Сухоустойчиви растения

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от ljuboznatelna »

Аз се пробвах да отговоря два пъти- Първия път с едно изречение, стори ми се недостатчно. Втория път с такъв ферман като на Лалелче, стори ми се прекалено, и в крайна сметка нищо не пуснах.
Ами то си е за издаване на учебник направо. И сега се засилих да допълня, обаче се замислих, че допълнението се отнася само за един тип почви,и за абсолютно равен терен, без ямки около стеблото, и пак се запрях.Кажи поне за кое растение става въпрос, да не пълним темата с глупости.
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от bonny_s1 »

Ох, незнам за кое растение става въпрос :ieeee: сега си избирам растения за на пролет или лятото когато сложа фургона и чета, че най- честата грешка на начинаещи градинари е преполиването??? После чета, на всяко растение едни казват често, други да не преполивам, трети умерено и аз се обърках кое какво е ??? Затова реших да питам :) Често е два пъти в седмицата три пъти
рядко е веднъж на две седмици нещо такова :) Обаче то се оказа много сложно най- вероятно ще е проба грешка :)На Гълъбово май почвата е по скоро глинеста :) ама не съм убедена хи хи хи. За сега се ориентирам към тъй наречените сухолюбиви растения :) защото така или иначе ще се поливат веднъж най- много два пъти в седмицата и искрено се надявам да не ги удавя или изсуша :) благодаря много Lalel4e и Любознателна все пак се ориентирах :) че ще урезеля някои цветя :ufff: (дано не са много ) преди да разбера кое какво иска :)
:tzvetentze: :ieeee:
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от ljuboznatelna »

В земята, с твоя режим на посещение, е невъзможно да умориш някое от преполиване. Поливай смело. В началото всички имат нужда от повече, за да тръгнат. Иначе коренчетата няма как да пробият новата пръст. Естестено, ако е мокро, няма защо да поливаш.
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от bonny_s1 »

ljuboznatelna написа: Дек 22, '19, 11:42 В земята, с твоя режим на посещение, е невъзможно да умориш някое от преполиване. Поливай смело. В началото всички имат нужда от повече, за да тръгнат. Иначе коренчетата няма как да пробият новата пръст. Естестено, ако е мокро, няма защо да поливаш.
Благодаря много :) малко да си отдъхна :) ще пробвам и ще си записвам :) :tzvetoman: :tzvetentze:
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от ljuboznatelna »

Това за преполиването се отнася най-вече за саксийните растения. Там и аз имам много жертви. В земята не е същото. Достатъчно е да поливаш чак ако отгоре е сухо, а долу влагата е на половин до един сантиметър. Така сухолюбивите ще се чувстват добре, а другите ще растат по-бавно. Сегаа, тук мога да се отплесна относно големините и кореновата система, но само ще те объркам.
Абе след една-две години направо ти ще ни учиш, въпрос на опит е.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от jozefin »

Не намерих друга тема за непетата.

Nepeta Walker's Low
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от Shami »

Точно изборът на непета ме озори цял месец вече.Гледах я тази на Хавга ,сега и тази на Жозефин и реших аз да поръчам трети вид.Поръчах си я преди малко.После ще сравняваме.Стига само да е наред всичко с поръчката. :stiskam:
Поръчах си nepeta six hills giant 8 бр.Стиснах се за другите два за да си поръчам и един божур Неон.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от marillia »

jozefin написа: Юли 3, '20, 18:24 Не намерих друга тема за непетата.

Nepeta Walker's Low
Изображение
Много е хубава! Колко висока става? Държи ли се изправена за дълго?
Имам Nepeta Racemosa Blue Wonder, която до едно време стои прекрасно, но после полягва и това малко ме дразни. :hmmmmmm:
Ето я:
Изображение
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от cherry_23 »

Момичетата, дайте идеи за цъфтящи сухоестойчиви цветя през юли и август. Имам ехинацеи,гайлардии......друго интересно? Цинии,тагетис- тази година не ми се получи с тях. Мравките ми извлякоха семената и късно си направих разсада на тагетис.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от Leila123 »

cherry_23 написа: Сеп 24, '20, 21:17 Момичетата, дайте идеи за цъфтящи сухоестойчиви цветя през юли и август. Имам ехинацеи,гайлардии......друго интересно? Цинии,тагетис- тази година не ми се получи с тях. Мравките ми извлякоха семената и късно си направих разсада на тагетис.
Кареопсис, лавандула, диантус.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”