Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

cameraman написа:Е...не... Тази селения я няма никъде... това е психически тормоз да не можеш да вървиш спокойно край входа си.
Тези дни се сетих как в близкото минало беше възприемано като голяма селяния да караш колело, пък сега - като недостижим европейски стандарт ;)
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

За вариагатния хрян - подарих преди години на Ноел. От Есвелд пристигна със зелени листа,после тя каза, че се прошарвали и предизвиквал вниманието, но аз така и не го видях като на снимките от нета. Четох някъде, че вариагатността му е непостоянна, явно и отношението на охлювите към него, защото така и си остана непосетен от тях в Боровската градина :nod: А бе, не става за мечталка, Шами :angelche:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от tsvetina »

На арката, Лаленце, ще се вие зеления боб :dovolen:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

tsvetina написа:На арката, Лаленце, ще се вие зеления боб :dovolen:
:lol: :daaa: ама доколкото аз съм гледала боб, хич няма да е удобно ;)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от dar »

Лаленце, благодаря ти че си качила снимки от градината :gush: Да се оплача първо малко. Преди да дойдат на гости Марги, Тутти и Gevkati си живях щастливо.Мислех си, че имам само един проблем, да поскрия малко от зеленчуковата част на двора. Да, ама не. Марги отсече, че в иглолистния кът растенията са засадени като многогодишни цветя. И е права, разбира се. Марги :gush: А аз съм поръчала и още при Ким, че си мисля,че има по-малко работа с тях, а са красиви и през зимата. Така, че Лаленце ще гласим проект да се поскрие зеленчуковата част с малко иглолистни от тез дето ще се местят и от новите, но отстраната на лампите, а не в зеленчуковата част. Така или иначе няма как да скрием ягодите и зеленчука нацяло, защото ако го направим няма да остане никаква зеленчукова част. Мястото, граничещо с пътеката ще има дървена оградка около 50 см висока. Цялото място е около 15 м дълго на 5 м широко. Към 7 м е първата част - ягодите и на оградата ще има ред грозде със Еден :lol: за финал. Другата част е доматите и т.н., на оградата са малини. А между двете има пътечка и там все пак може да сложа арка с две Флорентини. Дано не бодат много. А проекта с иглолистните дано мине на първо четене, че иначе :ufff: :ufff: :ufff: ММ каза, първо да го види и да го одобри, че чак тогава ще мога да го осъществявам. Така, че :stiskam: Ако имам зелена светлина си мисля, че иглолистните ще поскрият зеленчука/ след има няма 15-20 г./ :lol: поне от към входа, а от терасата въобще не се вижда, защото една череша скрива гледката. Кажете си и вие мнението :gush:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

таз оградка от 50 см може и да устройва гроздето, но надали и Едена :hihihi:
Флорентината мнооого боде - есента реших да овързвам моята, че много се е разрасла и да не я счупи снега. Докато го правих толкова лоши мисли ми минаха през главата за розите като цяло, че...не искам пак да си го причинявам това - искам да си ги обичам, а не.....То не че не ми минаваха същите мисли и като овързвах лъжекипарисите, де :mrgreen: Вярно е, че Флорентината много цъфти, но пък не мирише също....Аз все пак бих си взела нещо безбодилесто с радост да си го вия из арката :angelche: Може и бобче :hihihi:, а сериозно - клематиси :daaa:
Отделяща визуално зеленчуците леха откъм поляната :daaa: - освен иглолистни може и да е смесена - ти поразгледа ли темите за ирисите, примерно :D
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от dar »

Лаленце, тази оградка от 50 см е като тази на Калико с лавандулата. Тя ще бъде до пътеката. А за гроздето и Едена остава наличната, която ни дели с комшиите. Владо за там е приготвил да вървят успоредно с тази ограда метални колове с дупки за тел от кол до кол. Мисля, че ще му угодя на Еденчо, тъй го искам :hihihi: Аз не знам как за иглолистни ще ми даде да взема от тревати, ти сега и ириси. Оказа се, че и Чинко де майо трябва да се мести, че е в групата с иглолистните - "многогодишни" :lol: Така, че може би той евентуално да попадне в бъдещата иглолистна група, че за такава компания е мислен. А щом Флорентина е с много бодли ще я метна на обелиск, а за арката ще бъде Зефринето. Ще рискувам дано пък се получи като арката на Elizabet :stiskam: Лошото е, че Зефринето обича сянка, а там за където я мисля си пече.
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

ясноооооо...
в най-скоро време ще трябва да те посети друга група, извън фенските на рози и иглолистни ;)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от dar »

лалесъм написа:ясноооооо...
в най-скоро време ще трябва да те посети друга група, извън фенските на рози и иглолистни ;)
Много не се помотвайте, че почва работата :lol: Тогава качените снимки в страницата ще са на друго място и в други пози :lol:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от nadin »

А слънцето от къде я грее тази зеленчукова градина, че зеленчуците искат слънце. Да не вземеш така да я скриеш с иглолистни, че да не я огрява слънцето. А и да знаеш че корените на смърчовете и кедрите ако стигнат до зеленчуците нищо няма да изкараш.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”