Бор (Pinus) - Pine

Публикувай отговор
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от retaraa »

Mini Mops

Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

retaraa написа:Mini Mops

Изображение
Страхотен избор миниатюрка за малки градини
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

Изображение от дясно на ляво Pinus nigra 'Frank' ; Pinus sylvestris 'Jeremy' ; Pinus heldreichii 'Shmidtii'
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от retaraa »

Mini Mops го имам благодарение на теб :tzvetentze: Голям си подстрекател ... това Pinus nigra 'Frank' много ми хареса. Ако правилно съм разбрала расте бавно и е компактно като за малки градини. Иска ли някакви специални грижи/оформяща резитба или само си расте такова стройно?
Изображение

така например изобщо не ми харесва формата :snif:
Изображение

обаче и на Зеленко рошльото ми харесва :potekoha:
zeleno написа:Pinus x schwerinii от поръчката на Тово :ieeee:

Изображение
Голямо мислене ще падне като почнат поръчките, защото имам място само за 1 :hmmmmmm:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

retaraa написа:Mini Mops го имам благодарение на теб :tzvetentze: Голям си подстрекател ... това Pinus nigra 'Frank' много ми хареса. Ако правилно съм разбрала расте бавно и е компактно като за малки градини. Иска ли някакви специални грижи/оформяща резитба или само си расте такова стройно?
Изображение

така например изобщо не ми харесва формата :snif:
Изображение

обаче и на Зеленко рошльото ми харесва :potekoha:
zeleno написа:Pinus x schwerinii от поръчката на Тово :ieeee:

Изображение
Голямо мислене ще падне като почнат поръчките, защото имам място само за 1 :hmmmmmm:
Нищо не оставям на самотек всичко поддържам стриктно всяка година на втората снимка екземпляра е видимо засенчван от испанската ела и затова е оголен но и има пропуски в поддръжката макар и малка е добре да я има иначе става трудно и трябва да се реже яко
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

Изображение
Изображение Ето тук на първата снимка се вижда добре резултата от чупене на свещи през пролетта а на втората вече доста сгъстен в резултат на добра поддръжка за този сорт всеки сам може да преценя как и колко да скъси прираста колкото повече от половината се съкращава толкова повече се разкланя тоест сгъстяване има на следващата година
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от retaraa »

mugofrodo8, още е рано за "чупене", нали? Моля те когато почнеш да оформяш твоите да направиш нагледен снимков материал - преди и след, как и колко.. И защо чупиш, а не режеш?
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

retaraa написа:mugofrodo8, още е рано за "чупене", нали? Моля те когато почнеш да оформяш твоите да направиш нагледен снимков материал - преди и след, как и колко.. И защо чупиш, а не режеш?
Чупенето при мен почти приключи утре мога да снимам и обясня подробно схемата не е хич сложна ако приемем пъпките или свещите за пръчки то именно на нивото на което са пречупени именно от там на следващата година ще се появят разклоненията тоест новия прираст разликата при чупене и рязане е че при чупенето се запазва горния слой на иглиците и при озряването на новия прираст връхните иглици стоят здрави докато при рязане същите такива ръждясват и стоят кафеви това важи за всички видове без черния бор тъй като неговите герминативни навици се различават с всички останали видове с свойството си да репродуктират до 3 пъти на година или с прости думи черен бор режем с ножици тази част от връхните иглици има свойството да се самовъзстановява в рамките на един сезон . Клековете и почти всички миниатюрни сортове и видове борове чупенето може да започне още рано през март когато пъпките вече ясно се виждат с цел да няма срещащи се клони по късно . Идеята е с наша помощ всичкия прираст да бъде подреден така че да няма в по късен етап срещащи се и пречещи си клони с което да задушим други сгъстяващи такива . При тази ранна операция не чупим на половина а премахваме напълно мънички странични пъпки с цел изграждане на правилна гъста корона . Към началото на месец май вече започва операцията по оформяне на самата корона като това става с цел сгъстяване , забавяне на растежа и поддържане на овална или конусовидна форма.
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от stef »

Муго, :daaa: за инфото, но според мен трябват и снимки за нагледен материал!
Благодаря ти!
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

stef написа:Муго, :daaa: за инфото, но според мен трябват и снимки за нагледен материал!
Благодаря ти!
Така е на теория изглежда лесно но на практика трябва да се прилага и опит В този случай си мисля че само със снимки няма да е достатъчно може да направя клип и да пусна линк към него Всъщност идеята за поддръжката на борове идва още от древните будисти в древна Япония като част от идеята заражда и самия стил на бонсай изкуството :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”