Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Библиотеката на Въглен връх
Скот Хокинс

Тия дни ми се четеше детско фентъзи, потърсих в Читанка нещо по въпроса в жанр Меч и магия и получих това предложение. Хм, хм, че не е баш детско, е ясно, ама и Меч и магия не е. Обаче ми хареса. Абсолютно откачена американска мешавица от дарк фентъзи, хорър и свръхестествено. В началото ми напомни по някакъв начин на Една нощ през самотния октомври на Зелазни, ама и това не е. Като съм започнала със сравненията, по наситеност на екшъна и мащаб мога да я сравня с Патрик Нес и трилогията му Живият хаос. Обаче си е съвсем автентично странна книга с доста бруталии, с апокалиптични сцени, с натурализъм, овъртолен сюжет и... с изродски хумор! А става дума за библиотекари 8-)

Тоз младеж Скот Хокинс всъщност е компютърджия и е написал единствено тази книжка преди десетина години и толкоз. Дори и само с нея да си остане, пак е направил повече от много.

Няма да разказвам историята, ако някой има желание, давам линк. Аз ѝ се изкефих яко!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”