да вдървява поетапно, не и е необходима никаква опора. Извини ме за бързите снимки с телефон, но исках да ти покажа какво представляват и какво да очакваш.
Няма защо да се извиняваш! Благодаря ти за снимковия материал и за подробностите. Догодина ще ги видим :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Салвията ми от Мечтица :sbear: сега е с най-наситената си багра! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от mysisu »

Еха! Каква синя красота! Цяло лято ли цъфтя или е изрязвана и цъфнала след почивка сега? Пъстролистни салвии имам, но не цъфтят така обилно.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от Мария Николова »

Цяло лято! :daaa: Но си беше с едва забележим сивкаволилав цвят.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от Havga »

Мария Николова написа: Ное 22, '20, 23:01 Цяло лято! :daaa: Но си беше с едва забележим сивкаволилав цвят.
Мария, а и другите, дай съвет, моля! Искам да сложа нещо лилаво или синьо, високо не повече от 30 см. на гъсти туфи, което да цъфти непрекъснато цяло лято и да зимува навън. Насочила съм се към салвията. Тази я има при Мишето Salvia Nemorosa New Dimension Blue. Миналата година поръчах, но напетата я задуши. Добра идея ли е, и дали ще се получи? Ще бъде в краката на розите в ей тези сандъци.
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”